Označiti: Alex Rins

Rins: Moram nešto promijeniti

MotoGP vijesti
Alex Rins je rekao da mora malo promijeniti svoj pristup ako želi ubrzati svoju prilagodbu na motocikl Yamaha. Kopiranje postavki Fabia Quartarara nije donijelo željene rezultate. Španjolac je završio trinaesti u svojoj utrci za Yamahu u Portimau, šest mjesta iza momčadskog kolege Fabia Quartarara. Unatoč napretku u odnosu na prvu utrku u Kataru, koju je završio bez bodova na šesnaestom mjestu, ipak nije zadovoljan svojim nastupom. Kako bi se brže priviknuo na Yamahin motocikl, inspirirao se postavkama Fabia Quartarara, no sada je shvatio da će morati malo promijeniti taj pristup kako bi poboljšao rezultate. "Bila je to vrlo izazovna utrka", rekao je Rins novinarima nakon nedjeljne akcije. “Prve dvije utrke s Yamahom nisu održane
Rins: Aerodinamika čini najveću razliku, a ne motor

Prema Alexu Rinsu, aerodinamika sada ima veći utjecaj na ponašanje MotoGP motocikala nego razlika između dizajna motora V4 ili Inline4. Španjolska zvijezda vozio je oba tipa motora u posljednjim sezonama, pobijedivši na pet utrka sa Suzukijem s rednim pogonom od 2017. do 2022., prije nego što je ove godine osvojio šokantnu pobjedu na COTA-i s Hondom V4 LCR. Još uvijek se oporavlja od slomljene noge u Mugellu, 27-godišnjak se sada vraća u Inline4 i pridružuje timu Monster Yamaha. Ali dok ključni elementi dizajna GSX-RR i YZR-M1 mogu izgledati slično na papiru, Rins je opisao Yamahu kao "vrlo drugačiji motocikl u usporedbi sa Suzukijem. Mogu ići u zavoj s više prednje kočnice [na primjer] i to je dobro, jer možete dobiti malo vremena kruga." Rins je tada objasnio: ''Mislim da u ovom trenutku
Rins: Motocikl Yamaha nije kao Suzuki

Alex Rins je nakon prvog testa motocikla Yamaha negirao da je sličan Suzukiju. Španjolac je nastupao za momčad Suzukija od svog debija u elitnom razredu 2017. do kraja prošle sezone, kada je japanski proizvođač odlučio napustiti MotoGP. Ove sezone igrao je za momčad LCR Honda. Unatoč tome što se pobrinuo za jedinu ovosezonsku pobjedu Honde u Austinu, odlučio je raskinuti dvogodišnji ugovor i prešao u Yamahu. Na prvom testu u Valenciji odvezao je 54 kruga s novim motociklom i na devetnaestom mjestu zaostao 1,3 sekunde za najbržim. Većina je očekivala da će se brzo naviknuti na novi motocikl, jer je trebao biti vrlo sličan Suzukiju, koji je također koristio redni motor. "Ovaj motocikl se jako razlikuje od Suzukija
Alex Rins dovoljno zdrav za natjecanje u Motegiju

Alex Rins, koji je izvan MotoGP utrka od svibnja ove godine kada je slomio nogu na Velikoj nagradi Italije, prošao je liječnički pregled i test koji je potreban da bi mogao nastupiti na Velikoj nagradi Japana. Pobjednik ovogodišnje MotoGP utrke za VN SAD-a i dalje se nosi s bolovima uzrokovanim oštećenim živcima u nozi i još uvijek koristi štake za hodanje, ali kaže da je spreman za sljedeći korak u svom oporavku, a to je povratak u MotoGP klasu motocikl. Frustriran nedostatkom inovacija na motociklu u usporedbi s tvorničkim motociklima, Španjolac na kraju sezone prelazi u tvornički tim Yamahe, gdje će postati momčadski kolega Fabia Quartarara, zauzimajući mjesto koje je napustio Franco Morbidelli, koji je na svoj put do tima Pramac .
Takahashi mijenja ozlijeđenog Rinsa u Misanu

Takumi Takahashi zamijenit će ozlijeđenog Alexa Rinsa u momčadi LCR Honda u Misanu. Japanac, koji je prije mjesec dana bio dio pobjedničke momčadi Honde na utrci Suzuka 8 Hours, tako će nastupiti u elitnom razredu prvi put nakon utrke u Motegiju 2015. https://twitter.com/lcr_team/ status/1699354763471536613?t=_9PkrOtxzcyMEy_DqjW9vw&s=19 U zadnje tri utrke Rinsa je zamijenio Iker Lecuona, no ovaj put će nastupiti u klasi Superbike na stazi Magny-Cours.
Rins: Pad Bagnaje me nasmrt prestrašio

Nakon drugog mjesta u subotnjoj sprinterskoj utrci, Alex Rins je u nedjelju slavio svoju šestu pobjedu u elitnom razredu. Trkalište u Austinu mu jako leži, jer mu je ovo četvrta pobjeda na tom mjestu u sve tri natjecateljske klase. Pritom ne treba zaboraviti da je pobjedom prekinuta petogodišnja suša LCR tima. Posljednji put kad je Cal Crutchlow zakoračio na najvišu stepenicu postolja u njihovim bojama bilo je u Argentini 2018. Ali za momčad Lucia Cecchinellija ova je pobjeda bila posebna iz još jednog razloga. To je stoto mjesto na pozornici pobjednika nakon što je prije dvadeset i sedam godina osnovao svoj tim. "Fantastično. Imali smo nevjerojatan vikend. Sve je išlo po planu. U petak smo osigurali izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu, potom smo bili drugi u
Alex Rins iskoristio je pad Baganaje i na vrhunski način pobijedio u utrci do Austina

Alex Rins pobjeđuje u trećoj utrci sezone u Austinu. Španjolac, koji je u utrku krenuo s drugog mjesta, u uvodu je držao ritam vodećeg Bagnaje, a potom iskoristio pad talijanskog trkača i slavio drugu pobjedu na ovoj stazi u elitnom razredu. Ekipi LCR ovo je prva pobjeda od 2018. godine kada je Cal Crutchlow slavio u Argentini. Na postolju su mu se pridružili Luca Marin i Fabio Quartararo. Mariniju je ovo prvi plasman na pobjednički balkon u elitnom razredu. https://twitter.com/MotoGP/status/1647687310455066628 Četvrto mjesto zauzeo je Maverick Vinales ispred Muguela Oliveire i Marca Bezzecchija. Tako je iskoristio pad Bagnaje i povećao vodstvo u ukupnom zbiru. Johann Zarco završio je sedmi ispred Franca Morbidellija. I deset
Alex Rins: Honda motocikl zahtijeva puno više snage za vožnju

Alex Rins je s drugim mjestom bio jedan od glavnih junaka subotnje sprinterske utrke. Španjolac je zauzeo drugo mjesto u kvalifikacijama, čak je i poveo u uvodnom dijelu prve runde, ali tada nije imao šanse obraniti se na dugoj ravnici protiv Francesca Bagnaje. Usprkos pogreškama, uspio je održati drugo mjesto. "Bio je ovo nevjerojatan dan. Obavili smo nevjerojatan posao iu kvalifikacijama iu utrci," rekao je Rins nakon utrke. "U prvom krugu pokušao sam proći Pecca, jer sam znao da ima odličan ritam koji ne mogu držati. Nakon najdužeg niza, uspio me odmah prestići. Ništa nisam mogao napraviti. Pri kočenju u dvanaestoj S druge strane, često sam imao problema." Rins je drugim mjestom ostvario najbolji ovosezonski rezultat Honde. Istovremeno, ovo je za m
Alex Rins odlučio je koristiti svoju šasiju umjesto Marquezove u Austinu

Alex Rins bio je pozitivno iznenađenje slobodnog treninga u petak u Austinu. Španjolac je ostvario treće najbolje vrijeme i kao jedini Hondin vozač osigurao izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu. Na prvom slobodnom treningu prvo je ponovno isprobao dvije verzije šasije motocikla Honda, svoju i onu Marca Marqueza. "Ujutro sam testirao obje verzije šasije, svoju i onu iz ožujka. Osjećam se bolje sa svojom. Novi format trkaćeg vikenda znatno je ograničio mogućnosti testiranja novih stvari na slobodnim treninzima. Na kraju drugog treninga, morao sam napasti brzo vrijeme kako bih osigurao izravan ulazak u Q2." Na pitanje po čemu se Hondin motocikl razlikuje od Suzukijevog, odgovorio je: "Ta dva motocikla su vrlo različita. Hondin je prilično