Označiti: 2013

DRIFTPOWER CUP, Logatec 22.9.2013

Zanošenje
  Europsko prvenstvo u košarci? Nema problema! Državno prvenstvo u gimnastici? Nema problema! Drift u Sloveniji? & $ %% # !! Misija nemoguća ... gotovo! Još jednom je naša izuzetno uporna grupa dječaka uspjela organizirati drift utakmicu s nama! Kao što svi znamo, takva se natjecanja kod nas vrlo rijetko organiziraju iz milijun i jednog razloga. Činjenica da nemamo niti jednu pravu stazu ili da je teže dobiti dozvolu za takva natjecanja od vinjete za 50 eura, više nije vrijedna spomena. Ali dobro, iskoristimo ono što možemo! I ovaj put, baš kao i prošle godine, druga utakmica Drift Power Cupa odigrat će se u Logatcu na najpoznatijem poligonu, koji će ovaj put biti malo izmijenjen. Više ćete moći vidjeti u nedjelju, 22. rujna, s početkom u 9 sat. Tijek događaja:
Beneš je iznenađujući pobjednik Buzeta, Zajelšnik treći

GHD
Čeh Miloš Beneš iznenađujući je pobjednik ovogodišnje brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 17.562 bio je brži od sunarodnjaka Otokara Kramskog, a treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik. Favorit za pobjedu, Švicarac Julien Ducommun nije stigao na cilj zbog tehničkog kvara. Njegov trkaći automobil ugasio se nedugo nakon početka druge vožnje, pa je Ducommun ostao bez pobjede, što mu se nasmijalo nakon najbržeg vremena prve vožnje. Obje utrke obilježile su brojne ostavke i prekidi. Posljednji, koji je počeo u 13:30, završio je tek nakon XNUMX:XNUMX. Utrkom u Buzetu završilo je i slovensko državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama. Nakon ostavke Rada Raspeta i Milana Bubniča, Aleš Prek lako je izborio novu pobjedu i osigurao ovogodišnji naslov državnog prvaka.
Najbrži švicarski Ducommun na treningu

GHD
Na 32. danima Buzeta u hrvatskom Buzetu na treningu je bio najbrži Švicarac Julien Ducommun koji je stazu od 5 kilometara Osella FA 30 prevalio s vremenom 2: 17.957, a iza sebe ostavio Čeha Miloša Beneša i Otokara Kramskog. Ducommun je prvi trening propustio zbog tehničkih problema na automobilu. Buzetski festival brzine započeo je u petak defileom automobila, a u subotu je svoj trening završio 261 trkač iz dvanaest zemalja. Natjecalo se 213 vozila, uključujući promotivne trkaće automobile, kartinge i prednje automobile. Kao rezultat, prvi je trening trajao gotovo četiri sata, a drugi nešto više od tri. Akcija je nekoliko puta prekidana, jednom malo duže zbog prolivenog ulja koje je na stazi ostavio Gianfranco Muzio. Čeh Martin Šipek imao je veliku sreću da je sigurno uspio
U Buzetu je registrirano čak 197 trkača

GHD
  Na 32. Buzetskim danima sudjelovat će više od 180 trkača iz deset europskih zemalja. Među njima će se pojaviti čak devetnaest formula ili prototipova. Hrvati se najviše raduju dolasku Talijana Simonea Faggiolija, koji je prošle godine postavio rekord staze s vremenom 2: 11.858. Buzet je tradicionalno posljednja stanica Europskog brdskog prvenstva u brzinama, pa su prije ove utrke dodijeljena najviša mjesta. Ovdje trkači više nisu morali voziti punom brzinom, a gledatelji su to bili uskraćeni. No ove će se godine europski prvak okruniti tek nakon utrke u Buzetu! Među formulama vodi Faggioli, ali nema neuhvatljivu prednost u odnosu na svog sunarodnjaka Fausta Bormolinija. Faggioli je zbog toga čak otkazao nastup na utrci talijanskog državnog prvenstva, koje
Prljava igra na orijentalskom mitingu Alpe?

Rally
Nakon talijanskog relija Alpi Orientali, nagađalo se da je netko namjerno ili nenamjerno bojkotirao našeg državnog prvaka u reliju Aleksa Humara, javlja slovenski portal Siol.net. Humar je u Italiji lovio svoju treću uzastopnu pobjedu i izvrstan rezultat u ukupnom poretku talijanskog državnog prvenstva, kada ga je pri šestom HP zaustavila probušena guma. U potrazi za odgovorom kako je guma mogla sletjeti na asfaltirani dio ceste, Humar je vozio trasom navedenog testa i uvjerio se da tamo nema ničega što bi moglo nanijeti takvu štetu gumi. Istodobno su se u talijanskim medijima pojavile fotografije oštećenih guma Humarovih suparnika u kupu Renault Clio R3, zbog čega je i naš prvak postao sumnjičav. Nakon detaljnijeg razgledavanja vaše probušene gume, tj
Kraj naslova o snu za Lewisa

Lewis Hamilton, koji je utrku za VN Italije završio tek na devetom mjestu, rekao je da je njegov san o ovogodišnjem naslovu gotov. Mercedesov trkač iznenađujuće je ispao u drugom dijelu kvalifikacija u subotu, započevši utrku s dvanaestog mjesta. Britanca je tijekom utrke pogodila guma koja je curila, što ga je prisililo na neplanirano zaustavljanje u boksovima, zbog čega je u prvom planu izgubio kontakt s konkurentima. "Završio sam na devetom mjestu, iako smo trebali biti puno veći", rekao je nakon utrke. "Jako sam razočaran u sebe. Zabrljao sam u kvalifikacijama, pa je bilo nemoguće nadoknaditi izgubljeno. Teško je kad date sve od sebe za samo dva boda. To je ujedno i kraj borbe za ovogodišnje prvenstvo. Momčad je ispala jako dobro, ja sam ali nisam uspio ovaj vikend
Poznati popis kandidata za GHD Gorjanci

GHD
Organizatori brdske brdske utrke Gorjanci objavili su danas popis prijavljenih trkača. Ove godine je tek neznatno smanjen, pogotovo što se tiče slovenskih trkača, a prema riječima predsjednika organizacijskog odbora Viktora Leveca to su objektivni razlozi. Na utrku na Gorjancima prijavilo se 66 trkača, od toga trideset Slovenaca, a organizatori vjeruju da je to bilo zbog užurbane sezone. Ove godine u mjesec dana održat će se četiri utrke za državno prvenstvo. Unatoč malom broju izvođača, riječ je o kvalitetnom ansamblu, kako su napisali i na službenim stranicama GHD Gorjanci. Registrirano je jedanaest formula ili prototipova, a u njima će sjediti poznati i iskusni trkači. Jedan od njih je Vaclav Janik, prošlogodišnji pobjednik i bivši
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik izvrsnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji utrke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenskog DP-a pobijedio je Aleš Prek s 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča, te 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.
Nakon prve vožnje na vrhu opet Beneš

GHD
  Miloš Beneš, koji je jučer pobijedio na oba treninga, bio je i najbrži u prvoj vožnji u Ilirskoj Bistrici. S Osella FA30 postavio je vrijeme 2: 06.69 i bio je 1.21 sekunde brži od Talijana Fausta Bormolinija u istom trkaćem automobilu. Izvrsni treći bio je naš Patrik Zajelšnik koji je zaostajao dvije sekunde i devet stotinki od Beneša. Na razočaranje gledatelja na utrci, Austrijanac Felix Pailer nije se natjecao s atraktivnom Lancia Integrale. Nešto se očekivalo da će Aleš Prek biti najbrži u DP klasifikaciji s vremenom 2: 25.82. Milan Bubnič bio je 2.34 sekunde sporiji od njega, a Rado Raspet treći s gotovo pet sekundi manje vremena od Preka. Pozvani ste i da o tome razgovarate na našem forumu.