Espargaro i Vinales najbrži prvi dan testiranja u Sepangu

Autor članka: , objavljeno 5. veljače 2022.

Nakon zaslužene zimske pauze, najbolji svjetski motociklisti okupljeni su u Sepangu, gdje su danas prošli prvi službeni probni dan. Najbrže vrijeme prvog dana postavio je Aleix Espargaro. Španjolac je na vrhu praktički u potpunosti od početka dana. Postizanje najbržih vremena očito nije prioritet testiranja, ali treba napomenuti da je 1:58.371, koje je postavio Espargaro, šesto najbrže vrijeme u povijesti na ovoj stazi (među motociklistima). Suigrač Maverick Vinales izbio je na drugo mjesto u posljednjih petnaestak minuta.

Treće vrijeme stavio je Alex Rins ispred Enea Bastianinija, koji je inače veći dio dana bio na drugom mjestu. Drugi najbolji Ducati ovoga puta bio je Johann Zarco na petom mjestu ispred aktualnog svjetskog prvaka Fabija Quartarara i Joana Mira. Prvi put od njegove pobjede u Misanu na stazi smo vidjeli Marca Marqueza. Španjolac, koji je danas testirao novi motocikl Honda RC213V, jutros je pao u devetom zavoju. Osmostruka svjetska prvakinja odnijela ju je neozlijeđenu i osvojila osmo mjesto. Među prvih deset završili su i Pol Espargaro i Marco Bezzecchi. Potonji je ovoga puta bio najbolji pridošlica. S trinaestim mjestom, Raul Fernandez bio je najbolji od vozača na KTM motociklu.

Relativno je miran dan za oba tvornička trkača Ducatija, fokusirajući se uglavnom na kilometražu. Jack Miller imao je nekih tehničkih problema s motociklom.