Beneš je iznenađujući pobjednik Buzeta, Zajelšnik treći

Autor članka: , objavljeno 15. rujna 2013.

Čeh Miloš Beneš iznenađujući je pobjednik ovogodišnje brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 17.562 bio je brži od sunarodnjaka Otokara Kramskog, a treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik. Favorit za pobjedu, Švicarac Julien Ducommun nije stigao na cilj zbog tehničkog kvara. Njegov trkaći automobil ugasio se ubrzo nakon starta druge vožnje, pa je tako Ducommun ostao bez pobjede, koja mu se nasmiješila nakon najbržeg vremena prve vožnje.

Obje utrke obilježile su brojne ostavke i prekidi. Posljednji, koji je počeo u 13:30, završio je tek nakon XNUMX:XNUMX.

Utrkom u Buzetu završilo je i slovensko državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama. Nakon ostavke Rada Raspeta i Milana Bubniča, Aleš Prek lako je izborio novu pobjedu i osigurao ovogodišnji naslov državnog prvaka.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!