Loeb osvaja osmu pobjedu u Argentini

Autor članka: , objavljeno 4. svibnja 2013.

Sebastien Loeb je osmi put u karijeri osvojio miting u Argentini, gdje je vozio pretposljednji reli za Svjetsko prvenstvo ove sezone. Djelomično umirovljeni Loeb bojao se prije početka relija da bi mogao biti malo previše “zahrđao” da bi mogao konkurirati Sebastienu Ogieru, koji je u prvim fazama uspio malo pobjeći Francuzu. No Loeb je ubrzo počeo smanjivati ​​zaostatak, gurnuti u vodstvo Ogierovom krivnjom u sedmoj brzini, a problem s elektronikom u osmoj, zbog čega je Volkswagenov trkač pao na treće mjesto. No, Ogier je tada stekao jedno mjesto s problemima Mikka Hirvonena, ali probušena guma konačno ga je uvjerila da je besmisleno loviti Loebovu ogromnu prednost.

Francuz je tako drugi put ove godine pobijedio, a trenutno je jedini Citroenov trkač koji je u sezoni 2013. stupio na najviše postolje.

Vodeći Loeb i Ogier krstarili su do cilja, a bilo je puno vruće u borbi za treće mjesto, koje je nakon prvog dana obranio Evgeny Novikov. No Jari-Matti Latvala bio je prebrz za Novikovu. Finac je na pretposljednjem testu zauzeo treće mjesto, a Novikov je potom izletio sa staze i izgubio još 40 sekundi.

Thierry Neuville bio je peti, a Mikko Hirvonen morao se zadovoljiti šestim mjestom nakon probušene gume i velikih električnih problema. Mads Ostberg slomio je upravljački stup na početku relija, ali nastavio je s relijem po pravilima Rally2. Andreas Mikkelsen i Dani Sordo završili su skup na repu semafora nakon pada u petak i četvrtka. Sordo je u početku bio bolje rangiran među dvojicom, ali je pao na deveto mjesto zbog problema s mjenjačem u završnoj fazi.

1. Sebastien Loeb Citroen 4x35m56.7s 2. Sebastien Ogier VW + 55.0s 3. Jari-Matti Latvala VW + 2m00.8s 4. Evgeny Novikov M-Sport Ford + 2m36.7s 5. Thierry Neuville M-Sport Ford + 4m40.5. 6s 6. Mikko Hirvonen Citroen + 23.9m7s 11. Mads Ostberg M-Sport Ford + 02.2m8s 13. Andreas Mikkelsen VW + 22.1m9s 13. Dani Sordo Citroen + 22.3m10s 14. Martin Prokop češki Ford + 07.6mXNUMXs

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!