WTCC

Loeb raskida sa Citroenom nakon 15 godina

Rally, WTCC
Sebastien Loeb priznao je da ga je iznenadilo kad je čuo da ga je otpustio Citroenov WTCC tim jer se od njih očekivalo da rade zajedno tri godine. Nakon godina nagađanja o Citroenovoj budućnosti u svijetu sporta, francuski proizvođač automobila objavio je u četvrtak da se povlači sa Svjetskog prvenstva u turističkim automobilima WTCC nakon sezone 2016. i da će se od 2017. nadalje fokusirati isključivo na svjetsko prvenstvo u reliju. Iduće sezone Citroenova momčad u WTCC-u bit će upola manja, jer će na stazu umjesto četiri staviti samo dva trkaća automobila, a njihove boje i dalje će predstavljati Jose Maria Lopez i Yvan Muller. Loebu je ponestalo prostora, a Francuz će se moći u potpunosti usredotočiti na novu suradnju s Peugeotom koja započinje u siječnju na legendarnom Dakar Rallyju. Devet
Citroen bi mogao napustiti WRC sljedeće sezone!

WRC, WTCC
Do kraja ove godine francuski proizvođač automobila Citroen odlučit će hoće li se nastaviti natjecati isključivo na WRC svjetskom prvenstvu u reliju ili će ga napustiti i posvetiti se isključivo WTCC svjetskom prvenstvu u turističkim automobilima. U radikalnom restrukturiranju programa Citroen Racing i Peugeot Sport, ključna pitanja bit će logistika, razina natjecanja i koji sport bolje promovira svoju marku na kineskom tržištu. Potonji vjerojatno ima najveću težinu, a s obzirom na to da miting kao sport u Kini nije toliko popularan kao WTCC, gdje se održava jedna od prvenstvenih utrka (2017. godine, očekuje se da će još jedna utrka biti uključena u kalendar utrka), ovo bi moglo bi značiti da će Francuzi završiti program relija, gdje su proslavili svoj posljednji svjetski naslov 2012. godine,
Loeb zaušnjak zbog nesreće

WTCC
Devetostruki svjetski prvak u reliju Sebastien Loeb, koji se natječe na Svjetskom prvenstvu u turističkim automobilima WTCC, previše optimistično je pokušao prestići dvojicu natjecatelja u 10. krugu druge utrke u Vili Realu, prema riječima povjerenika, uzrokujući nesreću koju je moguće izbjeći. Stoga je podsjećena francuska legenda relija, koji je sam u neuspjelom pretjecanju završio u zidu. [vsw id = "pWcT2-2p6-c" source = "youtube" width = "600" height = "400" autoplay = "no"]
Hoće li Loeb juriti 10 WRC naslova?

WRC, WTCC
Yves Matton, šef Citroenove momčadi, uvjeren je da Francuz Sebastien Loeb može osvojiti deseti naslov svjetskog prvaka u reliju ako se odluči vratiti nakon što mu na kraju ove sezone istekne ugovor za nastup u WTCC seriji. Matton namjerava nagovoriti 41-godišnjeg Loeba da se vrati na Svjetsko prvenstvo, rekavši da je "najveći nedostatak WRC prvenstva to što su samo dva trkača sposobna redovito pobjeđivati ​​u relijima i postati prvaci. Jedan je Sebastien Ogier, koji osvaja naslove, a drugi je na WTCC Svjetskom prvenstvu u turističkim automobilima. " Loeb je ranije ove sezone vozio reli u Monte Carlu, gdje je čak vodio od početka. Matton u međuvremenu planira razgovarati s devetostrukim prvakom o svojoj budućnosti. "Sebastien će još dugo biti ambasador naše marke
WTC - Muller finalna utrka - utrka 2

Ostali sportovi, WTCC
U drugoj utrci WTCC serije na Nordshleifu, Yvan Muller pobijedio je sa Citroenom, koji je još jednom dokazao svoju superiornost. Drugo mjesto pripalo je i Citroenu, naime Lopezu, koji se borio negdje u sredini početne postave, ali je na kraju došao po suigrača, za kojeg mu je jednostavno ponestalo vremena. Honda, Tarquini i Monteiro bili su odmah iza Citroena. Loeb je, s druge strane, utrku završio na petom mjestu s lredom Bennanijem, a Huff s Ladom. Bilo je zanimljivo čak 9 trkača u 10 sekundi, što znači da smo gledali vrlo blisku utrku. Team Pos Racer Car Rounds Lag 1 Yvan Muller Citroen Ukupno WTCC Citroen 3 26m02.149s 2 Jose Maria Lopez Citroen Ukupno WTCC Citroen 3 0.173s 3 Tiago Monteiro Honda Racing Team JAS Honda
WTCC: Citroen vlada u Nordshleifu - Lopezovoj 1. utrci

Jose Maria Lopez s Citroenom je vodio od starta do cilja u prvoj utrci na Nordshleifu, a pobjedu je izborio prije dva Citroena. Već na startu došlo je do sudara između Guha Valentea i Norberta Michelisza, koji je utrku započeo četvrti. To je omogućilo Loebu i Milleru da izađu i ostanu na drugom mjestu do kraja utrke. Pos Racer Auto Time Lag 1 Jose Maria Lopez Citroen 26m02.550 2 Sebastien Loeb Citroen 26m07.480 4.930 3 Yvan Muller Citroen 26m11.309 8.759 4 Norbert Michelisz Honda 26m12.468 9.918 5 Ma Qing Hua Citroen 26m13.066 10.516 6 Gabrie 26m13.339 10.789 7 Mehdi Bennani Citroen 26m13.939 11.389 8 Stefano D'Aste Chevrole
Citroenova vrata Loebu ostaju otvorena

WRC, WTCC
Citroen tvrdi da ne planiraju novi nastup Sebastiena Loeba u njihovom rally automobilu, što ne znači da se Francuz neće vratiti. Nakon nastupa deveterostrukog svjetskog prvaka na reliju Monte Carlo, puno se nagađalo da će Loeb ove godine voziti četiri relija za Citroen, ali Francuzi objašnjavaju da je nastup na otvaranju skupa sezone bio samo jednokratni. Loeb je iznenadio na prvoj brzinskoj provjeri u Monte Carlu i poveo reli do sedme provjere, gdje je pogriješio, oštetio automobil i završio rally na osmom mjestu. Yves Matton rekao je da će se Loeb ove godine nastaviti fokusirati na utrke u WTCC-u. "Svi se puno pitaju o tome", rekao je Matton. “Ali nismo razgovarali o tome
Huff: Lada postaje jako brzo

Rob Huff vjeruje da se Lada ove sezone jako popravila, jer su na kraju postigli zavidnu brzinu, unatoč činjenici da su usred sezone zaostajali pet sekundi. Ovdje vrijedi spomenuti da se Huff timu pridružio tek ove godine nakon što je godinu dana vozio za privatni SEAT. Lada je prije ove sezone osvojila samo jedno mjesto u prvih pet, ali Huff je uspio čak i jednu pobjedu u Pekingu i Macau, te drugo mjesto u Termaus de Rio Hondo. Sveukupno, Rob je osvojio deseto mjesto na bodovanju u Svjetskom kupu, što uopće nije loše s Ladom, jer predstavlja veliko poboljšanje. Nakon teške sezone, Rob je rekao da očekuje dug put do uspjeha: "Znao sam što me čeka, na početku sezone uopće nismo bili konkurentni. Tako smo se kasnije zbližili
Loeb mora poboljšati svoje utrke

Sebastien Loeb priznao je da mora poboljšati svoje trkačke vještine u cestovnim utrkama (WTCC) i postavljanju trkaćih automobila. Sjetimo se da je devetostruki svjetski prvak u reliju cijelu sezonu usredotočio na Citroenov program. Prošle je godine dikao i u reliju i u FIA GT seriji, a ove se godine usredotočio samo na turneju. Čak je jedno vrijeme vodio WTCC kada je pobijedio na prvoj utrci sezone u Marakešu. Kasnije je imao dosta problema i komplikacija u nesrećama, a onda je samo pobijedio u još jednoj utrci. Na kraju je Sebastien završio na trećem mjestu, iza suigrača Lopeza i Mullera. Sam ove godine za ovu sezonu kaže: „Ove sam godine izgubio puno na drugim utrkama jer nisam pretjecao dovoljno. Moram poboljšati trkaći bicikl po bicikl. Lopez puno pretječe, dobar je i Yvan, s
WTCC: Huff King of Macau

WTCC
Završna utrka svjetskog prvenstva u putničkim automobilima u Macau osigurala je Robu Huffu nevjerojatnu pobjedu, Huff je u Macau izborio sedmu pobjedu i tako stekao naslov kralja Macaa. Bila je to i druga pobjeda Lade na ovogodišnjem WTCC prvenstvu. Cijela je utrka bila vrlo napeta, jer je Yvan Muller svim silama pokušavao prestići Roba, ali nije uspio. Hugo Valente osvojio je treće mjesto nakon lošeg starta s najboljeg startnog mjesta i tako treći put ove godine stao na pozornicu pobjednika. Utrku je samo dva kruga prije kraja prekinuo sigurnosni automobil. Pokvarila se vodeća Honda Tiago Monteira - upravljački mehanizam, zbog čega je Monteiro dao ostavku. Portugalac je stoga bio heroj utrke, a Norbert Michelisz pobijedio je ako