Lorenzo Apriliji, Dovizioso Yamahi?

Autor članka: , objavljeno 30. listopada 2020.

Jorge Lorenzo in Andrea Dovizioso još nisu potpisali ugovor za sljedeću sezonu. Lorenzo je već kontaktirao ekipu Aprilije zbog testnog trkača. To otvara poziciju testnog trkača na Yamahi, koji bi mogao zauzeti trenutni Ducatijev trkač, Dovizioso.

Talijan je rekao da bi možda želio godinu dana odmora u MotoGP-u, ali svjestan je da godišnja godina može donijeti puno loših strana jer izgubite kontakt s najboljima, a onda se teže vratite među ostale. Dovi je već vozio za Yamaha Tech 2012 tim u sezoni 3. kada je izbačen iz Hondinog tima prije prelaska u tvornički tim Ducatija. Talijan je pregovarao o testnom trkaču i u Hondi, Yamahi i KTM-u. Uz plaću, zahtjevi su da tijekom sezone može igrati i druge sportove povezane s MotoGP-om, poput motokros-a, gdje se želi natjecati u prvenstvu, kao što je to činio početkom ove sezone, gdje je slomio ključnu kost u prvenstvu Emilije Romagne. Ključni element Doviziosove odluke također je koji mu proizvođač omogućuje povratak u MotoGP u sezoni 2022. godine.

Honda nije zadovoljna uvjetom da Dovi sudjeluje na drugim natjecanjima. S dvije pobjede ove godine, KTM tim je zadovoljan trenutnim test trkačem Daniem Pedrosom. To ostaje samo Yamaha, koja će najvjerojatnije ostati bez testnog trkača Jorgeta Lorenzota. Yamaha bi mu, međutim, mogao osigurati mjesto u sezoni 2022. u Petronas Yamahi, jer Valentino Rossi ima samo jednogodišnji ugovor, a kasnije bi mogao doći u MotoGP i sa svojim timom.

Yamaha nije zadovoljna testovima koje je Jorge Lorenzo izvodio u Portimau, jer je zaostajao za svim suparnicima više od 2 sekunde u krugu. Yamaha također nije spremna produžiti ugovor s Lorenzotom zbog velikog financijskog ugovora koji ima s Lorenzotom. Trenutni testni trkač Aprillie Bradley Smith najvjerojatnije će zauzeti svoje mjesto u timu umjesto kažnjene Andree Iannonet. Mjesto ispitnog trkača mogao bi zauzeti Španjolac.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!