Marquez s rekordom kruga do najbolje startne pozicije u Portimau

Autor članka: , objavljeno 25. ožujka 2023.

S rekordom staze u Portimau (1.37.226), Marc Marquez osvojio je najbolju startnu poziciju uoči premijerne sprinterske utrke u MotoGP klasi. Uz njega će iz prvog reda krenuti Francesco Bagnaia i Jorge Martin. Aktualni svjetski prvak vodio je sve do cilja kada ga je Marc Marquez pretekao uz pomoć vjetra Eneja Bastaianinija.

Domaći as Miguel Oliveira zauzet će četvrtu startnu poziciju ispred Jacka Millera koji je pao na kraju kvalifikacija. Treći zavoj bio je koban za Australca. Šesto vrijeme postavio je Enea Bastaianini ispred Mavericka Vinalesa i tima Mooney VR46 Racing. Marco Bezzecchi ovaj je put bio brži od Luce Marinija. Francuski trkači Johann Zarco i Fabio Quartararo zauzeli su deseto i jedanaesto mjesto.

Svjetskog prvaka iz sezone 2021. danas poslijepodne čeka puno posla u sprinterskoj utrci želi li se uključiti u borbu za prva mjesta.

Najlošiji među najbržima je Aleix Espargaro na dvanaestom mjestu. Osim Millera, Španjolac je bio jedini koji je pao u današnjim kvalifikacijama nakon što je izgubio kontrolu nad motociklom u trinaestom zavoju.

Alex Marquez će utrku započeti s trinaestog mjesta ispred Joana Miroa i Brada Bindera.

Rezultati slijede…

Vrlo zanimljiva događanja gledali smo već u sporijoj kvalifikacijskoj skupini iz koje su se s novim rekordom staze uspjeli probiti Marc Marquez i Miguel Oliveria.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!