Bastianini s rekordom na vrhu posljednjeg dana testiranja u Sepangu

Autor članka: , objavljeno 6. veljače 2022.

Enea Bastianini završio je s rekordom staze u Sepangu na vrhu drugog testnog dana u Sepangu. Najbrže vrijeme 1:58.131 postavio je početkom dana, kada su uvjeti bili najpovoljniji. Prvi dio dana trkači su iskoristili za brza vremena, a potom je stazu prekrila kiša. Pred kraj dana prestala je kiša, ali nitko nije popravio jutarnje vrijeme. O velikoj jednakosti svjedoči i podatak da je čak 18 natjecatelja završilo unutar jedne sekunde.

Drugi put ovaj put postavio je najbrži iz prvog dana Aleix Espargaro. Najbrži Ducati bio je Jorge Martin na trećem mjestu ispred Alexa Rinsa i Mavericka Vinalesa. Najbolji prošlosezonski trkači Francesco Bagnaia i Fabio Quartararo zauzeli su šesto, odnosno sedmo mjesto. Marc Marquez ponovno je osvojio osmo mjesto. Johann Zarco i Pol Espargaro također su završili među prvih deset.

Miguel Oliveria završio je na petnaestom mjestu kao najbolji vozač na KTM motociklu ispred najbržeg novaka Marca Bezzecchija.

Trkači će ponovno na stazu 11. veljače, kada ih čekaju tri probna dana na novoj stazi u Indoneziji.