Alex Zanardi osvojio je svoju četvrtu zlatnu medalju u noći 15. godišnjice nesreće!

Autor članka: , objavljeno 14. rujna 2016.

Bivši trkač Formule XNUMX i IndyCara Alex Zanardi osvojio je četvrtu zlatnu medalju u karijeri na Paraolimpijskim igrama u Riju.

Zanardi je sudjelovao u biciklističkoj utrci od 20 kilometara, a najbliži progonitelj došao je na cilj 2.7 sekundi iza njega.

Talijan, koji se također utrkivao na WTCC svjetskom prvenstvu u putničkim automobilima, postigao je uspjeh noć uoči 49. godišnjice nesreće Lausitzring, u kojoj je izgubio obje noge i uskoro bi ostao bez života, a sada XNUMX-godišnji Alex je na prethodnim Paraolimpijskim igrama u Londonu je osvojio tri medalje, dvije zlatne i jednu srebrnu. Na ovo možemo samo reći, kapa dolje.