Označiti: Bahraingp

Ferrari je prepolovio zaostatak za Red Bullom

Šef momčadi Ferrari Frederick Vasseur nije u potpunosti zadovoljan nakon utrke za VN Bahreina, ali je istaknuo da je u Maranellu u odnosu na prošlogodišnju utrku prepolovljen zaostatak za pobjedničkim Red Bullom. Carlos Sainz prošao je kroz cilj u subotu na trećem mjestu, 25 sekundi iza Verstappena, ali je prošle godine bio četvrti, 48 sekundi iza vozača Red Bulla. Sigurno imamo pomiješane osjećaje nakon utrke, jer smo mogli osvojiti najbolju startnu poziciju, au utrci smo prepolovili zaostatak za Red Bullom u odnosu na prošlu godinu, rekao je Francuz. "Negativna strana je da to još uvijek nije dovoljno i ponovno smo imali puno problema tijekom trkaćeg vikenda. Moramo riješiti probleme s kočnicama koje je Charles imao, ali općenito smo obavili dobar posao. Također na instrumentnoj ploči,
Mercedes: Gubili smo pola sekunde po krugu zbog problema s kočenjem

Toto Wolff procijenio je da su George Russell i Lewis Hamilton u utrci za Veliku nagradu Bahreina gubili pola sekunde po krugu zbog nedovoljnog hlađenja motora, a isti problemi muče i momčad Williamsa, koja također nastupa s Mercedesovim motorima. Russell je utrku započeo s trećeg mjesta i završio peti, dok je Hamilton nakon devetog mjesta u kvalifikacijama završio sedmi. Russell je pretekao Charlesa Leclerca na drugom mjestu na početku utrke i činilo se da će slijediti vodećeg Maxa Verstappena, ali tim je krivo procijenio potrebe za hlađenjem prije utrke i pogonska jedinica se počela pregrijavati. Hamilton, kao i vozač momčadi Williams, suočili su se s istim problemima. “Na testiranjima je sve bilo u redu, čak i na treninzima u četvrtak i petak
Red Bull je slavio dvostruku pobjedu na otvaranju sezone u Bahreinu

Max Verstappen je na prvoj startnoj poziciji u prvoj utrci sezone 2024. u Bahreinu slavio dominantnu pobjedu u dominantnom stilu u kojem je završio i prošlu godinu. Momčadski uspjeh momčadi Red Bull Racinga upotpunio je Sergio Perez koji je završio 20 sekundi iza aktualnog svjetskog prvaka i četiri sekunde ispred Španjolca Carlosa Sainza u Ferrariju. Četvrti je bio Sainzov momčadski kolega Charles Leclerc, a peti vozač Mercedesa George Russell. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Utrka je tekla bez prekida, a svih 20 natjecatelja stiglo je do cilja. U utrci za šesto mjesto bodove je osvojio i Lando Norris, sedmi je bio Lewis Hamilton, osmi Oscar Piastri, deveti Fernando Alonso, a posljednji bod osvojio je Lance Stroll na desetom mjestu
Mercedes na vrhu FP2: Hamilton skoro pola sekunde ispred Verstappena

F1 trkači i timovi završili su drugi slobodni trening prije Velike nagrade Bahreina. Najbrže vrijeme ostvario je Britanac Lewis Hamilton, ispred momčadskog kolege Georgea Russella i Fernanda Alonsa (+0.286). Četvrti je bio Ferrarijev Carlos Sainz, peti Oscar Piastri, a šesto je vrijeme postavio najbolje rangirani vozač Red Bulla Max Verstappen koji je za Hamiltonovim vremenom zaostao 0.477 sekundi. Sedmi je bio Nijemac Nico Hulkenberg (Haas), osmi Lance Stroll, deveti Charles Leclerc (Ferrari), a deseti Sergio Perez.
Dupla pobjeda Red Bulla na otvaranju F1 u Bahreinu, odustajanje Leclerca i podij Alonsa

Max Verstappen je sezonu 2023. započeo dominantnom pobjedom na Velikoj nagradi Bahreina, koju je započeo s najbolje startne pozicije. Uspjeh momčadi Red Bull upotpunio je Meksikanac Sergio Perez drugim mjestom, dok se vozač Aston Martina Fernando Alonso na pobjedničko postolje plasirao u 45. krugu, u svojoj prvoj utrci s timom. Dvostrukom svjetskom prvaku ovo je prvo postolje nakon VN Katara 2021. Ferrari je, s druge strane, sezonu započeo potpuno suprotno od lanjske, jer se Monačanin Charles Leclerc povukao s trećeg mjesta nakon što je njegov Ferrari pretrčao izvan snage je Carlos Sainz, koji je do 45. kruga vozio na trećem mjestu, ali je na kraju bio četvrti. Španjolac je bio tvrd orah za Lewisa Hamiltona u Mercedesu, koji je na kraju bio peti. Kanađanin Lance Stroll bio je šesti ispred Georgea Russella, Va
Russell cilja na postolje u Bahreinu

Russell je krenuo u borbu za postolje na otvaranju sezone u Bahreinu nakon što se njegov tim Mercedes oporavio od "šoka" na treningu u petak i završio šesti na gridu. Britanac je zaostao pola sekunde za Maxom Verstappenom iz Red Bulla, koji je zauzeo prvo mjesto, Sergio Perez je drugi, a drugi Mercedes Lewisa Hamiltona bio je sedmi. "Očekivali smo da ćemo biti ovdje negdje, ali nakon petka nismo bili u najboljoj formi, tako da zasluge idu inženjerima koji su radili preko noći i ljudima u tvornici što su pronašli puno veću brzinu", rekao je Russell. "Naš automobil ima dobar ritam u dugim serijama krugova. Ako uspijemo zadržati prednost u trošenju guma u odnosu na Ferrari i Aston Martin, tada možemo ciljati n
Alonso: Prije osam mjeseci ovako nešto je bilo nezamislivo

Fernando Alonso rekao je da je učinak momčadi Aston Martina na kvalifikacijama u Bahreinu bio nevjerojatan, te da prije osam mjeseci nitko nije mogao ni zamisliti ovako nešto. Španjolac, koji će danas nastupiti u prvoj utrci s momčadi Aston Martina, završio je kvalifikacije na petom mjestu, dok je njegov timski kolega Lance Stroll, koji je slomio oba zapešća 12 dana prije, završio osmi. "Sada imamo nevjerojatno postignuće i nevjerojatan automobil", rekao je uzbuđeni Alonso. "Ovo je tek početak ovog projekta, tako da imamo dobru osnovu za razvoj u sljedećim tjednima i utrkama. Startati prvu utrku s petog mjesta je nevjerojatno. Uživamo u svakom trenutku, svakom treningu. Čini se gotovo previše dobro je, ali kvalifikacije su iza nas i još uvijek smo među najboljima
Leclerc je rano završio kvalifikacije kako bi sačuvao gume za utrku

Charles Leclerc bio je vrlo blizu najbolje startne pozicije u Bahreinu, ali je vozač Ferrarija taktički odlučio ne napraviti novi pokušaj, čuvajući set guma za utrku. Zbog toga je Monačanin s drugog mjesta pao na treće kada ga je prestigao drugi vozač Red Bulla, Sergio Perez, a iako se činilo da je došlo do nekakvog kvara na bolidu, iz Ferrarija su objavili da je to bio taktički potez . "Moramo biti realni," rekao je Leclerc nakon kvalifikacija, Red Bull i Aston Martin će očito biti vrlo brzi u utrci, pa mislim da smo učinili pravu stvar kada smo bili spremni izgubiti jedno ili dva startna mjesta, ali smo startali utrka na novim gumama. Siguran sam da smo donijeli ispravnu odluku, ali je li to istina, vidjet ćemo sutra." Monačanin je rekao da je momčad iz Mar