Označiti: Austin

Alex Marquez je povratio prije pada

Alex Marquez je otkrio da je njegov pad u jučerašnjoj sprinterskoj utrci bio posljedica želučanih problema. Prije kočenja u dvanaestom zavoju povratio je. Španjolac je s četvrte startne pozicije loše krenuo u utrku, izgubio je nekoliko mjesta, a potom se uspio probiti do petog mjesta. Utrka je za njega završila u sedmom krugu kada je pao pod kočenjem u dvanaestom zavoju. Pad nije ostavio nikakve posljedice, ali je Gresinijeva trkačica odmah nakon utrke otkazala razgovor s novinarima zbog lošeg predosjećaja. Kako je kasnije objasnio, prilikom kočenja u dvanaestom zavoju povratio je zbog čega je pao. "Nakon prvih krugova utrke bilo mi je jako mučno. Ali u sedmom krugu tijelo mi se srušilo i povratio sam, zbog čega sam pao na kočnici. Muka mi je bila od hrane, iako sam jeo cijeli vikend
Bagnaia suvereni pobjednik sprinterske utrke u Austinu

Francesco Bagnaia pobjednik je sprinterske utrke u Austinu. Alex Rins i Jorge Martin pridružili su mu se na pobjedničkom postolju. Aleix Espargaro završio je na četvrtom mjestu ispred Brada Bindera i Mooney VR46 trkača. Marco Bezzecchi bio je brži od momčadskog kolege Luce Marinija. Prvih deset kompletirali su Miguel Oliveira, Jack Miller i Maverick Vinales. https://twitter.com/MotoGP/status/1647334877996433412 Rezultati: Francesco Bagnaia imao je najbolji start utrke, vodeći u prvom zavoju. Alex Rins je na nekoliko trenutaka poveo, no Talijan je iskoristio snagu Ducatijevog motocikla nakon najduljeg niza. https://twitter.com/MotoGP/status/1647330582282608640 Maverick Vinales loše je startao u utrci, skliznuvši s osmog mjesta na o
Bagnaia: Čeka nas zahtjevna sprinterska utrka, Alex Marquez glavni protivnik

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju u današnjim kvalifikacijama i postao prvi MotoGP vozač u povijesti koji je u Austinu odvozio krug za manje od dvije minute i dvije sekunde. U prethodnom intervjuu nakon kvalifikacija, rekao je: "Osjećam se nevjerojatno. Odradili smo jako dobar posao cijeli vikend do sada. Nevjerojatno je to što sam uspio završiti krug ispod 2.02, pogotovo zato što ima puno neravnina na stazi Sigurno nas čeka težak posao u sprinterskoj utrci jer Alex Marquez i ja imamo vrlo sličan ritam."
Bagnaia s polu rekordom u Austinu

Najbolju startnu poziciju u Austinu osvojio je Francesco Bagnaia s rekordom staze (2.01.892), a uz njega će sprint i glavnu utrku iz prvog reda startati Alex Rins i Luca Marini. Četvrto mjesto zauzeo je Alex Marquez ispred vodećeg u ukupnom plasmanu Marca Bezzechija i Aleixa Espargara. Fabio Quartararo ovoga je puta postavio sedmo vrijeme. Prvih deset kompletirali su Maverick Vinales, Johann Zarco i Jack Miller. Jedanaesto i dvanaesto vrijeme postavili su Brad Binder i Jorge Martin. Španjolac, koji je cijeli tjedan bio bolestan, nakon dva pada nije se uspio uključiti u borbu za prva mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1647277054570770433 Joan Mir će započeti utrku s trinaestog mjesta. Četrnaesto vrijeme postavio je Franco Morbidelli, povratnik nakon ozljede Miguel Oliveira p
Bagnaia najbrži prije kvalifikacija

Francesco Bagnaia ostvario je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga (2:03.295). Talijan se u posljednjih pet minuta treninga zanjihao na vrhu ljestvice. Najbliže je došao Alex Marquez s drugim mjestom, dok je treći bio Luca Marini. https://twitter.com/MotoGP/status/1647264749757911043 Jučerašnji najbrži Jorge Martin postavio je četvrto vrijeme, završivši neposredno ispred Fabia Quartarara. Trenutno vodeći Marco Bezzecchi postavio je šesto vrijeme, sedmi je bio Johann Zarco. Aleix Esparagaro, Fabio Di Giannantonio i Brad Binder kompletirali su prvih deset. Rezultati: https://twitter.com/MotoGP/status/1647256510332796928 Tvrdoću američkog asfalta danas je prvi osjetio Takaaki Nakagami. Nakon dobrih pet minuta Japanci
Martinov drugi trening u Austinu, Bezzecchi u Q1

Jorge Marrtin ostvario je najbrže vrijeme (2:02.178) drugog slobodnog treninga u Austinu. Najviše mu se uspio približiti Francesco Bagnaia na drugom mjestu. Talijan je za njim zaostao 0,063 sekunde. https://twitter.com/MotoGP/status/1646983100570775555?t=D4lLEbT5uY6oCNZBQ-gPYg&s=19 Alex Rins postavio je treće vrijeme ispred Luca Marinija, najbržeg s prvog treninga. Rins je tako bio jedini Hondin trkač koji je osigurao izravan nastup u Q2. Alex Marquez završio je na petom mjestu ispred Mavericka Vinalesa i Fabia Quartarara. Ovaj put izravan nastup u bržoj kvalifikacijskoj skupini osigurala su i dvojica KTM teama. Brad Binder je postavio osmo, a Jack Miller deseto vrijeme. Aleix Espargaro ubacio se između njih. Vodeći u ukupnom poretku Marko
Oliveira je dobio dopuštenje za nastup u Austinu

Miguel Oliveira dobio je dopuštenje za natjecanje ovog vikenda u Austinu nakon daljnjih liječničkih pregleda. Podsjetimo, Portugalac se ozlijedio u svojoj domaćoj utrci kada se na njega u trećem krugu zabio Marc Marquez. Zbog ozljede tetive nije nastupio na utrci u Argentini. Danas je u klinici uz trkalište u Austinu prošao završni pregled kod liječnika koji su mu dali zeleno svjetlo za natjecanje. https://twitter.com/rnfracingteam/status/1646556002316337152?t=lfwXSRs6yYMyvwh668rJfQ&s=19
Quartararo: Kvalifikacije će biti ključne za dobar rezultat

Fabio Quartararo optimističan je uoči početka trkaćeg vikenda u Austinu. Ključ dobrog rezultata u utrci leži u kvalifikacijama, gdje mora biti među najbržima. Francuski je trkač imao dosta problema u posljednjem razdoblju, posebice u subotu, kada nije uspio osigurati startnu poziciju na samom čelu. Zbog toga se u nedjelju teško probiti među najbrže. U posljednjoj utrci u Argentini, nakon starta s desetog mjesta, završio je kao sedmi. Vjerojatno bi bio viši u to vrijeme da Takaaki Nakagami nije naletio na njega u otvaranju. "Dolazimo u Austin u vrlo pozitivnom raspoloženju. Bio sam vrlo brz na utrci u Argentini. Ali moramo biti bolji u kvalifikacijama. Ako ovog vikenda startamo na čelu, možemo se nadati dobrom rezultatu."
Bastianini također izostavlja Austina

Ducati je potvrdio da će Enea Bastianini propustiti nadolazeći trkaći vikend u Austinu. Podsjetimo, Talijan je slomio lopaticu prilikom pada na uvodnoj sprinterskoj utrci u Portimau kada ga je Luca Marini srušio dok ga je pokušavao preteći. Bastianini je zbog toga propustio glavnu utrku u Portugalu i cijeli trkaći vikend u Argentini. https://twitter.com/ducaticorse/status/1645904276282298368?t=AfZBh3GIkzwgx2BcKY0-aw&s=19 U želji da se što prije vrati, ovaj je tjedan svoju fizičku spremnost testirao u Misanu na motociklu Panigale V4S Superbike s kojim je završio nekoliko krugova. Dodatnim pretragama tada je utvrđeno da mu treba još neko vrijeme za oporavak. Njega će na utrci u Austinu zamijeniti testni vozač Michele Pirro. Ducati je u izjavi za medije napisao:
Ozlijeđenog Espargara zamijenit će Folger

Tim Tech3 GASGAS potvrdio je da će ozlijeđenog Pola Espargara zamijeniti Jonas Folger. Njemački trkač, koji uz Danija Pedrosu i Mikea Kallia obavlja i ulogu testnog vozača KTM momčadi, zamijenit će ozlijeđenog španjolskog trkača u trećoj utrci sezone u Austinu. https://twitter.com/Tech3Racing/status/1641765272905187328?t=iVh3LMNyK4Wy5B8Vy8KYCg&s=19 Ovo će mu biti prvi nastup u elitnom razredu nakon 2017. godine, kada je također nastupao za tim Tech3, ali tada još na Yamahinom motociklu. U spomenutoj sezoni osvojio je drugo mjesto na domaćoj utrci Sachsenringa. Potom je zbog bolesti propustio posljednje četiri utrke sezone. No, nakon godinu dana njegova je karijera u elitnom razredu završila. 2021. godine nastupio je u Superbike prvenstvu, a prije ove sezone postao je testni vozač