Označiti: Alex Rins

Rins je uzbudio drugo mjesto na domaćoj utrci

MotoGP vijesti
Alex Rins kaže da je oduševljen drugim mjestom pred domaćim gledateljima, a u borbi za naslov kaže da će morati poboljšati kvalifikacijsku formu. Trkač Suzukija pobijedio je na prethodnoj utrci u Austinu, a prije utrke u Jerezu zaostajao je samo pet bodova za vodećim trkačem u bodovanju Svjetskog prvenstva. Utrku je započeo na devetom mjestu, a završio je samo iza Marca Marqueza, koji je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku i sada ima bod prednosti u odnosu na njega. "Vozili smo nevjerojatnu utrku, s obzirom da smo je započeli iz četvrtog startnog reda", rekao je Rins. "Prije utrke znali smo da je naš ritam isti kao u Marca i znali smo da Marc vozi još brže u utrci, ali nisam imao problema. U prvim krugovima utrke morao sam pretjecati što brže, ali Izgubio sam malo vremena.
Dovizioso; Marquez ima sve pod kontrolom

Andrea Dovizioso je pad Marca Marqueza u Austinu vidio kao priliku da pobijedi Španjolca, koji se ove godine smatra glavnim favoritom za MotoGP svjetski naslov. Aktualni prvak Marquez započeo je sezonu drugim mjestom u Kataru, vozeći jednu od najdominantnijih utrka u Argentini i pobijedivši. U Austinu, na stazi Amerika, obećana mu je još jedna pobjeda, ali u devetom je krugu pogriješio i pao te dao ostavku. Dovizioso je utrku završio na četvrtom mjestu, ali je unatoč tome poveo u bodovanju Svjetskog prvenstva, što je obradovalo Talijana. "Ovaj vikend imao je loših i negativnih stvari, ali završilo je pozitivnije", rekao je. “Osim što je sada vodio prvenstvo, pad Maruqeza pokazao je da on nema sve pod kontrolom. Većinu vremena
Rossi: Rins je bio samo bolji od mene

Valentino Rossi sportski je priznao da ga je Suzukijev trkač Alex Rins pošteno pobijedio u posljednjim krugovima utrke u Austinu. Rossi je poveo u devetom krugu utrke nakon ostavke Marca Marqueza. Izgledalo je da će Yamahin trkač prekinuti niz utrka bez pobjede koje su se vozile od VN Nizozemske 2017. godine, ali Rins je imao drugačije planove. Sustigao je iskusnog Talijana i pretekao ga četiri kruga prije kraja utrke. Rossi je pokušao uzvratiti udarac, ali pogriješio je i u dvanaestom zavoju odbacio idealnu liniju, nakon čega se Suzukijev trkač više nije mogao dovoljno približiti cilju kako bi pokušao ponovno. "Jako mi je žao što sam ostao bez pobjede", rekao je nakon utrke. “Kad sam vidio kako Marquez pada, pomislio sam u sebi da bih sada mogao uspjeti, ali Rins je došao. Dao sam sve od sebe
Rins je okončao Marquezovu vladavinu u Austinu

Alex Rins proslavio je prvu pobjedu u klasi MotoGP nakon ostavke glavnog favorita Marca Marqueza nakon bliskog dvoboja s Valentinom Rossijem. Također je okončana Marquezova šestogodišnja vladavina na trkalištu. Rossi se usprkos slamanju srca morao zadovoljiti drugim mjestom, a posljednje mjesto na postolju pobjednika osvojio je Jack Miller. Andrea Dovizioso, koji je utrku započeo na trinaestom mjestu, na kraju je bio četvrti, ispred Franca Morbidellija. Za momčad Suzukija ovo je prva pobjeda nakon Velike nagrade Velike Britanije 2016. i ukupno treća u klasi MotoGP. Marc Marquez utrku je započeo s najbolje startne pozicije, s koje je odmah poveo. Rossi ga je pomno pratio u prvim krugovima, ali tada Yamahin trkač nije uspio pratiti tempo Španjolca. Honda trkač povećao pr
Rins: Kvalifikacija je najveći Suzukijev problem

Nakon utrke u Argentini, Alex Rins priznao je da u budućnosti mora voziti više na granici kvalifikacija, jer bi im ovaj segment trebao biti slaba točka. Španjolac je imao problema s postavljanjem brzog vremena kvalifikacija cijeli vikend, što je značilo ispadanje iz prvog dijela kvalifikacija i, sa 2017. mjestom, najlošija startna pozicija nakon utrke u Aragonu 1. Ipak, u nedjelju je priča bila potpuno drugačija. Iz pozadine je brzo krenuo naprijed i konačno se zadovoljio petim mjestom. "Imali smo isti ritam kao na četvrtom slobodnom treningu, dakle ispod 40:XNUMX, to je sve", odgovorio je Suzukijev trkač na pitanje kako je uspio takav povratak. "Naravno, sljedeći put moramo krenuti iz bolje pozicije ako se želimo boriti za najviša mjesta. Moramo poboljšati svoj kv
Rins je drugi dan u Kataru pobijedio s rekordom kruga

Alex Rins postigao je najbolje doba dana sa Suzukijem drugog dana trodnevnog testa u Kataru, što je bilo 0.334 bolje od najbržeg kruga u trci na ovom trkalištu (1: 54.927) kojeg je Jorge Lorenzo odnio 2016. godine. Drugi put, s 0.057 zaostatka, postigao je Maverick Vinales, najbrži trkač prvog dana, a treći put postavio je još jedan Yamahin trkač, Fabio Quartararo na motociklu Yamaha M1 polufabričke momčadi Petronas SRT. Četvrti je bio tvornički trkač Ducatija Danilo Petrucci, koji je dva sata prije kraja testnog dana prvi vozio brže od najbržeg kruga utrke, a posljednje mjesto u najbržoj petorci zauzeo je aktualni svjetski prvak Marc Marquez s 0.411 sekundi zaostatka. Vinalasov suigrač Valentino Rossi bio je devetnaesti s 1.2 sekunde lošijim rezultatom
Rins impresioniran brzinom na rabljenoj gumi

Nakon prva dva testa u Sepangu, Alex Rins impresioniran je brzinom Suzukijevog motocikla, posebno rabljenom gumom. Rins je u oba dana završio na drugom mjestu, ali pažnju je privukao uglavnom brzinom u trkačkim simulacijama. Nakon drugog dana, rekao je novinarima: "Imam dva vrlo uspješna dana iza sebe. Jako sam zadovoljan. Napravili smo velik korak naprijed od testiranja u Valenciji na kraju sezone. Nije drugi, ali nekoliko desetina, što je vrlo važno. " "Motocikl mi daje samopouzdanje, mogu brže voziti u zavoju. Mogu isprobati nove stvari svaki takav krug. Ritam u 20-25 krugova na istoj gumi je nevjerojatan." Suzuki racer tvrdi da je nova GSX-RR specifikacija motocikla u međuvremenu poboljšala ubrzanje
Suzuki je predstavio nepromijenjene boje tima

U internetskoj prezentaciji svog tima, tim Suzukija pokazao je uglavnom nepromijenjenu shemu boja svojih motocikala, na kojima će se utrkivati ​​Alex Rins i Joan Mir. Motori se od prošlogodišnjih boja razlikuju po nešto većim žutim i sivim elementima na bočnoj i prednjoj strani motocikala. Mir će ove godine nakon prošle sezone u klasi Moto2 u timu zamijeniti Talijana Andreu Iannonea, a Rinsu će ove godine biti treći sa Suzukijem. Nakon tri prošlogodišnja postolja s posljednje četiri utrke sezone, ove godine Rins cilja malo više. "Prvi je cilj ove godine sastaviti natjecateljski, pobjednički motocikl", rekao je. "Moramo cijelo vrijeme skupljati iskustvo, ali mislim da smo spremni sada pobijediti. Već smo prošle godine imali dobar paket, jer smo uspjeli sastaviti dobar motocikl, a ove smo godine još više isprobali motor.
Marquez: Suzuki je spreman boriti se za naslov

Marc Marquez vjeruje da je momčad Suzukija spremna za borbu za svjetski naslov nakon što je Alex Rins najbržim vremenom drugog slobodnog treninga u Sepangu potvrdio dobru formu. Suzukijev tim postigao je značajan napredak ove sezone u odnosu na prilično prosječnu sezonu 2017. godine, tako da je aktualni svjetski prvak Marc Marquez uvjeren da mogu pobijediti iz prve utrke sljedeće sezone u Kataru. Unatoč činjenici da ove sezone nisu zabilježili pobjedu, imaju vrlo dobar posljednji dio sezone u kojem su u posljednje četiri utrke tri puta stajali na pobjedničkoj pozornici. Andrea Iannone bila je druga na posljednjoj utrci u Australiji. Nakon dobrog početka trkačkog vikenda u Sepangu, gdje je Alex Rins završio na vrhu drugog slobodnog treninga, Marquez je uvjeren da sjede
Iannone je favorit za pobjedu - Marquez

Marc Marquez uvjeren je da Andrea Iannone u Suzukiju može nakon pobjede sudjelovati u sutrašnjoj utrci na Phillip Islandu, gdje su pokazali vrlo solidnu formulu na prvom slobodnom treningu ovog vikenda. Talijan nije uspio ući u prvu startnu liniju, ali pobjedu će loviti s četvrtog mjesta, odakle, prema riječima aktualnog svjetskog prvaka, ima vrlo dobre šanse za iznenađujući rezultat. "Iannone je favorit", rekao je Marquez. "Najbrži je i ako pokaže sve što može, nećemo moći pobijediti. Ako bude vozio kao danas, pobijedit će. Ali sutra je novi dan i pokušat ćemo se popraviti. Ako Iannone ne poboljša se, dat će nam. Naravno, uz Andreu, još su dva ili tri trkača opasni. Bit će teško gledati gume čak i tijekom utrke i, iznad svega, odabrati pravu smjesu prije utrka. "