Drift Swirl 13.4.2014

Autor članka: , objavljeno 18. travnja 2014.

U nedjelju, 13.4.2014. travnja 2014. u slovenskom pograničnom naselju Vrtojba, na trkalištu GAS Vrtejba, održan je prvi drift power kup u sezoni 18. 15 hrabrih vozača, 9.00 iz Slovenije i trojica iz susjedne Hrvatske. Prema rasporedu, vozači su se počeli zagrijavati u XNUMX sati, a ubrzo je uslijedilo nevrijeme iz auspuha silnih motora, koje je pretvorilo gume u dim.
U nazočnosti vatrogasaca i spasilaca koji su brinuli o sigurnosti na stazi, u 13.00 sati krenule su kvalifikacije vozača. Svaki je vozač svojim stilom vožnje, zvukom motora i izgledom automobila obogatio događanja na stazi, a ubrzo je krenula i utrka u parovima, takozvani twin drift. Ubrzo je došlo i do “malog finala” u kojem su se u osmini finala odmjerili favoriti Uroš Berdajs i Miha Šuštaršič. Ovaj dvoboj dobio je Šuštaršič koji je također slavio na kraju utrke
na 2. mjestu. Najviše postolje prve ovogodišnje utrke zauzeo je domaći vozač Dejan Fakuč u BMW-u 325i e36, što mu je ujedno bila i prva pobjeda. Dejan Boškovski bio je na 3. mjestu u atraktivnom zeleno/crnom BMW-u e30 M3, a Jan Mlinar na 4. mjestu u BMW-u e36 325i.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!