Gerčar na kraju sezone

Autor članka: , objavljeno 15. studenog 2015.

Ove se godine Klemen Gerčar natjecao u dvostrukoj ulozi prve godine, kao trkač i također kao vođa tima, što ga je stavilo pred nove izazove. I on će slijediti sljedeću sezonu, gdje će se ponovno utrkivati ​​u najjačoj motocross klasi MXGP, a 62 momčadi Motosporta obećavaju se još neke promjene.

Prošle sezone Klemen se natjecao na europskim utrkama prvenstva MXGP, gdje je skupio 23 boda i na kraju osvojio ukupno 33. mjesto među 75 rangiranih motociklista. “Ove godine napravio sam novi korak naprijed u svojoj karijeri, osim utrkivanja, na noge sam stavio vlastiti tim, zajedno sa svojim kolegama, prebacio se na motocikl Husqvarna i naučio puno toga. Nije bilo lako, ali nisam se predao, jer znam da nam svaka ovakva sezona može donijeti puno dobra u budućnosti. Sretan sam što radim sa svojim sponzorima koji vjeruju u mene, a momčad će i ubuduće činiti sve kako bi opravdala svoje povjerenje ", rekao je Klemen Gerčar na kraju sezone.

Osim utrka MXGP, ove godine Klemen i njegova momčad natjecali su se i u njemačkom ADAC kupu, gdje su u osam utrka postigli 30 bodova, a sezonu završili na 26. mjestu. U slovenskom državnom prvenstvu zbog natrpanog rasporeda nije se natjecao na svim utrkama, ali je ipak uspio pobijediti, a na kraju je sezonu završio kao peti sa 129 bodova. “Uvijek volim trčati kod kuće, ali ove godine puno se datuma nažalost preklapalo s drugim utrkama, tako da nisam uspio doći na sve utrke. Međutim, ostat ću vjeran utrkama pred domaćim navijačima i sljedeće godine i nadam se da ću uspjeti sudjelovati na još više njih ", dodao je Klemen.

Kao član slovenske motokros reprezentacije Klemen je i ove godine sudjelovao na utrci za Kup nacija u Francuskoj, a zajedno s Timom Gajserom i Peterom Irtom utrku je završio na 21. mjestu.

2016 momčadi Motosporta ima prilično hrabrih planova za nadolazeću sezonu 62., Klemen naravno ostaje vjeran MXGP prvenstvu, a vi ćete naravno biti obaviješteni o ostalim vijestima.

Bez sponzora, kao što je već spomenuto, to ne bi bilo moguće, pa se Klemen i cijeli tim još jednom zahvaljuju svima koji su mu ove godine stali uz bok: Inotherm, Husqvarna, Akrapovič, Mitas, AMZS, Slovenska vojska, općina Lukovica , Rajmax, Panolin, GMT, VRC, NLO, Tomasin, WP. Stolarija Gerčar, Geder, Avto Kveder, Twin Air, PBS, lanac Regina, Simtek, Fitzone, MX Line, Stomp, AMD Brežice.