Označiti: Aleks

Aleks Humar u novoj sezoni s Renaultom Cliom R3T

Rally
Državni prvak u reliju Aleks Humar ove će se sezone natjecati s potpuno novim Renaultom Cliom R3T. Montaža trkaćeg automobila, kojeg za razliku od prethodnika karakterizira 1,6-litreni motor s turbopunjačem, privodi se kraju nakon gotovo 150 sati. Očekuje se da će Humar i njegov suvozač Florjan Rus sezonu započeti na reliju San Remo u Italiji. Aleks Humar primio je sve komponente za novi Renault Clio R3T 10. siječnja, na svoj rođendan. Od tada je proveo puno vremena u svojoj radionici u Slapu na Idrijci, jer je morao razvrstati stotine dijelova i početi ih sastavljati u konačnu cjelinu. Samo od 9. siječnja do 9. veljače, montaža novog brzog automobila oduzela je Humaru 135 radnih sati. Humar kaže da posao prolazi bez većih komplikacija i da su upute R.
Humar je u Idriji proslavio šestu pobjedu

Rally
Državni prvak u reliju Aleks Humar pobijedio je i domaći reli u Idriji, pretposljednji test ovogodišnjeg državnog prvenstva, i tako sa suvozačem Florjanom Rusom na najbolji mogući način potvrdio naslov državnog reli prvaka. "Sretan sam zbog nove pobjede, hvala svim navijačima na stazi. Lijepo je trkati se u mom rodnom gradu i takva pobjeda je posebno slatka. Florjan i ja vozili smo punom snagom, ujutro smo oštetili naplatak i imali smo sreće da nismo slomili gumu. U nastavku je sve prošlo u redu i tako smo se mogli radovati našem uspješnom završetku sezone ", rekao je Humar nakon relija. Idrijski reli bio je jedan od najkraćih na ovogodišnjem državnom prvenstvu, ali sedam brzih proba ukupne dužine 77 kilometara i dalje je bilo puno okreta, zamki i
Humarske pobjede započinju u kućnoj radionici

Rally
Državni prvak u reliju Aleks Humar također je vlastiti gospodar. U maloj radionici na Slapu ob Idrijci, samo pucanj iz njegove elektrane, prošle je godine sastavio trkaći Renault Clio R3, a prije skupova nacionalnog prvenstva pripremio ga je za nove beskompromisne zavoje. "Svaka pobjeda započinje u kućnoj radionici", kaže iskusni trkač iz Idrije. Gotovo da nema vremena za popravke trkaćih automobila na mjestu relija. Ako trkaći automobil nije ozbiljno oštećen na prethodnom reliju, priprema automobila za sljedeću utrku prilično je rutinska. Međutim, mora biti točan i dosljedan, jer trkaći automobil mora na početku relija putovati u savršenom stanju. Na mjestu održavanja skupa vrlo je malo vremena za popravke. Zaustavljanja servisa tijekom relija duga su točno 30 minuta, servisiranje izvan službene službe
Humar ima napet obračun u Mariboru

Rally
Aktualni državni prvak u reliju Aleks Humar i dalje je neporažen u ovogodišnjem slovenskom prvenstvu. U Mariboru je nakon tijesnog obračuna pobijedio i na četvrtoj utrci sezone, ali njegova prednost nakon 88 kilometara utrke bila je samo 1,4 sekunde. Ovogodišnja prva pobjeda u zajedničkom plasmanu, Aleks Humar i Florjan Rus (renault clio R3), ove su godine već pobijedili u tri relija za državno prvenstvo, ali morali su priznati pobjedu stranim posadama u puno snažnijim automobilima s pogonom na sve kotače. U Mariboru su ove godine prvi put slavili i aktualni državni prvaci u zajedničkom plasmanu. Nisu skrivali radost nakon nje, jer je pobjeda od 1,4 sekunde već nagovijestila koliko su adrenalini ispunjeni posljednji kilometri napetog relija. Već dramatičan kraj relija kad je Humar imao dvije brzine
Humar je najbolje počeo u Mariboru

Rally
Mariborski reli, četvrtu ovogodišnju utrku slovenskog državnog prvenstva, najbolje je započeo Aleks Humar (renault clio R3), koji je također pobijedio prošle godine. Humar je bio najbrži na testu brzine Koroški most, koji se vratio u program natjecanja i koji smo prvi put mogli vidjeti u prijenosu putem Interneta. Humar i suvozač Florjan Rus stazu od šest kilometara završili su za četiri minute i 15 sekundi. Darko Peljhan (mitsubishi lancer evo 10), koji se danas prvi put natjecao ove sezone, bio je tri desetinke sporiji. Među izvođačima nam je nedostajala Asja Zupanc, koja je vjerojatno disala za vratom fantoma. Treći put postavio je Gerald Rigler (mitsubishi lancer evo3) iz Austrije, a slijede Friderik Vajnhandl (renault clio R3), Jani Trček
Državni prvak već je nabrojao oglede

Rally
Državni prvaci u reliju Aleks Humar i Florjan Rus (renault clio R3) stigli su sinoć u Maribor, gdje će jutros vidjeti i popisati devet brzih proba (pet različitih), a prvi test brzine na Koroškom mostu u 18.30 sati. Temelji uspjeha već se postavljaju u obilasku staze.Dok je ekipa pripremala trkaći Renault Clio R3 za tehnički pregled, Aleks Humar i Florjan Rus rano su sjedili u svom serijskom automobilu i krenuli put relija. Sastoji se od pet različitih brzih proba. Osim one na Koruškom mostu, posade će preko svake moći voziti samo dva puta. "U usporedbi s prethodnim relijem, dva su pokušaja brzine potpuno nova, na ostalim postoje neki novi dijelovi, a znamo i mnogo zavoja
Humar je treći put pobijedio i učvrstio vodstvo

Rally
29. reli Velenje, kratkim testovima brzine, pobrinuo se za male razlike između trkača, a nismo vidjeli ponavljanje prošlogodišnjeg obračuna za pobjedu ove godine. Ukupnu pobjedu slavio je Nijemac Manuel Kossler koji je opravdao ulogu favorita vozeći se na granici. Njegov napadački učinak koštao ga je dobrog plasmana u Saturnusu, gdje je razbio svoj Subaru Impreza R4, a u Velenju je na njegov račun pobijedio s devet i pol sekundi prednosti u odnosu na drugog Nijemca, Hermanna Gassnera u Mitsubishi Lanceru EVO X R4, obojica su borio se u Šaleškoj dolini za bodove u Mitropa kupu. Aleks Humar također je vozio ofenzivno, što je rezultiralo nekim greškama koje bi ga uskoro koštale konačne ljestvice, ali idrijski Renault Clio R3 uvijek ga je uspio spasiti od najgoreg. “Možda sam bila mala pr
Gassner je najbrži u Stožicama

Rally
Na prvom ovogodišnjem testu brzine na Saturnus Rallyju, koji je već 37. po redu, Nijemac Hermann Gassner mlađi slavio je s Mitsubishi Lancerom. Drugi je bio još jedan Nijemac Manuel Koessler sa Subaru Imprezom, a treće mjesto pripalo je Turku Yagizu Avciju s Mini Cooperom. Najbrži slovenski predstavnik bio je Aleks Humar, koji je bio sedmi, a za pobjednikom je zaostajao nešto više od četiri sekunde. Reli se nastavlja sutra brzinskim ogledima Janče - Metnaj - Višnja Gora.
Humar nevjerojatna pobjeda na Lavanttalu

Rally
Aktualni prvaci Aleks Humar i suvozač Florjan Rus slavili su na otvaranju ovogodišnje sezone slovenskog državnog prvenstva. Humar i Rus osigurali su povoljnu prednost nad suparnicima u prvih osam brzih proba. Najbliži pratitelj Rok Turk zaostajao je minutu i 27 sekundi. Na prvi pogled, glatka Humanova pobjeda naizgled je iskliznula iz ruku aktualnog prvaka u devetom testu, gdje je probušio gumu. Vozač Clia nastavio je do cilja i izgubio minutu i devet sekundi, no vožnja s praznom gumom oštetila je kočno crijevo, što je na sljedećem testu zahtijevalo dodatnih 50 sekundi gubitka, jer su šampiona kočnice logično zasmetale. Međutim, kad je oštećena cijev konačno zamijenjena, Humar je zaostao za Turčinom dva