Označiti: Alex Marquez

Marquez pobjeđuje u sprint testu Sepang, Martin ispred Bagnaia

Alex Marquez pobijedio je u MotoGP sprint utrci u Maleziji za više od sekunde, gdje je napao i pretekao tadašnjeg vodećeg Francesca Bagnaia nakon otprilike polovice utrke. Talijan, koji je završio treći, ostao je na čelu svjetskog prvenstva nakon utrke, ali je Jorge Martin uspio smanjiti zaostatak s drugim mjestom. Razlika između Bagnaie i Martina prije nedjeljne utrke je 11 bodova. https://twitter.com/MotoGP/status/1723240168721649841 Bagnain momčadski suparnik Enea Bastianini na kraju je bio četvrti, naizgled brži od Bagnaie ali se nije odlučio pokušati prestići, a peti je bio Brad Binder koji je inače na zadnjem pokušao pronaći put pored Bastianinija.
Alex Marquez drugi trening u Sepangu

Alex Marquez ostvario je najbrže vrijeme drugog slobodnog treninga u Sepangu (1:57.823). Mlađi od braće Marquez tako je potvrdio dobru formu nakon drugog mjesta na prvom treningu. https://twitter.com/MotoGP/status/1722888703096365056?t=rVZnYGoaVspu1wgqYMfTwg&s=19 Jorge Martin je ovoga puta bio drugi. Trkač tima Pramac, uz najbržeg Marqueza, jedini se spustio ispod granice od 1:58. Treće i četvrto vrijeme postavili su vozači KTM-a, Jack Miller je ovoga puta bio brži od Brada Bindera. Maverick Vinales postavio je peto vrijeme ispred Luce Marinija i Fabia Quartarara. Aktualni svjetski prvak Francesco Bagnaia bio je osmi. Prvih deset kompletirali su Marco Bezzecchi i Johann Zarco koji su posljednji osigurali izravan ulazak u brži
Alex Marquez: Marc bi se mogao povući ako iduća godina ne bude išla po njegovom

Alex Marquez priznao je kako postoji mogućnost da njegov stariji brat Marc završi sportsku karijeru na kraju sljedeće sezone ako sezona u Greseniju ne bude po njegovim željama. Marc će nakon jedanaest godina napustiti momčad Honde na kraju ove sezone. S reprezentacijom Japana osvojio je šest naslova svjetskog prvaka u elitnom razredu i čak pedeset i devet puta stao na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Sljedeće će godine zajedno s mlađim bratom Alexom braniti boje momčadi Gresini s kojom je potpisao jednogodišnji ugovor. Kako je Alex objasnio u razgovoru, sljedeća bi sezona mogla biti i posljednja u Marcovoj bogatoj karijeri, ako se sezona ne odvija prema njegovim željama i očekivanjima. Kao što je mlađi brat objasnio, Marc uglavnom želi ponovno otkriti volju i strast za utrkivanjem
Gresini prekinuo šutnju o Marquezu: Želimo najboljeg trkača

Sportski šef tima Gresini Michele Masini prekinuo je šutnju o rastućim glasinama o prelasku Marca Marqueza, rekavši nakon utrke u Indiji da žele imati najboljeg vozača na raspolaganju u timu. Marquez je završio na trećem mjestu u sprint utrci u Indiji, ali je propustio pobjedničko postolje na nedjeljnoj Velikoj nagradi nakon što je trčao četvrti i izletio iz zavoja. Utrku je nastavio i dogurao do devetog mjesta, no čini se da su sve manje šanse da osmerostruki svjetski prvak odluči ostati u taboru Honde. U Gresiniju, gdje će se 2024. godine utrkivati ​​uz brata Alexa Marqueza, vozit će ovogodišnji motocikl, godinu dana stariji od tvorničkih Ducatijevih trkača, ali kako dokazuje Marco Bezzecchi, starija oprema nije prepreka u borbi za pobjede, pa čak ni n.
Alex Marquez iu nadolazećoj sezoni ostaje član Gresinija

Momčad Gresinija potvrdila je produljenje suradnje s Alexom Marquezom na još jednu sezonu. Španjolac, koji se timu pridružio prije početka ove sezone, bit će njihov član najmanje do kraja 2024. Ducati još dvije godine, čime su prekinuta nagađanja da će se u budućnosti koristiti motocikli Yamaha ili KTM. Objavljujući tu vijest, Alex, koji je prošle subote pobijedio u sprinterskoj utrci u Silverstoneu, rekao je: "Jako sam sretan što ću sljedeće sezone opet biti dio ovog tima. Imamo još puno prostora za napredak pa se već veselim do iduće sezone. Zahvaljujem se svima u ekipi, a posebno Nadi jer su me već prvi dan poznavali
Alex Marquez u sprinterskoj utrci na Silverstoneu do svoje prve pobjede u MotoGP-u

Španjolac Alex Marquez briljirao je u promjenjivim uvjetima staze koja se suši u Silverstoneu i slavio svoju prvu pobjedu u elitnom razredu motociklističkog prvenstva u MotoGP sprint utrci. Drugi je bio Marco Bezzecchi koji je u posljednjem krugu gotovo u potpunosti eliminirao prednost Španjolca, ali nije uspio pripremiti napad za vodstvo. Maverick Vinales i Johann Zarco završili su utrku iza para Ducatijevih trkača. Lider u prvenstvu Francesco Bagnaia završio je utrku na trinaestom mjestu.
Morbidelli kažnjen zbog izazivanja nesreće u Jerezu

Franco Morbidelli morat će voziti produženi krug na nedjeljnoj Velikoj nagradi Španjolske nakon što su ga redari kaznili za neopreznu vožnju koja je uzrokovala pad Alexa Marqueza. U prvom krugu utrke Yamahin vozač je s unutarnje strane pretekao Marqueza s kojim je također zabio i obojica su završila na zemlji. Marco Bezzecchi potom se zabio u klizeći motocikl i također pao, dok je četvrta žrtva pada bio Augusto Fernandez. Yamaha se žalila na kaznu, no suci su odbili žalbu.
Razočarani Marquez: Bio je to moj najbolji vikend, ali odlazim bez bodova

Alex Marquez ostavlja Austin bez boda nakon dvije nule prošlog vikenda. Španjolac je uvjeren da je ovog vikenda mogao postići mnogo više, jer se osjećao vrlo konkurentno. On je rano završio subotnju sprintersku utrku nakon što je povraćao i pao tijekom kočenja u dvanaestom zavoju. U glavnoj utrci u nedjelju ga je eliminirao Jorge Martin. Pri padu mu je noga zapela između motocikla, no srećom pad je preživio bez težih ozljeda. "Prilikom pada noga mi je nekako zapela između dva motocikla, a onda sam udario u ogradu. Nije to bio najugodniji pad. Srećom, nije bilo ništa gore, ali sam ljut, jer smo prokockali dobru priliku osvojiti mnogo bodova." "Malo je čudno da vikend, kada sam pokazao svoju najbolju formu dosad, ostavljam bez bodova. Na Po
Alex Marquez je povratio prije pada

Alex Marquez je otkrio da je njegov pad u jučerašnjoj sprinterskoj utrci bio posljedica želučanih problema. Prije kočenja u dvanaestom zavoju povratio je. Španjolac je s četvrte startne pozicije loše krenuo u utrku, izgubio je nekoliko mjesta, a potom se uspio probiti do petog mjesta. Utrka je za njega završila u sedmom krugu kada je pao pod kočenjem u dvanaestom zavoju. Pad nije ostavio nikakve posljedice, ali je Gresinijeva trkačica odmah nakon utrke otkazala razgovor s novinarima zbog lošeg predosjećaja. Kako je kasnije objasnio, prilikom kočenja u dvanaestom zavoju povratio je zbog čega je pao. "Nakon prvih krugova utrke bilo mi je jako mučno. Ali u sedmom krugu tijelo mi se srušilo i povratio sam, zbog čega sam pao na kočnici. Muka mi je bila od hrane, iako sam jeo cijeli vikend
Alex Marquez: Ne zamaram se kritikama

Alex Marquez je rekao da ga ne smetaju kritike koje je dobio otkako je prešao u MotoGP klasu. Španjolac je napravio riskantan potez u subotnjim kvalifikacijama, kada je na još ne potpuno suhoj stazi u posljednjim minutama stavio gume za suhu stazu na motocikl i osigurao prvu najbolju startnu poziciju u elitnom razredu. Svoju dobru startnu poziciju nije uspio iskoristiti u sprinterskoj utrci te je završio peti. U nedjelju se prvi put nakon utrke u Aragonu 2020. uspio popeti na postolje. Nakon dvije izazovne sezone u momčadi LCR, sada mu je puno bolje na motociklu Ducati u momčadi Gresini. Na pitanje je li dobrim rezultatima na početku ove sezone uspio ušutkati kritičare, odgovorio je: "Ne zamaram se time što ljudi govore. Vjerujem