Označiti: Španjolske

MotoGP: Raspored VN Španjolske 2022

Ovog vikenda imamo šestu MotoGP utrku za Veliku nagradu Španjolske. Prošle godine na utrci u Jerezu s Ducatijem je pobijedio Jack Miller, a na postolju su završili i Pecco Bagnaia i Franco Morbidelli. Više o prošlogodišnjoj utrci možete pročitati na ovoj poveznici -> Velika nagrada Španjolske 2021: JACK MILLER do pobjede u Jerezu https://twitter.com/MotoGP/status/1519285541828800516 Petak, 29.4.2022 9:00 - 9:40 FP Moto1: 39 - 55:10 FP40 MotoGP1: 10 - 55:11 FP35 Moto1 2:13 - 15:13 FP55 Moto2: 314 - 10:14 FP55 MotoGP2: 15 - 10:15, subota 50:2 FP2 Moto. - 30.4.2022 : 9 FP00 Moto9: 40 - 3:39 FP55 MotoGP10: 40 - 3:10 FP55 Moto11: 35 - 3:212 Q35 Moto12: 50 - 1:313 Q00 Moto13
Hamilton je nadmudrio Red Bull u Španjolskoj i pobijedio Verstappna

Lewis Hamilton pobjednik je utrke za Veliku nagradu Španjolske u kojoj je taktičkim potezom prestigao Maxa Verstappna i povećao svoju prednost u bodovanju na Svjetskom prvenstvu. Englez je vodstvo u utrci morao prepustiti Nizozemcu kojeg je potom taktičkim potezom prestigao kada je drugi put uletio u boks na promjenu guma. Red Bull nije reagirao na zaustavljanje, pa je aktualni svjetski prvak pet krugova prije kraja utrke prestigao Verstappna, shvativši da je pobjeda izgubljena, pa je ponovno stao i krenuo u lov na dodatni bod za najbrži krug , kojeg je na kraju uhvatio i tako spriječio Britanca da osvoji maksimalnu isplatu. Hamiltonov suigrač Valtteri Bottas i ovaj je put završio utrku na postolju. https://twitter.com/F1/status/139140908
Quartararo ide u Jerez na pobjedu

Fabio Quartararo je u subotu osvojio svoju četvrtu uzastopnu najbolju startnu poziciju na trkalištu Angela Nieta u Jerezu, tako da će tamo imati najbolje šanse za treću uzastopnu pobjedu. Francuz je prošle godine pobijedio u obje utrke na ovoj stazi, pa se prije utrke smatra najvećim favoritom za pobjedu, a osvojena pole position ovoga puta ima bolji ukus od posljednje u Portimau koju je osvojio kada su povjerenici izbrisali vrijeme kruga do inače najbržeg Francesca Bagnaija. "Naravno, osjećaj je puno bolji! Danas smo zbog čudnih uvjeta i jakog vjetra samo nekoliko dijelova staze ciljali na prvu startnu liniju, što smo uspjeli s najboljom startnom pozicijom." Kao i u Portugalu, Franco Morbidelli će krenuti u utrku odmah iza njega.
MotoGP Jerez, kvalifikacije: Quartararo je osvojio najbolju startnu poziciju

Fabio Quartararo će s najbolje startne pozicije planirati nastavak pobjedničkog niza na Velikoj nagradi Španjolske u Jerezu. Tvornički Yamaha trkač, koji je osvojio četvrtu uzastopnu najbolju startnu poziciju u Jerezu, u prvom će startnom redu poslužiti Franco Morbidelli i Jack Miller. Najbolja tri natjecatelja dijelila je 0.105 sekundi, a vrlo male razlike nastavile su se i nakon ostatka startne linije. Marc Marquez će započeti utrku s 14. mjesta nakon što je loše pao na trećem slobodnom treningu, a potom je ispao u prvom dijelu kvalifikacija. Valentino Rossi počinje utrku na 17. mjestu. https://twitter.com/MotoGP/status/1388476729996582915 Franco Morbidelli napredovao je iz prvog dijela kvalifikacija u Q2, gdje je pao nakon što mu je najbrže vrijeme poništeno nakon trećeg slobodnog treninga. K