Neustrašive trkačice Neli Štrajhar i Taja Petkovšek Škrlj krenule su stopama Katje Pivk

Autor članka: , objavljeno 3. siječnja 2023.

I dok se peterostruka državna prvakinja Katja Pivk iz Žirova, koja je posljednjih godina u kartingu osvojila praktički sve što se moglo osvojiti, bar privremeno rekla zbogom karting stazama, predstavnice ljepšeg spola već imaju dvije nove pegle u vatre, perspektivna trkačica Neli Štrahjar i Tajo Petkovšek Škrlj.

Nakon što ju je otac Boštjan potaknuo na karting, Taja Petkovšek Škrlj je 2015. započela svoju sportsku karijeru uz pomoć Domna i Francija Jerančiča od kojih je kupila i svoj prvi karting Lotus Micro Max. Dvije sezone kasnije okušala se u klasi Rotax Mini max gdje je osvojila treće mjesto, a bila je i treća u inozemnom Sportstil kupu.

Taja Petkovšek Škrlj ove će godine nastupiti u klasi DD2.

Uslijedila je kratka pauza od mečeva jer je prošle sezone uglavnom trenirala u kategoriji Senior max, au sezoni 2023. nastupa u kategoriji DD2 gdje uglavnom cilja na postolje. Bit će joj dodatni bonus ako uspije nadmašiti nekog od brzih tipova.

Neli Štrajhar također postiže vrlo obećavajuće rezultate. Devetogodišnja Praprečanka svoju karijeru u kartingu započela je 2020. godine, a u svom premijernom nastupu u Sportstil Cupu u kategoriji mini 50 pobijedila je u sve tri utrke i slavila pobjedu, a potom ponovila uspjeh i u drugoj i posljednja utrka sezone u Vranskom.

Neli Štrajhar oduševila je premijernim nastupom i posebnim stilom vožnje.

Prošle je godine sa svojim timom odlučila ući u jaču skupinu Rotax Mico, no propustila je domaće utakmice tijekom sezone te se posvetila treninzima s novim, jačim i puno bržim go-kartom s kojim je nastupila u prvenstvenoj utrci u Austriji pred kraj godine Clubsport Austria Championship. Unatoč malom broju odvoženih krugova na za nju novoj stazi Styria, prvu je utrku završila na obećavajućem drugom mjestu, a zbog grešaka, koje su uglavnom bile posljedica nedostatka iskustva, završila je prvenstvo na ukupnom XNUMX. mjestu.

Djevojkama ćete moći držati palčeve za koji tjedan, kada će se održati prve utakmice ovogodišnjeg prvenstva u kartingu.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!