Morbidelli je već skupio polovicu svih prošlogodišnjih bodova

Autor članka: , objavljeno 3. travnja 2023.

Jučerašnjim četvrtim mjestom Franco Morbidelli ostvario je najbolji rezultat od utrke u Jerezu 2021. Iza talijanskog trkača dvije su iznimno zahtjevne sezone koje su osim ozljeda obilježene i izrazito lošim rezultatima. Ako je njegov momčadski kolega Fabio Quartararo za to vrijeme postao svjetski prvak i prošle godine završio drugi ukupno, on je sezonu završio na sedamnaestom i devetnaestom mjestu. Bilo je mnogo glasina da bi ova sezona mogla biti njegova posljednja u tvorničkoj momčadi Yamahe.

Ipak, ove je godine bodovno bolje krenuo u sezonu od prethodne dvije. Već nakon dvije utrke ima polovicu svih bodova (21) koje je skupio u cijeloj prošlogodišnjoj sezoni (42).

U Portimau je s četrnaestog mjesta u glavnoj utrci osvojio samo dva boda. Bodovno je bio puno bolji ovog vikenda u Argentini gdje je uz dva četvrta mjesta skupio ukupno 19 bodova. Bio sam brži od momčadskog kolege Fabia Quartarara tijekom cijelog vikenda.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!