Tim Gajser ostao je bez crvenog tanjura u Lugu

Autor članka: , objavljeno 12. svibnja 2024.

Tim Gajser utrku za Veliku nagradu Galicije u Lugu završio je na četvrtom mjestu i tako izgubio vodstvo u Svjetskom prvenstvu u motokrosu koje je preuzeo na prethodnoj utrci u Portugalu. To je preuzeo aktualni svjetski prvak Jorge Prado, ukupni pobjednik domaće utrke, koji je slavio pobjedu u obje utrke.

Gajser je u prvu utrku krenuo s drugog mjesta, a zatim je loše startao i izašao sa staze u drugom krugu, izgubio deset mjesta i pao na dvanaesto mjesto, odakle je uspio završiti kao šesti. U drugoj vožnji bilo je nešto lakše jer je uspio doći do drugog mjesta, ali je potom izgubio jedno mjesto i ispit završio na trećem mjestu, što je bilo dovoljno za ukupno četvrto mjesto.

Drugi Slovenac u kraljevskoj motocross klasi Jan Pancar bio je ukupno četrnaesti nakon što je prvu vožnju završio na četrnaestom, a drugu na sedamnaestom mjestu.

Jaka Pekljaj upisao je svoj prvi nastup u klasi MX2 osvojivši 32. mjesto, dok je pobjedu slavio belgijski trkač Lucas Coenen.

Gajser drži drugo mjesto u ukupnom poretku prvenstva sa 296 bodova, vodeći Prado ima 298 bodova, a Pancar je zauzeo 65. mjesto sa 15 bodova.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!