Marini najbrži na testu u Valenciji

Autor članka: , objavljeno 8. studenog 2022.

Luca Marini bio je najbrži na ispitu u Valenciji s vremenom 1:30.032. Talijan je za 0,225 sekundi bio brži od drugoplasiranog Mavericka Vinalesa. Španjolac je inače bio najbrži ujutro. Treće vrijeme postavio je Marco Bezzecchi. Među trkačima koji su mijenjali momčadi danas je najbolji bio Miguel Oliveria na četvrtom mjestu ispred Aleixa Espargara, Fabia Di Giannantonija, Brada Bindera i Jorgea Martina. Fabio Quartararo i Enea Bastianini kompletirali su prvih deset. Francuski trkač bio je najaktivniji trkač jutra sa šezdeset krugova. Na kraju se zaustavio na broju 92.

Svjetski prvak Francesco Bagnaia postavio je dvanaesto vrijeme ispred Marca Marqueza, koji je kao najbolji vozač Honde završio na trinaestom mjestu. Razočarani Španjolac prerano je završio test, a novinarima se povjerio da se s aktualnim motociklom u nadolazećoj sezoni neće moći boriti za naslov svjetskog prvaka.