Slovenski KHD na bivšoj stazi F1

Autor članka: , objavljeno 15. svibnja 2013.

Prema Slovakiaringu, natjecatelji slovenskog državnog prvenstva u kružnim brzinama i LEMA GP kupa prošlog su se vikenda već suočili sa sljedećim izazovom - bivšom F1 stazom - Red Bull Ringom u Austriji.

Posljednje dvije godine Red Bull Ring poprište je uvoda u slovensko prvenstvo, a ovaj put su se ovdje odvijale treća i četvrta utrka ionako napete sezone.

Na čelu događaja, naravno, opet je bio LEMA GP kup s osam vozača u vrlo izjednačenim fiat grande puntovima. U utrci su pobijedili mladi perspektivni vozači, prvi iz Trsta Lodi, a drugi slovenski stranac Pertot, koji je u nedjeljnoj jutarnjoj utrci morao dati ostavku. Jure Marinšek i Aleš Bužga također su se ovog vikenda popeli na postolje. Lodi je trenutno vodeći u strijelcima kupa ispred Klemena Popita i Pertota.

8. Alfred Kramer mlađi, DNC

U općem je poretku Zoran Poglajen kraljevao s Renault Clio Cupom.

Sezona će se nastaviti 23. lipnja na Grobniku u Hrvatskoj, nakon čega slijedi pauza do 25. kolovoza, kada će se utrka ponovno organizirati na Slovakiaringu u Slovačkoj. Sezona će završiti na mađarskom Panoniaringu 6. listopada.

Istog vikenda na talijanskom trkalištu Dino i Enzo Ferrari u Imoli održala se prva utrka za Europski kup s Renault Cliijem RS.

Ivan Pulić dobro je započeo prvi slobodni trening i nakon samo nekoliko krugova postavio je sedmi put na legendarnoj stazi u Imoli. Suigrač Niki Belohgradski krenuo je malo suzdržanije i polako upoznavao stazu. Na kraju je zauzeo 22. mjesto među 38 vozača.

Subotnje kvalifikacije odvijale su se po oblačnom vremenu, nakon čega je počela padati lagana kiša. LEMA tim se nadao da će napraviti brzi krug za dobar rezultat, ali sustigao ih je jak pljusak koji nije uspio popraviti već postignuta vremena. Ivan se morao zadovoljiti tek 12. kvalifikacijskim vremenom, a Niki 23. Za drugu utrku uzeta su u obzir druga najbrža kvalifikacijska vremena, što je značilo Ivanovo 7. i Nikijevo 23. startno mjesto.

Unatoč pomalo neuspješnim kvalifikacijama zbog lošeg vremena, Ivan se savršeno sabrao i uspio je u prvoj nedjeljnoj utrci postići više nego izvrsno 6. mjesto. S druge strane, Niki je zauzeo 16. mjesto od 38 - očito - vrlo izjednačenih vozača. U popodnevnoj utrci Ivan je zauzeo 12. mjesto, dok je Niki odletio u pijesak i rano završio svoj nastup.

Nakon prvog vikenda, oba LEMA vozača zadovoljna su svojim nastupima. Ivan je izjavio da se borba vodila od početka do kraja, jer je na kraju utrke bilo oko 10 vozača u dvije sekunde razlike. Zadovoljan je automobilom, pa nastavlja s optimizmom. Već ovih dana oba vozača treniraju na trkalištu Adria.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!