Marquez: Desna ruka nikada više neće biti savršena

Autor članka: , objavljeno 4. siječnja 2023.

Osmerostruki svjetski motociklistički prvak Marc Marquez priznao je da se teško pomirio s činjenicom da njegova desna ruka više nikada neće biti ista nakon višestrukih operacija.

Španjolac je teško ozlijedio ruku pri padu na uvodnoj utrci 2020. u Jerezu. Zbog toga je propustio cijelu sezonu. Vratio se 2021. i tri puta stao na najvišu stepenicu postolja.

Ipak, zbog problema koji su se ponavljali, 2022. godine je po četvrti put otišao pod nož. Nakon utrke u Mugellu otišao je na operaciju, propustio 6 utrka i vratio se u Aragon. Već u sljedećoj utrci u Motegiju osvojio je najbolju startnu poziciju, u Australiji je drugim mjestom došao do svog stotog postolja u MotoGP klasi i završio sezonu na trinaestom mjestu. Unatoč tome što je propustio čak šest utrka, bio je najbolje plasirani Hondin trkač - 57 bodova ispred najbližeg pratitelja.

U intervjuu krajem godine Španjolac je naglasio da mora prihvatiti činjenicu da njegova desna ruka više nikada neće biti ista.

“Puno puta je teško pomiriti se s činjenicom da se takva ozljeda dogodila i da ruka više nikada neće biti savršena. Potrebno je biti svjestan tih ograničenja i nadoknaditi ih na drugačiji način."

"Treba se tome prilagoditi i pokazati svoj maksimum."

Prema njegovom mišljenju, odluka o četvrtoj operaciji tijekom sezone bila je ispravna jer nije želio ponovno odmarati tijekom zimske stanke za oporavak.

“Gledajući unatrag, mislim da je odluka o operaciji tijekom sezone bila ispravna. Mogao sam pričekati do posljednje utrke u Valenciji, ali nisam bio spreman ponovno se odmarati preko zime.”

– Vidjet ćemo hoću li još imati dovoljno snage boriti se za naslov svjetskog prvaka u budućnosti.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!