10 činjenica prije utrke: Statistika predviđa Zarcovu premijernu pobjedu

Autor članka: , objavljeno 24. travnja 2022.

Johann Zarco osvojio je najbolju startnu poziciju u jučerašnjim uzbudljivim kvalifikacijama u Portimau. Vidjeli smo dosta iznenađenja. Neki su trkači došli do svojih najboljih polazišta, drugi do najgore u karijeri. 10 ključnih točaka su:

1. Ako se oslanjate na statistiku, onda je glavni kandidat za današnju pobjedu Zarco. Od 2020. godine, kada je staza dodana u kalendar klase MotoGP, sve tri utrke pripadale su najbržim od kvalifikacija - Muguelu Oliveiri, Fabiu Quartararu i Francescu Bagnajiju.

2. Zarcu je ovo sedma najbolja startna pozicija u MotoGP-u, prva od prošlogodišnjeg Sachsenringa. Prema ovoj statistici, sada je drugi najuspješniji Francuz u elitnom razredu. Samo je Quartararo (16x) nekoliko puta startao s prvog mjesta.

3. Joan Mir završio je drugi sa svojom najboljom kvalifikacijom u karijeri MotoGP trkača. Inače će po treći put trčati s prve startne linije. Ovo su najbolje kvalifikacije za Suzuki nakon što je Alex Rins također bio drugi na ovom mjestu prošle godine.

4. Treći je bio Aleix Espargaro, što mu je drugo mjesto u prvoj početnoj postavi ove godine. Posljednji je bio u prvom redu u Argentini, gdje je osvojio pole i pobijedio u nedjelju.

5. Jack Miller se četvrti put zaredom na ovoj stazi kvalificirao za prva četiri. U tri pokušaja u nedjelju se dva puta uspio probiti na pobjedničko postolje.

6. Marco Bezzecchi postigao je svoj najbolji rezultat u kvalifikacijama u nastupnoj sezoni u elitnom razredu sa šestim mjestom. Njegov najbolji rezultat na utrci je deveto mjesto iz Argentine.

7. Alex Marquez je također ostvario svoju najbolju kvalifikaciju sa sedmim mjestom.

8. Jučer je za Jorgea Martina završen niz ljestvica u prvoj startnoj liniji. Španjolac će tako prvi put ove godine startati izvan prve tri. Trinaesto startno mjesto inače mu je najlošiji rezultat nakon Assena, gdje je bio četrnaesti.

9. Vodeći strijelac Enea Bastianini završio je tek osamnaesti nakon pada u Q1. Najlošiji rezultat od prošle godine bila mu je Valencia, gdje je također bio XNUMX.

10. Pobjednik posljednje utrke u Portimau Francesco Bagnaia prerano je završio prvi dio kvalifikacija, slično padom. Budući da nije postavio brzo vrijeme, u utrku će krenuti s posljednjeg dvadeset i petog mjesta. Ovo mu je najgori rezultat u kvalifikacijama u MotoGP klasi. Slično je loše nastupio i 2016. godine, u klasi Moto 3, gdje je također završio dvadeset i peti.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!