GHD

2021. očekujemo trke tri generacije Trčkova

GHD
Klemen Trček (MG Zr 105) i Nejc Trček (Renault twingo kup) uspješno su završili sezonu 2020. godine. Jedina brdska brza utrka u Sloveniji bila je u Ilirskoj Bistrici, gdje su vladali vrlo loši uvjeti (kiša, magla, oluja). Druga utrka, koja se računala kao bodovi DP-a Slovenije, odvijala se u Italiji (Čedad), gdje se svaka utrka brojila zasebno. Nejc Trček, 17-godišnjak, sudjelovao je u brojnim testovima i uspješno probio trkački led nastupom u Ilirskoj Bistrici. Nije dobio dozvolu za utrku u Italiji, jer još nema vozački ispit. "Led je probijen, natjecao sam se na svojoj prvoj utrci u Ilirskoj Bistrici. Tamo sam prvi put vozio trkaći automobil po kiši i vozio sam automobil
Sudar na domaćoj utrci u Lučinama s restauriranim automobilom

GHD
Klemen Trček vraća se na poprište svoje posljednje utrke u Lučinama, na koju je krenuo trkaćim automobilom Zastava Yugo, prije duge pauze od utrkivanja. Ovaj put napasti će najviša mjesta za volanom MG ZR 105, na kojem ga je zavela šasija u posljednjoj utrci na Gorjancima. Gotovo dvomjesečnu pauzu iskoristio je za prikupljanje energije za nastup pred domaćim gledateljima, te za obnovu šasije za koju se nada da će uspjeti doći do najviših mjesta u inače jakoj diviziji 1 na utrci u Lučinama, gdje će ujedno nastupiti i kao organizator. nakon gotovo dvomjesečne pauze, vraćam se za volan svog žutog MG-a - rekao je. „Zbog problema sa šasijom na Gorjancima na domaću utrku u Lučinama dolazimo s obnovljenim podvozjem i s ciljem da što brže iz tehničkih problema dobijemo stazu iz Todra.

GHD
Trkački vikend na GHD Gorjanci nije dobro počeo za našeg natjecatelja Milana Bubniča. Pivčan je tijekom treninga izletio sa staze i teško ozlijedio legendarnu Lanciu Deltu na obali uz stazu koja je posljednjih sezona postala poznata u cijelom svijetu među ljubiteljima utrka. Srećom, Milan nije ozlijeđen. (Video: Youtube / Vasja Lesjak) https://youtu.be/wD0WZKSDHVY
Klemen Trček nakon osam godina vraća se na slovenski asfalt na Gorjancima

GHD
Klemen Trček kupio je automobil MG ZR 105 prije sezone i sezonu je započeo ove godine na utrci u Rechbergu (Austrija), gdje je nakon divizije 3, nakon 1 godina stanke, ostvario odlično 8. mjesto. Sezonu je nastavio na utrci u Stubičkim Toplicama (Hrvatska), gdje je već sve mirisalo na nove postolja, nakon čega je uslijedila pogreška u posljednjoj vožnji i izlet sa staze i okretanje, ta je pogreška zauzela postolje i na kraju zauzela 6. mjesto u Divizija 1. Treća utrka sezone, međutim, bila je GHD Verzegnis (Italija), gdje je pojačavao vrijeme iz trke u trku i na kraju završio 4. u svojoj diviziji. Već ovog vikenda idemo na brdsku brzinsku utrku na Gorjance, kako za vozača, tako i za automobil, ova će utrka biti prvi put u karijeri za Klemna Trčeka kao i u prethodne tri utrke. Natjecat će se s trkaćim automobilom
Bubanj na Sljemenu do pobjede za DP

GHD
Milan Bubnič završio je brdsku brzu utrku u Stubičkim Toplicama u Hrvatskoj na drugom mjestu u generalnom poretku, jer njegova Lancia Delta očito ne voli mokre i skliske staze. Sveukupnu pobjedu slavio je Hrvat Dejan Dimitrijević koji je u obje utrke pretekao Bubniča, da bi na kraju slavio pobjedu s 3.657 sekundi. Pivčan je jučerašnji trening završio dobrih deset sekundi ispred svojih konkurenata, no danas vremenski uvjeti nisu dopuštali agresivnu vožnju. Ipak, Bubnič je slavio zajedničku pobjedu u slovenskom državnom prvenstvu. Matevž Čuden i Alojz Udovč osvojili su drugo i treće mjesto. U 1. diviziji Matej Oblak pobijedio je ispred Žana Nagodeta i Franca Likoviča, dok je dobar plasman Klemena Trčeka plutao po vodi kad se okretao na mokroj stazi. Matevž Čuden slavio je pobjedu u divizijama
GHD: Bubnjar je suvereno najbrži na treningu

GHD
Slovenski državni prvak u brdskim brzinskim utrkama Milan Bubnič bio je najbrži na današnjem treningu prije sutrašnje utrke za nagradu Stubičke Toplice. Svojom moćnom Lancia Deltom bio je 3 sekundu brži od Hrvata Dejana Dimitrijevića u prvom treningu s vremenom 02.509: 6.771, a u drugom je Pivčan pronašao četiri sekunde i na vrh Sljemena stigao za 2: 58.388 i spustio se ispod granice od tri minute. . Dimitrijević je u svom Seat Leonu bio malo suzdržaniji, jer je vozio nešto manje od 0.7 sekundi brže od prvog pokušaja u drugom pokušaju. Ukupna prednost Bubniča tako se povećala na 10.2 sekunde, ali ima još gotovo pet sekundi rezerve do rekordne ocjene uspona 2: 53.392, koju je Bubnič ostvario prošle godine u prvoj vožnji, pa možemo očekivati ​​da će naš prvak biti u dobroj formi nakon
Liber s novim rekordom za pobjedu u Lučinama

GHD, Ostali sportovi
Na Gorskoj brzinskoj utrci na Lučinama postavljen je novi rekord! Zaslužan je za Federica Libera koji je sa svojim prototipom Gloria G8P Evo gotovo 1 kilometar dugu rutu od Todraža do Lučina završio za 59,39: 119,85, s konačnom prosječnom brzinom od 20 km / h. “U drugoj vožnji koristio sam gume koje su imale bolje prianjanje. Komplet guma koji sam koristio u prvoj vožnji imao je nešto lošiji zahvat na cesti dan prije zbog kiše, proklizavao sam. Možda bih mogao voziti i malo brže, ali i dalje sam jako zadovoljan vremenom ", komentirao je zapis simpatični Talijan i odgovorio na pitanje što je glavni faktor za iznimno vrijeme na grebenima do Lučina. Drugi u ukupnom poretku bio je Čeh Vaclav Janik u MXNUMXF Standardu, a treće mjesto pripalo je najboljem Slovencu Vladimiru Stankoviću
Električni Volkswagen oborio je rekord uspona na Pikes Peak

GHD
Volkswagenov električni IDR trkaći automobil, kojim je upravljao Romain Dumas, bio je prvi u povijesti brdske brze utrke Pikes Peak koji je uspon završio za manje od osam minuta. Francuz je morao malo pričekati svoj nastup, jer je natjecatelj izletio sa staze ispred sebe, ozlijedivši gledatelja, a zatim je 19.9 kilometara dugu stazu završio za 7 m, 57.148 sekundi, čime je oborio rekord od 8 m, 13.878 sekundi, koji je koju je prije pet godina postavio Sebastien Loeb s 3.2-litrenim Peugeotom 208. "Na stazi je bilo magle i staza je bila na nekoliko mjesta pomalo vlažna", rekao je Dumas. "Zadovoljan sam rezultatom, ali u srednjem dijelu mogao bih ići i brže da je bilasteza suha." Njemački proizvođač automobila krenuo je put Colorada s ciljem obaranja rekorda u električnim vozilima, koji je prethodno iznosio 9
Liber na Gorjancima do treće pobjede, Bubnič pobjednik među Slovencima

GHD
Ovogodišnji GHD Gorjanci pamtit će se ne samo po lijepom vremenu i izvrsnoj organizaciji, već i po tome što su se za trilere pobrinuli prvi favoriti utrke, Talijan Federico Liber (Gloria Formula C8F) i Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC) nakon dvije vožnje odvojene samo dobrom sekundom. Nakon jučerašnjeg prevrtljivog vremena i otkazivanja posljednjeg treninga, vrijeme je danas bilo povoljno za trkače, jer se utrka na Gorjancima odvijala po prekrasnom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledatelja. Na kraju je uspješniji bio Federico Liber, koji je treći put slavio na Gorjancima! Očito mu je suđeno da pobijedi u neparnim godinama, jer je pobijedio i 2013. i 2015. U drugoj vožnji također je postavio najbrže vrijeme 01: 39.467 i kao jedini pao ispod magične granice od 1:40. Njegova av
Liber najbrži na treningu, Bubnič najbrži među Slovencima

GHD
Međunarodna brdska brza utrka na Gorjancima započela je danas s dvije trening vožnje. Treći je otkazan zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta. U konkurenciji 108 vozila najbrži je na relaciji Gorjanci bio Talijan Federico Liber (Gloria C8P - EVO), koji je bio najbrži u obje trening vožnje. Najbrže vrijeme postavio je 01: 44.580 u 2. vožnji. Slijedio ga je Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), koji je zaostao gotovo 6 sekundi za najbržim Talijanima. Zanimljivo je da su oba dvostruka pobjednika Gorjanci Liber slavili 2013. i 2015., a Janika 2012. i 2014. Najbolji od Slovenaca u generalnom poretku bio je Milan Bubnič, koji je jedini Slovenac stazu istrčao za manje od dvije minute. Talijanska zvijezda brdskih utrka Federico Liber je u svom najboljem izdanju