Završena je prva utrka kružnog prvenstva u brzini

Autor članka: , objavljeno 5. svibnja 2013.

Ovog vikenda, 26. i 28. travnja 2013., na popularnom trkaćem trkalištu Slovakiaring započelo je slovensko državno prvenstvo u brzini i LEMA GP kup. Po prvi puta je istoga vikenda održano i naše državno prvenstvo zajedno sa Svjetskim prvenstvom u turističkim automobilima - WTCC, za što također treba pohvaliti krovnu udrugu AŠ 2005 i Drago Božič.

Većina borbi bilo je, naravno, u LEMA GP kupu, gdje su mladi i pridošlice iznenađujuće vladali. Već u subotnjoj utrci prvo mjesto zauzeo je Metod Počkaj koji se s moćnijeg Volkswagenove bube prebacio u mali, ali okretan i zanimljiv automobil fiat grande punto. Na postolju su ga pratili Andro Pertot i Klemen Popit.

U drugoj, nedjeljnoj utrci, trećeplasirani Popit unovčio je dobro započetu stazu i pobijedio Trčeka i Lodija. Klemen se već dokazao na zimskim testovima koje je organizirala krovna udruga.

3. TRČEK Tomaž Autosport Jazon
Među jačim trkačima, prvu je utrku zavladao Zoran Poglajen s potpuno novim peharom Renault Clio RS, koji također priprema ekipa LEMA. Suvereno je pobijedio u utrci, unatoč činjenici da se vremena još uvijek mogu popraviti sve do kolovozne trke na Slovakiaringu. Poglajen je u drugoj utrci ostao bez bodova, jer se suočavao s problemima na spojci, pa je Maj Virant utrku pobijedio sa starijim peharom Renault Clia. Željko Čumurdžić dobro se snašao i s Leminim trećim kupom klija.

Sljedeća utrka sezone održat će se između 11. i 12. svibnja na austrijskom Red Bull Ringu. Dio LEMA tima bit će u Imoli na prvoj utrci Eurocupa Clia s hrvatskim vozačima Ivanom Puličem i Nikom Belohradskim.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!