Označiti: Assen

Aleix Espargaro i Franco Morbidelli kažnjeni

MotoGP vijesti
Drugo mjesto Aleixa Espargara na drugom slobodnom treningu je nevažeće. Povjerenici utrke izbrisali su njegovo najbolje vrijeme zbog kršenja tehničkih pravila. Španjolac je na kraju drugog slobodnog treninga dao na motocikl pored guma za suhu stazu ugraditi "stražnji spojler za kišu", što je kršenje pravila. Vrijeme 1:33.452 koje je postavio na kraju drugog treninga je stoga nevažeće. Njegovo najbrže priznato vrijeme je 1 : 41.360 XNUMX postignuto u uvodu u ovaj trening. Španjolac je jedini koji svoje najbrže vrijeme nije stavio na gume za suhu stazu. Izbrisano vrijeme znači da je trkačica Aprilia pala s drugog na potpuno posljednje dvadeset i peto mjesto. Zato će se nadati da će na trećem treningu staza biti suha, jer će inače ost ostati bez zaustavljanja
Pol Espargaro razmišlja o završetku vikenda u Assenu

Pol Espargaro ozbiljno razmišlja o prekidu trkaćeg vikenda u Assenu zbog bolova u rebrima. Španjolac se još uvijek bori u Nizozemskoj s ozljedom rebra uslijed pada na prvom slobodnom treningu prošlog vikenda na Sachsenringu. Ako se danas na kišnom jutarnjem treningu činilo da se stanje popravlja (Španjolac je prvi trening završio kao treći) bolovi su postali nepodnošljivi na drugom treningu kako se staza presušila. Zato već razmišlja o ranom završetku ovog trkaćeg vikenda ako utvrdi da nije sposoban voziti utrku na najvišoj razini. "Ujutro smo odradili dobar posao. Vožnja po mokrom nije toliko fizički zahtjevna pa nisam osjetio pretjeranu bol i završio sam treći." Poslijepodne je bilo sasvim drugačije. „Gore od očekivanog
Bagnaji drugi trening u Assenu

Francesco Bagnaia osvojio je svoj drugi slobodni trening u Assenu s vremenom 1:33.274. https://twitter.com/MotoGP/status/1540318718944747521 https://twitter.com/MotoGP/status/1540306892098002944 Unatoč mokroj podlozi, situacija je ovoga puta bila bolja. Zato su trkači u startu popravili svoja vremena. https://twitter.com/MotoGP/status/1540308551905808395 Staza se u drugom poluvremenu dovoljno osušila da su se mnogi odlučili za gume za suhu stazu. Prvi od njih bio je Luca Marini. Talijan je brzo zamahnuo na vrh tablice. https://twitter.com/MotoGP/status/1540312300204220416 Vrijeme krugova naglo je palo u posljednjih deset minuta jer je staza znatno presušila. https://twitter.com/MotoGP/status/1540315188666277889 Na drugom mjestu ovoga puta je zaključak
Millerov uvodni kišni trening u Assenu

Jack Miller pobijedio je na kišnom uvodnom treningu u Assenu s vremenom 1:42.589. Zbog kiše trkači su bili vrlo oprezni. Većina je u uvodu isprobala situaciju, a potom većinu provela u garaži. Sve do zadnjih deset minuta, kada je opet bilo više na stazi. https://twitter.com/MotoGP/status/1540242551491465218 Joan Mir mu se najbliže približila na drugom mjestu. Treći put je Pol Espargaro stavio ispred Alexa Marqueza i njegovog brata Aleixa. Šesti kao najbolji trkač na KTM motociklu bio je Miguel Oliveira ispred Alexa Rinsa. Johann Zarco, Jorge Martin i Maverick Vinales završili su među prvih deset. Najbolji Yamahin trkač bio je Franco Morbidelli na XNUMX. mjestu. Njegov suigrač i sveukupni vođa Fabio Quartararo plasirao se na sedamnaest
HONDA: Marquez je izgubio borbu za postolje padom u FP2

Šef Honde MotoGP-a Alberto Puig rekao je da je Marc Marquez izgubio prilike u borbi za postolje na utrci u Assnu padom na drugom slobodnom treningu u petak. Pri padu je zadobio udarac u desni gležanj. Marquez je za nesreću okrivio elektroniku i nije krio svoje razočaranje. U Hondi su odmah reagirali i napravili izmjene u elektronici motora koje su vratile Marquezu samopouzdanje, što je pokazao izvrsnom vožnjom na nedjeljnoj utrci, gdje je s 20. mjesta došao do konačnog 7. mjesta. Znali su da će utrka u Assnu biti mnogo teža od Sachsenringa, gdje je Španjolac pobijedio. Puig je uvjeren da bi se Marc, da nije bilo pada, borio za postolje u nedjeljnoj utrci. "Da, Sachsenring je staza koja je vrlo prikladna za Hondu, ali i za Marca Marqueza. Marc je tamo imao priliku i
Otkazane utrke u Finskoj, Nizozemskoj i Njemačkoj

Međunarodna motociklistička federacija (FIM) objavila je danas da se utrke u Finskoj, Nizozemskoj i Njemačkoj neće pojaviti na novom kalendaru utrka za ovu sezonu. Ove tri utrke su definitivno otkazane ove godine. Zbog epidemije koronavirusa, ovogodišnja sezona započet će barem u kolovozu. Svih prvih jedanaest utrka prema izvornom kalendaru već je odgođeno ili otkazano. Također je jasno da ove godine trkače u elitnoj klasi motocikala neće ugostiti trkalište u Kataru. Naime, tamo su planirani radovi održavanja kasnije ove godine. Ostalih deset utrka, međutim, u početku je samo odgođeno, iako je finsko testiranje prethodno bilo pod velikim pitanjem, jer još uvijek nisu dobile odobrenje FIM-a. Podložno restriktivnim mjerama koje se odnose i na putovanja
Otkazivanje utrke u Assnu nije problem za organizatore

Vlasnici trkaće staze u nizozemskom Assnu kažu da ih ne brine otkazivanje ovogodišnje MotoGP utrke, jer imaju vrlo dobru financijsku situaciju zbog dosadašnjih uspješnih nastupa na utrci. Nakon što je VN Njemačke u Sachsenringu odgođen zbog mjera za suzbijanje pandemije novim koronavirusom, prva ovogodišnja kalendara sada je nizozemsko testiranje, koje bi se trebalo održati 28. lipnja. No, očekuje se da će nizozemska vlada u utorak izdati nova ograničenja, što je natjeralo organizatore da očekuju da se utrka neće održati predviđenim datumom. I Njemačka i Belgija, obje susjede Nizozemske, produljile su zabranu organiziranja događaja na kojima bi se okupio velik broj ljudi, a očekuje se da će to učiniti i Nizozemska. Dorna sve češće koketira sa skraćenom sezonom s deset
Formula 1: Assen Plan B za VN Nizozemske

Formula 1
Komercijalni šef Formule 1 Sean Bratches priznao je da su morali smisliti plan za hitne slučajeve kako bi izveli utrku za Veliku nagradu Nizozemske, koja bi se trebala vratiti u trkački kalendar F1 prvenstva sljedeće sezone. Domaćini Formule XNUMX trebali bi biti trkališta Zandvoort, koje treba poprilično popraviti, a tome se protive mještani i zaštitari. Kako Max Verstappen uživa veliku podršku u Nizozemskoj, tamošnja utrka vrlo je važna za vlasnike komercijalnih prava. Unatoč svim preprekama, Bratches vjeruje da će se utrka izvesti kako je planirano, ali priznao je da su već pripremili plan za hitne slučajeve. "Ne znam detalje pravnih komplikacija", rekao je. "Ali vjerujem da Nizozemci mogu riješiti problem. Naravno, imamo i spreman plan B. Na raspolaganju imamo razne mogućnosti ako ih trebamo.
Rossi ne zna razlog za lošu formu u Assenu

Valentino Rossi, nakon svojih vrlo skromnih kvalifikacija, koje je završio tek na četrnaestom mjestu, nije mogao objasniti što je zapravo doprinijelo ovom postignuću. Kako je rekao, na motociklu nije mogao pronaći prave osjećaje. Talijanski je trkač na trećem treningu odredio vrijeme koje će mu omogućiti da se izravno kvalificira za bržu kvalifikacijsku skupinu, ali vrijeme nije prepoznato, jer je u posljednjem zavoju vozio izvan staze. Treći trening završio je na četrnaestom mjestu. Još gore je prošao u četvrtoj, kada je zauzeo tek osamnaesto mjesto, a onda zapeo u sporijoj kvalifikacijskoj skupini. Utrku će započeti s četrnaestog mjesta, što je njegov najgori rezultat na ovom mjestu od 2006. S druge strane, za radost Yamahe pobrinuo se F
Vinales najbrži na drugom treningu u Assenu

Maverick Vinales pobijedio je na drugom treningu u Assenu s vremenom 1: 32.638, samo 0,011 sekundi iza rekorda Valentina Rossija. Na drugom mjestu, najbliži mu je bio Fabio Quartararo, iza kojeg je bilo 0,180 sekundi. Treće i četvrto mjesto pripalo je tvorničkim trkačima Ducati, Petrucci ispred Doviziosa. Alex Rins je ovoga puta postavio peti put, završivši neposredno prije pomalo iznenađujuće Andree Iannone, koja je inače pala s devetim zaokretom. Aktualni svjetski prvak Marc Marquez ovoga je puta postavio sedmi put. Joan Mir, Valentino Rossi i Cal Crutchlow završili su među prvih deset. Pos Racer Hold Team Time Round 1 ^ 1 Maverick Viñales SPA Monster Yamaha (YZR-M1) 1'32.638s 21/23 2 ˅1 Fabio Quartararo FRA Petronas Yamaha (YZ