motocross

Nakon samo šest utrka na prošlogodišnjem kobnom trkalištu, Gajser je ponovno izbio na prvo mjesto

motocross
Danas je na utrci u Turskoj, u tek šestoj utrci nakon loma bedrene kosti, Tim Gajser na najbolji mogući način ostvario svoj prvi proboj na pobjedničko postolje, u nekoj od pojedinačnih utrka ili u ukupnom zbroju utrka nakon njegove povratak. Makolčan je u prvoj vožnji bio drugi, ali je u drugoj slavio i tako slavio svoju prvu pobjedu u MXGP-u nakon točno godinu dana, kada se također ozlijedio na ovoj stazi. Ukupno mu je ovo već 44. uspjeh u utrkama SP-a u obje klase. Gajser, koji se vraća nakon teške ozljede, prvi je put ove godine izborio startnu poziciju. U Afyonkarahisaru danas je u prvoj utrci dobro iskoristio ovu poziciju i preuzeo vodstvo nakon starta. Iza njega španjolski lider Jorge Prado nije imao sreće, pao je i skliznuo daleko u drugi plan. U drugoj vožnji Gajser je izgledao odlično. Nakon starta ponovno je poveo vlč
Tim Gajser se još neće vratiti

motocross, Ostali sportovi
Tim Gajser najavio je kako njegov oporavak od nesreće u kojoj je slomio bedrenu kost ide dobro, no ipak će morati propustiti nastup na Velikoj nagradi Trentina, gdje se zbog obilja slovenskih navijača osjeća kao kod kuće. Četvrta utrka Svjetskog prvenstva u motokrosu vozi se u nedjelju u Italiji, gdje će slovenske boje u klasi MX2 na Velikoj nagradi Trentina predstavljati Jan Pancar, dok će Jaka Peklaj, Žan Oven i Miha Vrh nastupiti u utrci Europskog prvenstva. Pogledajte ovu objavu na Instagramu Objavu koju je podijelio Tim Gajser (@tiga243) Tim Gajser, svjetski prvak u elitnoj klasi MXGP, još uvijek se oporavlja od operacije bedrene kosti nakon nesreće koja mu se dogodila 20. veljače u Arcu pokraj jezera Garda. Gajser je svojim pratiteljima na Instagramu otkrio neke detalje o svom zdravstvenom stanju. »
Katastrofa: Tim Gajser ozlijeđen prije početka sezone

Peterostruki svjetski prvak u motokrosu Tim Gajser teško je pao i ozlijedio se na utrci zagrijavanja uoči početka MXGP sezone. Na drugoj utrci IIC-a u Trentinu Makolčan je pao nakon spektakularnog skoka, a sa staze je iznesen na nosilima. Liječničkim pregledom utvrđen je prijelom desne bedrene kosti koji će morati biti saniran operacijom. Što to znači za njegovu sezonu Svjetskog kupa, trenutno nije jasno, no više će se znati nakon operacije. Našem svjetskom prvaku želimo brz oporavak. https://twitter.com/mx1onboard/status/1627339455769051136
Gajser zadovoljan napretkom Honde

motocross
Tim Gajser je vrlo zadovoljan razvojem koji je Honda napravila na CRF450R ove godine. Slovenski as, koji će loviti svoj šesti ovogodišnji naslov, trenutno se priprema za novu sezonu koja počinje 12. ožujka u Argentini. Generalni menadžer tima Marcus Pereira de Freitas naglasio je kako je iza njih uspješno zimsko razdoblje u kojem su pokušali nadograditi motocikl i otkloniti njegove nedostatke. Napretkom bi trebao biti zadovoljan i naš tim Gajser. "Atmosfera u timu je vrlo pozitivna. Momčad dobro trenira tijekom zimske pauze, sa i bez motora. On je vrlo zadovoljan napretkom postignutim na CRF450R i već se veseli novoj sezoni." "Pred njim je još nekoliko treninga prije nego što bude potpuno spreman za novu sezonu. Naravno, pratimo njegove pripreme, ali on
Peterostruki svjetski prvak u MXGP-u Tim Gajser ponovno je osvojio nagradu za sportaša godine

motocross
Iako je Tim Gajser ove godine osvojio svoj peti naslov svjetskog prvaka u Svjetskom prvenstvu u motokrosu, četvrti u najtežoj klasi, Makolčan je podbacio u izboru za slovenskog sportaša 2022. godine te je prema bodovanju sportskih novinara zauzeo skromno šesto mjesto. Prema ocjeni komisije Zbora sportskih novinara Slovenije, naslov sportaša godine 2022. pripao je Kristjanu Čehu koji je skupio čak 174 boda. U obrazloženju izbora naveli su da je Čehu naslov pripao jer bi "teško mogao još više dominirati u bacanju diska" jer je "nastupio u 21 utakmici i upisao 19 pobjeda, a nije pobijedio , jednom je bio drugi i jednom treći." drugi je bio Tadej Pogačar sa 141 bodom, treći Žan Kranjec sa 119 bodova, NBA zvijezda Luka Dončič dobio je od komisije gotovo upola manje bodova od Čecha (93), motocross
Gajser s mukom do drugog mjesta, morat će pričekati naslov

motocross
Tim Gajser završio je drugi u ukupnom poretku VN Švedske, dok je njegov suparnik Jeremy Seewer slavio pobjedu. Naš as već je ovog vikenda bio na pragu petog naslova svjetskog prvaka, ali trebao bi idealan ishod, u čemu ga je spriječio pad na treningu, zbog kojeg je u obje današnje utrke nastupio s bolovima u zglobu i nožnim prstima . Nakon što je u prvoj vožnji krenuo s drugog mjesta, na startu je pao na šesto, ali je do kraja utrke uspio doći do četvrtog mjesta, ispred Maximea Renauxa, Jeremyja Seewera i Glenna Goldenhoffa. U drugoj je utrci Renaux pao i odustao u prvom krugu, a Gajser je bio peti. Nakon nekoliko pretjecanja, uspeo je do drugog mjesta dok je vodio Seewera, koji je na kraju odnio pobjedu. Treći je bio Ro
MXGP Švedska: Tim Gajser na četvrtom mjestu nakon prve vožnje

motocross
Tim Gajser je prvu MXGP utrku za Veliku nagradu Švedske, nakon subotnjeg gadnog pada, odvozio taktički i bez nepotrebnog rizika zauzeo četvrto mjesto. Maxime Renaux je pobijedio u prvoj utrci, dok su Jeremy Seewer i Glenn Coldenhoff također završili na postolju. Gajser je u utrku krenuo s drugog mjesta, ali je do prvog zavoja izgubio nekoliko mjesta i pao na šesto mjesto, a potom je do cilja dobio dva mjesta. 25-godišnji Pečušanin uoči početka trkaćeg vikenda u Švedskoj imao je 122 boda prednosti, a do kraja sezone su još tri provjere u kojima očekujemo njegov peti naslov svjetskog prvaka u motokrosu. Druga vožnja u Uddevali počinje u 17:10.
Gajser u Imoli do drugog svjetskog naslova u MXGP-u

motocross
Tim Gajser već je u prvoj vožnji u Imoli osvojio krunu ovogodišnjeg svjetskog prvaka u elitnoj klasi motocrossa MXGP! Momčadi je za ukupnu pobjedu trebalo samo osmo mjesto, a u finišu prve vožnje bio je peti, jer je pobjedu spriječio pad. Gajser, koji do kraja sezone imaju još tri utrke, tako je s Hondom osvojio svoje treće prvenstvo. Prvo je postao prvak 2015. u klasi MX2, a zatim u sezoni 2016. prvi put u najtežoj klasi MXGP.

Slovenski motocross as Tim Gajser teško je pao na utrci talijanskog državnog prvenstva u Mantovi i pretrpio dvostruki prijelom čeljusti. Gajser je sudjelovao u utrci u sklopu priprema za novu sezonu Svjetskog prvenstva u motokrosu, koje započinje za dva tjedna u Argentini. MX prvak sezone 2016. u završnici je u jednom od skokova pao s velike visine i prilikom slijetanja glavom udario u upravljač svog motora. Dvadesetjednogodišnjak je pretrpio dvostruki prijelom čeljusti i izgubio nekoliko zuba, a večeras će imati nekoliko sati operacije. Gajser je pomno pratio lokalnog Antonia Cairolija, aktualnog prvaka MXGP prvenstva, a u posljednjim krugovima utrke pretekao ga je Jeremy van Horebeek. Ekipa je željela nadoknaditi izgubljeno vrijeme, ali pogrešno je procijenila jedan od skokova i preskočila predaleko.
Gajser ju je odnio samo s modricama

Tim Gajser ove godine nije imao sreće s padovima i ozljedama, što je dovelo i do njegovog ispadanja iz borbe za ovogodišnji svjetski naslov, a padom je završio i pretposljednju utrku sezone u Nizozemskoj. U prvoj vožnji, inače malom brzinom od oko 50 km / h, pao je preko upravljača, a zatim je na njega pao motocikl težak stotinjak kilograma. Tada je propustio drugu vožnju zbog bolova i otežanog disanja, ali na sreću prvi liječnički pregledi nisu pokazali teže ozljede. Ekipa se vozila na trećem mjestu, ali onda je pogriješila i pala, nakon pregleda i konzultacija s liječnikom Honde, zajedno su odlučili da neće sudjelovati u drugoj utrci. "Za nama je stvarno loš dan", rekao je Gajser. "Vikend je dobro počeo, ali onda je sve pošlo po zlu. Dobro sam se proveo nakon starta na zagrijavanjima.