MotoGP test Indonezija: Nakon problema s prljavom stazom završava najbrži Espargaro s Hondom

Autor članka: , objavljeno 12. veljače 2022.

Hondin trkač Pol Espargaro bio je najbrži nakon prvog dana MotoGP testiranja na novoizgrađenoj stazi Mandalika u Indoneziji.

Staza je početkom dana bila jako prljava zbog jake kiše i građevinskih radova oko trkališta na otoku Lomboku. Zbog loših uvjeta, testni dan prekinut je nakon dobrih sat vremena, a nastavljen je tek nakon sat i pol dugog pokušaja čišćenja.

Timovi i natjecatelji su zbog pauze dobili dodatnih 45 minuta, a uvjeti su se ubrzo počeli poboljšavati, kao i vrijeme krugova, posebno kada su natjecatelji zamijenili kišne gume gumama za suhu stazu.

Espargaro, koji je vozio jako modificirani Hondo RC213V, na kraju je bio najbrži s vremenom 1:32.466, a ujedno je i jedini srušio rekord klase Superbike za dobre četiri desetinke.

Drugo vrijeme na motociklu Aprilia postavio je drugi Espargaro, Aleix, koji je odvozio 0.471 sekundu manje kruga, a u posljednjim trenucima treće mjesto zauzeo je KTM-ov trkač Brad Binder.

Rins je bio četvrti sa Suzukijem, a aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo je bio peti, sa samo 0.006 sekunde prednosti ispred Jacka Millera u Ducatiju. Maverick Vinales, Joan Mir, Andrea Dovizioso i Jorge Martin također su završili dan u prvih deset.

Marc Marquez, koji se još uvijek bori s problemima s ramenima, bio je tek sedamnaesti, 1.3 sekunde sporiji od svog momčadskog kolege, a na početku dana bio je drugi Ducatijev tvornički trkač Francesco Bagnaia, koji je bio dvadeset i drugi nakon pada.

Na zemlji su još bili Fabio Di Giannantonio, Marco Bezzecchi i Takaaki Nakagami, a najbrži među pridošlicama bio je Raul Fernandez s KTM-om.

Testiranje se nastavlja u subotu i nedjelju.