Bubanj na Sljemenu do pobjede za DP

Autor članka: , objavljeno 12. svibnja 2019.

Milan Bubnič završio je brdsku brzu utrku u hrvatskim Stubičkim Toplicama na drugom mjestu u generalnom poretku, jer njegova Lancia Delta očito ne voli mokre i skliske staze. Ukupnu pobjedu slavio je Hrvat Dejan Dimitrijević koji je u obje utrke pretekao Bubniča, a na kraju je slavio pobjedu s 3.657 sekundi.

Pivčan je jučerašnji trening završio dobrih deset sekundi ispred svojih konkurenata, no danas vremenski uvjeti nisu dopuštali agresivnu vožnju. Ipak, Bubnič je slavio zajedničku pobjedu u slovenskom državnom prvenstvu. Drugo i treće mjesto osvojili su Matevž Čuden i Alojz Udovč.

U 1. diviziji Matej Oblak pobijedio je ispred Žana Nagodeta i Franca Likoviča, dok je dobar plasman Klemena Trčeka plutao po vodi kad se okretao na mokroj stazi.

Matevž Čuden slavio je pobjedu u diviziji 2, dok je Alojz Udovč slavio u diviziji 4 pobijedivši Petra Marca za tri sekunde.