Formula 1 pred početak sezone: Najbrži Red Bull i Ferrari

Autor članka: , objavljeno 22. veljače 2024.

Nakon što je aktualni svjetski prvak Max Verstappen u Red Bullovom RB20 pobijedio prvog dana zimskih testiranja Formule 24 u Bahreinu s krugom za više od sekunde bržim od svih ostalih, Carlos Sainz u Ferrariju SF0.758 bio je taj koji je bio prvi drugi dan, XNUMX sekundi brži od Sergia Pereza, koji je preuzeo ispitne dužnosti.

Sainzovih 1:29.921 bilo je brže od Verstappenovih 1:31.344, ali na mekšoj C4 smjesi, dok je Nizozemac postavio najbrže vrijeme otvaranja na žutoj C3 varijanti, koja će biti najmekša smjesa dostupna na VN Bahreina, sljedećeg vikenda, i Sainz je bio 1.240 sekundi sporiji od Verstappena na kraju prvog dana na istoj gumi, unatoč tome što je postavio treće najbrže vrijeme.

Lando Norris (McLaren) bio je za desetinku brži, a Daniel Ricciardo prvi je dan završio među prvih pet u VCARB01 bolidu Visa Cash App RB tima, kako se zvala druga ovogodišnja Red Bull ekipa AlphaTauri.

Peti je bio Pierre Gasly (Alpine), dok je šesti bio vozač Aston Martina Lance Stroll sa 1.663 sekunde lošijim vremenom. Charles Leclerc, Fernando Alonso, Oscar Piastri i Zhou Guanyu također su završili među prvih deset prvog dana. Verstappen je bio ne samo najbrži prvog dana, nego je vodio i najviše krugova (142) i tako temeljito testirao koncept minimalnih strana, koji je Red Bull usvojio za ovu sezonu.

Iako vremena testiranja obično ne otkrivaju pravu sliku, Lewis Hamilton je svojim trećim vremenom dao razloge za optimizam ekipi Mercedesa, iako je za Sainzom bio 1.145 sekundi, a Perezom 0.4 sekunde. Unatoč tehničkim problemima, mučile su ga kočnice, Meksikanac je uspio skupiti 129 krugova, najviše od svih trkača. Četvrto vrijeme stavilo je Landa Norrisa ispred Daniela Ricciarda na petom mjestu.

Momčadi i trkači izgubili su dva sata vremena kada je ujutro Leclerc u 11. zavoju naletio na nepričvršćeni poklopac osovine i oštetio svoj Ferrari, a u olupinu se zabio i Hamilton. Poslijepodne je dan produžen za jedan sat.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!