Nina Jerančič doprinijela je svjetskom rekordu

Autor članka: , objavljeno 27. listopada 2014.

37-godišnja Nina Jerančič, zajedno sa još sedam trkača u njemačkom Papenburgu, vozila je prosječnom brzinom većom od 221 kilometar na sat, pomažući tako Mazdi da postavi novi svjetski rekord. Tri Mazdina tima okupila su se u Papenburgu, gdje su se trkali stazom u tri serijske Mazde6 s CD175 dizelskim motorima, gdje su 24 trkača osvojila više naslova. Najvažniji rekord je također Ninin, naime, 24-satnu "utrku" završila je brzinom od 221,072 kilometara na sat (prosječno!). Inače, svaka od Mazda osvojila je rekord u pogledu udaljenosti ili vremena.

Inače, Nina Jerančič poznata je u automobilskom sportu, jer je do sada izborila poprilično pobjeda - 50 međunarodnih i četiri naslova u kartingu kod kuće. Osim što se utrkivala, testirala se i kao sportska novinarka na slovenskoj komercijalnoj televiziji. Utrkivala je i u seriji formula Renault Campus (slično Ralfu Schumacheru i Jacquesu Villeneuveu), te u Lotusovoj formuli i naravno u seriji GT, gdje je vozila u Porsche Cupu i Ferrari Challengeu.

Na kraju, vrijedno je spomenuti da je Mazda okupila tri momčadi, gdje je svaka bila jedan profesionalni trkač i ljubitelj automobila odabran sa strane natjecanja u Njemačkoj. Vozači su se morali mijenjati svaka dva i pol sata, prevozeći ukupno više od 5300 kilometara. Također je bilo zabranjeno voziti na vjetru, ali da bude zanimljivije, na kraju ga je pogodila oluja s jakim vjetrom.