Kimi bi se trebao popraviti ili otići

Autor članka: , objavljeno 25. lipnja 2014

Bivši svjetski prvak Jacques Villeneuve vjeruje da Kimi Raikkonen mora pokazati bolje performanse ili otići kući.

Raikkonen ove godine proživljava tešku sezonu nakon što je prešao u Ferrarijev tim iz Lotusa. Njegovo najbolje postignuće su dva sedma mjesta, iako je u Monacu izgledao treće dok se Max Chilton nije zabio u njega.

Finac je na posljednjoj utrci u Austriji završio na desetom mjestu, a Fernando Alonso na petom mjestu u istom trkaćem automobilu. Španjolac je ubacio i 60 poena više. Raikkonen 19 i Alonso 79 poena.

"Kimi ne zna sofisticirano voziti", rekao je Villeneuve, koji je u 11 godina utrkivanja Formule 1997 osvojio kontroverzni naslov 3. godine. Ove se godine nekoliko puta okrenuo kao da vozi u Formuli XNUMX ”, rekao je Villeneuve.

“Ako ne može raditi svoj posao u Formuli XNUMX, pustite ga kući. On je vrlo iskusan trkač i ne bi trebao tražiti izgovore nakon svake utrke kao da je još uvijek novak. Trebao bi promijeniti svoj trkački stil u dvije ili tri utrke i prilagoditi se. Ako to ne može učiniti, znači da nešto nije u redu.

Ne možete uvijek tražiti izgovore kad postanete svjetski prvak ”, dodao je Kanađanin, koji je karijeru završio 2006. godine, a trenutno se testira na Svjetskom prvenstvu u Relicrossu.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!