MotoGP vijesti

Najbrže i najnovije vijesti iz kraljevske klase MotoGP Svjetskog prvenstva u motociklima.

Bagnaia s rekordom do stupa u Assenu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju (1:31.504) prije utrke u Assenu. Sutra će startati Fabio Quartararo i Jorge Martin. https://twitter.com/MotoGP/status/1540679603286589440 Španjolac je vodio nakon prvih pokušaja, ali su ga na kraju prestigli Bagnaia i Quartararo. Četvrto vrijeme postavio je Marco Bezzecchi ispred Aleixa Espargara, Jacka Millera i Johanna Zarca. Miguel Oliveira, Alex Rins i Brad Binder završili su među prvih deset. KTM-ovci su u drugo poluvrijeme prošli kroz sporiju kvalifikacijsku skupinu. Maverick Vinales, koji je prošlogodišnju utrku startao s prvog mjesta, ovaj put je postavio jedanaesti put. Dvanaesti je, međutim, bio Takaaki Nakagami.
Aleix Espargaro najbrži u trećem treningu

Aleix Espargaro postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga u Assenu (1:32.164). S drugim mjestom najbliže mu se približio Fabio Quartararo, vodeći u ukupnom poretku, a treći je bio Maverick Vinales ispred Alexa Rinsea i Takaakija Nakagamija. https://twitter.com/MotoGP/status/1540617047121559553 Najbolji Ducati ovoga puta bio je Marco Bezzecchi na šestom mjestu ispred tvorničkih trkača Bagnaia i Millera. U prvih deset završili su i Pramac Martin i Zarco. Unatoč padu u finalu, Francuz je ipak uspio osigurati izravan nastup u bržoj kvalifikacijskoj skupini. https://twitter.com/MotoGP/status/1540615810187665409 Zbog suhe staze (prvi put ovog vikenda) od samog početka pratili smo izuzetno zanimljiv događaj
Aleix Espargaro i Franco Morbidelli kažnjeni

Drugo mjesto Aleixa Espargara na drugom slobodnom treningu je nevažeće. Povjerenici utrke izbrisali su njegovo najbolje vrijeme zbog kršenja tehničkih pravila. Španjolac je na kraju drugog slobodnog treninga dao na motocikl pored guma za suhu stazu ugraditi "stražnji spojler za kišu", što je kršenje pravila. Vrijeme 1:33.452 koje je postavio na kraju drugog treninga je stoga nevažeće. Njegovo najbrže priznato vrijeme je 1 : 41.360 XNUMX postignuto u uvodu u ovaj trening. Španjolac je jedini koji svoje najbrže vrijeme nije stavio na gume za suhu stazu. Izbrisano vrijeme znači da je trkačica Aprilia pala s drugog na potpuno posljednje dvadeset i peto mjesto. Zato će se nadati da će na trećem treningu staza biti suha, jer će inače ost ostati bez zaustavljanja
Pol Espargaro razmišlja o završetku vikenda u Assenu

Pol Espargaro ozbiljno razmišlja o prekidu trkaćeg vikenda u Assenu zbog bolova u rebrima. Španjolac se još uvijek bori u Nizozemskoj s ozljedom rebra uslijed pada na prvom slobodnom treningu prošlog vikenda na Sachsenringu. Ako se danas na kišnom jutarnjem treningu činilo da se stanje popravlja (Španjolac je prvi trening završio kao treći) bolovi su postali nepodnošljivi na drugom treningu kako se staza presušila. Zato već razmišlja o ranom završetku ovog trkaćeg vikenda ako utvrdi da nije sposoban voziti utrku na najvišoj razini. "Ujutro smo odradili dobar posao. Vožnja po mokrom nije toliko fizički zahtjevna pa nisam osjetio pretjeranu bol i završio sam treći." Poslijepodne je bilo sasvim drugačije. „Gore od očekivanog
Bagnaji drugi trening u Assenu

Francesco Bagnaia osvojio je svoj drugi slobodni trening u Assenu s vremenom 1:33.274. https://twitter.com/MotoGP/status/1540318718944747521 https://twitter.com/MotoGP/status/1540306892098002944 Unatoč mokroj podlozi, situacija je ovoga puta bila bolja. Zato su trkači u startu popravili svoja vremena. https://twitter.com/MotoGP/status/1540308551905808395 Staza se u drugom poluvremenu dovoljno osušila da su se mnogi odlučili za gume za suhu stazu. Prvi od njih bio je Luca Marini. Talijan je brzo zamahnuo na vrh tablice. https://twitter.com/MotoGP/status/1540312300204220416 Vrijeme krugova naglo je palo u posljednjih deset minuta jer je staza znatno presušila. https://twitter.com/MotoGP/status/1540315188666277889 Na drugom mjestu ovoga puta je zaključak
Millerov uvodni kišni trening u Assenu

Jack Miller pobijedio je na kišnom uvodnom treningu u Assenu s vremenom 1:42.589. Zbog kiše trkači su bili vrlo oprezni. Većina je u uvodu isprobala situaciju, a potom većinu provela u garaži. Sve do zadnjih deset minuta, kada je opet bilo više na stazi. https://twitter.com/MotoGP/status/1540242551491465218 Joan Mir mu se najbliže približila na drugom mjestu. Treći put je Pol Espargaro stavio ispred Alexa Marqueza i njegovog brata Aleixa. Šesti kao najbolji trkač na KTM motociklu bio je Miguel Oliveira ispred Alexa Rinsa. Johann Zarco, Jorge Martin i Maverick Vinales završili su među prvih deset. Najbolji Yamahin trkač bio je Franco Morbidelli na XNUMX. mjestu. Njegov suigrač i sveukupni vođa Fabio Quartararo plasirao se na sedamnaest
Rins koketira s Marquezovim mjestom u Hondi

Očekuje se da će Alex Rins na kraju sezone pregovarati o transferu s momčadi LCR Honda, a Španjolac bi trebao zauzeti mjesto Alexa Marqueza. Rins će na kraju sezone ostati bez mjesta, nakon što je Suzuki odlučio napustiti MotoGP klasu, a na istoj poziciji našao se njegov suigrač Joan Mir. Očekuje se da će potonji također biti u pregovorima s Hondom, ali za mjesto u Hondinom tvorničkom timu Repsol, gdje bi postao suigrač Marca Marqueza. Očekuje se da će Rins biti blizu potpisivanja ugovora s Hondinim LCR timom, što se očekuje u sljedećih nekoliko dana, ako Honda odobri. Još nije jasno gdje će mlađi od braće Marquez pronaći svoje mjesto, no šuška se da bi čak mogao sletjeti s momčadi Gresini. Ta bi također mogao izgubiti svoje mjesto u LCR Hondi
Quartararo u Njemačkoj do nove suverene pobjede

Fabio Quartararo je s velikom prednošću proslavio novu pobjedu u MotoGP utrci za VN Njemačke i dodatno povećao svoju prednost na Svjetskom prvenstvu 2022. Drugi je bio Johann Zarco, a treći Ducatijev trkač Jack Miller. Francesco Bagnaia, koji je u utrku krenuo s najbolje startne pozicije, nakon klizanja odustao je od drugog mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1538503229167788032 Quartararo, koji je utrku započeo s drugog mjesta, preuzeo je vodstvo već u kočenju u prvom zavoju, pametno iskoristivši taktiku srednje mekih stražnjih guma, dok se Bagnaia odlučio za tvrdu . U prvom zavoju druge runde Bagnaia je pokušao prestići Francuza na Yamahi, ali ga je aktualni svjetski prvak uspješno zadržao, a potom počeo prebrzo diktirati temu suparnicima, što
Bagnaia najbrža u trećem treningu

Francesco Bagnaia bio je najbrži na trećem freestyle MotoGP treningu u Njemačkoj, a među prvih pet su bili Aleix Espargaro, Jack Miller, Johann Zarco, Jorge Martin i Fabio Quartararo, koji je morao odustati od posljednjeg brzog kruga nakon što mu je obrambena kaciga uklonila vizir. Sedma je bila Joan Mir ispred Takakija Nakagamija, koji je pao u posljednjim minutama treninga. Zahvaljujući Japancima, u prvom sektoru su se zavijorile žute zastave, koje su spriječile neke natjecatelje u brzom postavljanju vremena. Deveti je bio Maverick Vinales, a deseti Miguel Oliveira, koji je bio pola sekunde iza Bagnaija. Svi natjecatelji iz prvih deset kvalificirali su se u Q2 dio kvalifikacija. https://twitter.com/MotoGP/status/1538080305189470209
SLUŽBENO: Jack Miller prelazi u KTM 2023. godine

Australac Jack Miller na kraju ove sezone napustit će tvornički tim Ducatija i preći u KTM tim, potvrdili su iz austrijske momčadi. Miller je potpisao dvogodišnji ugovor koji ga veže za momčad do kraja sezone 2024. Https://twitter.com/KTM_Racing/status/1534785391445921792 27-godišnji Miller već se natjecao za KTM 2014. sezone u Moto3 klasi, gdje je kao Red Bull KTM trkač Ajo osvojio šest utrka, a uspješna sezona ga je podigla ravno u MotoGP klasu. “Poznajemo Jacka još od sezone visokog profila u Akijevom timu i našem Moto3 programu, tako da smo vrlo zadovoljni što smo u mogućnosti uključiti trkača njegovih sposobnosti u našu MotoGP strukturu,” rekao je Pit Beirer, KTM vođa tima. “Ostavio je jako dobar dojam na nas i sve ovo vrijeme smo ostali u kontaktu s njim.