MotoGP: Bagnaia je pobijedila u kvalifikacijama s rekordom staze

Autor članka: , objavljeno 12. rujna 2021.

Vozač Ducatija Francesco Bagnaia bio je najbrži u kvalifikacijama za MotoGP ispred momčadskog kolege Jacka Millera i ukupnog lidera Fabija Quartarara. Marc Marquez, koji je bio najbrži na prvom treningu u petak, završio je četvrti.

Quartararo je bio najbrži u posljednjem dijelu kvalifikacija, ali su ga u posljednjem pokušaju pretekli Ducatijevi trkači. Bagnaia je s novim rekordom staze 1:46,322 tako došao do svoje druge najbolje startne pozicije u sezoni. Marquez, Jorge Martin i Aleix Espargaro krenut će u utrku u Aragonu iz drugog startnog reda. Jedno od većih razočaranja izazvao je Suzukijev trkač Alex Rins koji je kvalifikacije završio na 20. mjestu te prestigao samo Valentina Rossija i Jaka Dixona.

Momčadski kolega Aleixa Espargara, Maverick Vinales, zauzeo je skromno 19. mjesto u svojim prvim kvalifikacijama u Apriliji.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!