motocross

Dobri stari Geiser pobijedio u Švedskoj!

motocross, Ostali sportovi
Naš motocross as, Tim Gajser, koji je prije nekoliko tjedana čak morao propustiti utrku nakon teške ozljede, pokazao je u Švedskoj, na osnovi koja mu odgovara, s kakvog je testa i priredio emisije poput onih koje smo gledali na putu prošle godine. za osvajanje povijesnog naslova svjetskog prvaka u klasi MXGP. Gajser je vodio od početka do kraja u prvoj vožnji šesnaeste utrke ove sezone i na kraju slavio s vodstvom od gotovo deset sekundi. Malo mu je pomogao Gautier Paulin koji je iza sebe uspješno držao opasnog Jeffreyja Herlingsa, koji je na kraju došao na drugo mjesto. Ekipa je u drugoj vožnji morala priznati pobjedu Romainu Fevbreu, ali imala je malo sreće u borbi za drugo mjesto, jer je Herlingsov lanac bio rastrgan. "Ovo je vrlo posebno i važno s
Gajser u Češkoj na treće mjesto

motocross
Aktualni svjetski prvak klase MXGP Tim Gajser osvojio je prvo i četvrto mjesto u drugoj utrci u češkom Loketu i izborio konačno treće mjesto. Gajser je bio nepobjediv u prvoj vožnji, a odlično je krenuo i u drugu, no nakon ozljede ipak nije izdržao ritam Antonija Cairolija pa je polako skliznuo na četvrto mjesto. Cairoli je na kraju slavio svoju 83. pobjedu i tako povećao svoje vodstvo u bodovima Svjetskog prvenstva, a drugi je bio Clement Desalle. Nakon dobrog starta i prvih krugova, imao sam problema, rekao je Gajser nakon utrke. "Ipak, sretan sam što sam se nakon dugo vremena vratio na pobjedničko postolje. U svakoj sam utrci sve bolji, pa se već veselim sljedećoj. Prošlo je dosta vremena od moje zadnje pobjede, tako da Stvarno sam sretan”, dodao je.
Gajser se u top formu vraća sa šestim mjestom

motocross
Tim Gajser započeo je svoj povratak u Svjetsko prvenstvo u motokrosu na Velikoj nagradi Portugala nakon teške ozljede ramena i propuštene dvije utrke. Aktualni svjetski prvak u prvoj je utrci osvojio osmo mjesto, ali je u drugoj napredovao za dva mjesta i na kraju slavio ukupno šesto mjesto, što je, s obzirom na dugotrajno izbivanje i nužan odmor, odlično. Na žalost našeg asa, opet je odličan bio Antonio Cairoli, bodovni vodeći u prvenstvu, koji je današnjom pobjedom povećao prednost u prvenstvu pa sada ima 478 bodova, dok je Gajser peti sa samo 310. Drugi je u današnjem prvenstvu utrci je bio Jeffrey Herlings, a trećim mjestom iznenadio je Arminas Jasikonis. Osim Gajsera, Slovenci nisu imali predstavnika u Portugalu, jer su braća Jernej i Peter Irt odlučili nakon utrke u Italiji
Geiser u kvalifikacijama za peto mjesto

motocross
Tim Gajser je svoj povratak na staze MXGP-a u Portugalu započeo petim mjestom u kvalifikacijskoj utrci. Nakon starta Tim je vozio na šestom mjestu, zatim se probio do trećeg, ali je nakon male greške kada je izletio sa staze i zamalo pao izgubio dva mjesta i završio peti. Utrku je obilježila iznenađujuća pobjeda Litvanca Arminasa Jasikonisa, te pad Antonija Cairolija u borbi za drugo mjesto. Talijan je teško pao, ali srećom nije ozlijeđen. MXGP, VN Portugala Kvalifikacije: 1 27 Jasikonis, Arminas LTU LMSF Suzuki 24:04.032 2 12 Nagl, Maximilian GER DMSB Husqvarna 24:10.050 3 461 Febvre, Romain FRA FFM Yamaha 24:14.065 4 222 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 24:15.154 5 243 Gajser, Tim SLO AMZS Honda 24:19.010 6 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM
Gajser je po povratku stigao do desetog mjesta

motocross
Tim Gajser vratio se u elitni razred Svjetskog prvenstva u motokrosu nakon pauze u utrci u talijanskom Pttobianu, gdje je osvojio ukupno deseto mjesto, što mu je donijelo 21 bod. Pobjedu je očekivano slavio domaći Antonio Cairoli koji je s najboljim plasmanom u obje utrke upisao 50 bodova i tako povećao svoju prednost u ovogodišnjem MXGP prvenstvu. Drugi je bio Jeffrey Herlings sa 44 boda, a treći Max Anstie sa 36 bodova. Gajser je prvu vožnju, nakon solidnog starta, završio na desetom mjestu, a drugu nakon pada na jedanaestom mjestu, što je bilo dovoljno za konačno deseto mjesto, a nakon dvije vožnje bez bodova zbog teške ozljede, naš motocross je sada peti. On je u dosadašnjem dijelu sezone skupio 282 boda, dok vodeći Cairoli ima 431, odnosno 149 više od Gajsera. Osim Gajsera, u Italiji smo spr
Gajser se vraća u MXGP prvenstvo utrkom u Italiji

motocross
Tim Gasjer propustio je nastup na VN Rusije zbog ozlijeđenog ramena, a nakon pauze spreman je vratiti borbu za bodove na Svjetskom prvenstvu. Aktualni svjetski prvak nastupit će ovog vikenda na VN Italije u Ottobianu. "Radujem se povratku", rekao je Tim. "Bilo mi je teško kad sam morao propustiti utrku da bih mogao sanirati ozljedu, ali sada vidim da je to bilo najbolje za mene. Sviđa mi se staza u Ottobianu jer je pješčana. Spremna sam za povratak i napokon vozim kao da sam to opet učinila. Znam ", dodao je Gajser. Roger Harvey, šef Hondinog odjela MXGP, također se raduje njegovom povratku na utrke. Tim jedva čeka povratak
Geiseru će nedostajati nastup u Rusiji

motocross
Tim Gajser neće nastupiti u sljedećoj utrci elitnog razreda Svjetskog prvenstva u motokrosu nakon što su liječnici u Mariboru otkrili da je aktualni svjetski prvak imao slomljenu lopaticu. Gajser je teško pao na utrci u Latviji, a potom je unatoč bolovima i modricama nastupio i na utrci u Njemačkoj, gdje je ponovno pao na stazi Teutschenthal i očito pogoršao ozljedu. Sljedećih tjedana Tima čeka oporavak, dio kojeg je i odmor, tako da našeg asa nećemo vidjeti u Orlionoku. U Hondi su odluku donijeli teška srca, ali kako je do kraja sezone još deset utrka, važnije je da se Gajser potpuno oporavi. Ako oporavak prođe glatko, Tim će se vratiti na motor za tri tjedna na VN Italije. “Želio sam to izbjeći pod svaku cijenu, jer stvarno, ne
Gajser je jurio slomljenom oštricom

motocross
Aktualni svjetski prvak najviše klase u motokrosu MXGP Tim Gajser zadobio je prijelom lopatice pri padu u Latviji, doznaje se u mariborskom kliničkom centru. Gajser se u prvoj vožnji utrke u Latviji spetljao sa suparnikom i srušio, ali je iz bliskog okršaja prošao samo s gadnom modricom na nozi. U drugoj utrci nastavili su se pehovi za našeg motocrosista koji je nakon skoka gadno pao. Liječnički pregled odmah nakon pada pokazao je da nema prijeloma, pa je Tim unatoč bolovima nastupio na sljedećoj utrci u Njemačkoj. Tamo je opet pao u kvalifikacijama, ali kako bolovi nisu popustili ni na utrci u Francuskoj, odlučio je da tamo neće nastupiti. Prvo su posumnjali da je riječ o puknuću mišića, no tek je detaljan pregled u Mariboru pokazao da Makolčan ima slomljenu lopaticu. "Ne
Geiser u borbi za bodove sa 28. mjesta

motocross
Clement Desalle bio je najbrži u kvalifikacijama za VN Francuske, ispred domaćina Romaina Febvrea i Jeffreyja Herlingsa. Sutra će se u francuskom Erneeu održati deveta utrka MXGP svjetskog prvenstva, a na njoj će sudjelovati samo jedan od naših predstavnika, Tim Gajser. Aktualni svjetski prvak još uvijek se nije u potpunosti oporavio od ozljeda iz Latvije, koje je oporavio padom u Njemačkoj prije tjedan dana, pa ga shodno tome danas nismo vidjeli na uobičajenom mjestu - u prvom planu. Kao i u Njemačkoj, Gajser će vjerojatno ciljati prvenstveno na postizanje što većeg broja bodova za Svjetsko prvenstvo u kojem mu je Toni Cairoli posljednjih tjedana pomalo pobjegao. Talijan, koji je ove godine postigao 305 bodova u odnosu na Gajserovih 261, danas je bio šesti, ali Gajseru iz pozadine već prijeti Gautier Paulin koji zaostaje samo šest bodova.
Geiser: Nikad nisam jahao s toliko boli

motocross
Iza Tima Gajsera je još jedan bolan trkaći vikend. Aktualni svjetski prvak u motokrosu odvozio je herojsku utrku u Njemačkoj, čiji je glavni cilj bio smanjiti gubitak bodova za Svjetsko prvenstvo. Nakon sudara s timskim kolegom i gadnog pada u Latviji prije dva tjedna, Tim je unatoč bolovima sudjelovao u kvalifikacijama za Veliku nagradu Njemačke u Teutschenthalu, no peh je ipak pratio našeg asa koji je u kvalifikacijskoj utrci ponovno pao i sanirao ozljede iz Latvije. Nakon terapije kod Hondinog fizioterapeuta Gajser je ipak odlučio nastupiti na utrci, gdje je pokušao ograničiti gubitak bodova. Nakon dvije naporne utrke završio je na jedanaestom mjestu u ukupnom poretku grand prixa. "Bio je to još jedan naporan vikend za mene", rekao je Tim. “Bio je to vjerojatno jedan od najtežih završetaka