Slovenski drifteri također su uspješni u Srbiji

Autor članka: , objavljeno 9. srpnja 2013

U nedjelju se održalo 2. kolo srpskog drift natjecanja u Novom Sadu. Na njemu su sudjelovala 23 natjecatelja, među kojima i dva predstavnika Slovenije. U prvih 16 ušli su Uroš Berdajs u svom atraktivnom BMW-u e36 kompakt s motorom od 3.2 litre M3 i Benjamin Čemas u moćnom BMW-u e36 s motorom od 4.0 litre V8 M3. U prvom meču Benjamin Čemas izgubio je od iskusnog Gorana Simiča, koji se također natječe u slavnom kralju Europe. Uroš Berdajs pobijedio je Gorana Drnaka u prvom meču i plasirao se u sljedeće kolo u kojem se natjecao s Igorom Stevanovičem.

Nakon četiri kola suci su dodijelili pobjedu u korist našeg Uroša Berdajsa. U polufinalnoj utakmici Berdajs je pobijedio protivnika Gorana Simiča, koji je već pobijedio Benjamina Čemasa u svom BMW-u e30 2.7 turbo. Nakon tijesnog dvoboja, Simič je otišao u finale, natječući se s Markom Brkljajčičem, a Berdajs se za 3. mjesto borio sa Zoranom Savičem. U dva kola Berdajs je uvjerljivo svladao Saviča, a Marko Brkljajčič pobjedom je slavio. Dakle, redoslijed nakon završetka natjecanja bio je:

1. Marko Brklajčić
2. Goran Šimić
3. Uroš Berdajs
4. Zoran Savić

Sljedeće srpsko drift natjecanje bit će 4. kolovoza u Horgošu, a posljednje 8. rujna u Čačku. U međuvremenu, u Logatecu će se u nedjelju, 1. rujna, održati drugi krug drift kupa magazina automobila, kojem će prisustvovati mnogi izvrsni drifteri. Vidimo se!

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!