Označiti: Bahrein

Hamilton: Zaostatak je veći od očekivanog

Lewis Hamilton je nakon prve utrke sezone priznao da je zaostatak za Red Bullom veći nego što je ekipa Mercedesa očekivala prije početka trkaćeg vikenda. Britanac je utrku završio kao sedmi - 50 sekundi iza pobjednika Maxa Verstappena. Timski kolega George Russell prošao je nešto bolje, završio je na petom mjestu, četiri sekunde ispred njega. "Mislim da smo svi u momčadi pomalo razočarani. Željeli smo i očekivali bolji rezultat." "Bila je to vrlo zahtjevna i ujednačena utrka. Istrošenost guma bila je relativno visoka. Još uvijek moramo poboljšati puno stvari ako se želimo približiti najboljima. Zaostatak za Red Bullom je veći nego što smo očekivali." Nakon nešto lošijeg starta utrke, Hamilton je prošao puno bolje u cilju jer se približio sunarodnjaku Noru
Sainz zadovoljan: Zaostatak za Perezom manji od očekivanog

Carlos Sainz vozio je vrhunski u prvoj utrci svoje posljednje sezone s Ferrarijem, završivši treći. Posebno ga je na kraju obradovao relativno mali zaostatak za drugoplasiranim Sergiom Perezom. Španjolac je za Meksikancem zaostao samo dvije sekunde. Nakon što je startao s četvrtog mjesta, u uvodnom dijelu utrke dvaput je pretekao timskog kolegu Charlesa Leclerca pri kočenju u prvom zavoju, a potom je prošao i Georga Russella. U drugom dijelu, unatoč tome što je bio na tvrđim gumama, uspio je držati ritam drugoplasiranog Sergija Pereza. "Jako sam zadovoljan današnjim nastupom. Nisam imao najbolji start, ali sam dobro kontrolirao trošenje guma i imao jako dobar ritam. Uspio sam prestići Charlesa i Georga i popeti se na podij. :"D
Leclerc: Pogreška u Q1 koštala me najbolje startne pozicije

Charles Leclerc je prve kvalifikacije u novoj sezoni završio na drugom mjestu, dvije desetinke zaostatka za najbržim Verstappenom. Unatoč ohrabrujućem startu, Monačanin je ostao malo razočaran jer je siguran da je mogao izboriti najbolju startnu poziciju. Prema njegovim riječima, momčad je pogriješila u prvom dijelu kvalifikacija (Q1) kada su ga odmah na kraju poslali na stazu s novim, svježim gumama. Zbog toga je u zadnjem dijelu (Q3) imao na raspolaganju samo jedan set novih, zbog čega je prvi put morao pokušati s rabljenima. To mu je trebalo dovoljno poremetiti ritam da na kraju ostane bez najbolje startne pozicije. "Malo sam razočaran. Unatoč izazovnom početku vikenda, imali smo dobre kvalifikacije. Nažalost, napravili smo pogrešku u Q1 kada smo upotrijebili dva seta novih guma
Ricciardov prvi trening u novoj sezoni u Bahreinu

Daniel Ricciardo ostvario je najbrže vrijeme (1:32.869) prvog slobodnog treninga u Bahreinu. Drugo i treće mjesto zauzeli su vozači McLarena Lando Norris i Oscar Piastri. Četvrti je bio Yuki Tsunoda. Pritom treba dodati da su spomenuti trkači ta vremena postavljali na najmekšoj verziji guma. Na petom mjestu Fernando Alonso bio je najbolji od onih koji ovoga puta nisu koristili najmekšu smjesu. Šesto vrijeme postavio je Max Verstappen, a sedmo George Russell. Prvih deset kompletirali su Charles Leclerc, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Finac je također postavio svoje najbolje vrijeme na najmekšoj gumi. Rezultati:
Leclercov zadnji ispitni dan

Charles Leclerc je postavio najbrže vrijeme zadnjeg dana testiranja u Bahreinu. Drugi je bio vozač Mercedesa George Russell, koji je na kraju dana postavio svoje najbolje vrijeme, a treći Zhou Guanyu. Posljednji testni dan ujutro je ponovno prekinut zbog problema s odvodnim šahtovima. Za otklanjanje svih problema radnicima je trebalo dobrih sat vremena, zbog čega je pauza za ručak, nakon koje obično u automobil ulazi drugi trkač u timu, ovoga puta otkazana. Max Verstappen, koji je poslijepodne zamijenio Pereza u bolidu Red Bulla, postavio je četvrto vrijeme. Pritom treba dodati da je aktualni svjetski prvak svoje najbolje vrijeme postavio na težoj, C3 smjesi od najbrže trojice. C3 smjesa, oko 0.6 sekundi sporija od C4 na stazi Sakhir, bit će najmekša tijekom vikenda utrke Bah GP
Valentino Rossi prvi put za upravljačem LMP2 trkaćeg automobila

Ostali sportovi
Valentino Rossi sudjelovao je na testiranju mladih vozača WEC prvenstva u Bahreinu, a prvi put u karijeri vozio je prototip trkaćeg automobila WRT Oreca 07. Zvijezda MotoGP-a očito je brzo upoznao automobil, jer je poslijepodne postavio vrijeme kruga od 1:55.118, odmah iza najboljeg vremena vozača u klasi LMP2, 1:54.302, koje je postavio Charles Weerts, također gost WRT tima za manje od sekunde, ali je bio nešto manje od sedam desetinki sekunde brži od najgoreg vremena u istoj klasi. https://twitter.com/Endurance_Live/status/1721102341703664101
F1 testiranje: Na kraju najbrži Perez ispred Hamiltona

Posljednji od tri dana F1 zimskih testiranja u Bahreinu dobio je Sergio Perez iz Red Bull Racinga. Meksikanac je sa smjesom guma C4 postavio vrijeme 1:30.305, iza kojeg je Lewis Hamilton (Mercedes) zaostao 0.359 sekundi na drugom mjestu. Britanac je stazu postavio na jednu razinu mekših C5 smjesa guma. Trkač Alfa Romea Valtteri Bottas također ih je koristio na putu do trećeg vremena. Finac je bio dobrih pola sekunde sporiji od Pereza, dok su Ferrarijevi vozači Charles Leclerc i Carlos Sainz završili testiranja na četvrtom i petom mjestu, oba na C4 smjesi guma i 0.7 sekundi zaostatka.
F1 testiranje dan 2: Zhou najbrži vozač dana ispred Verstappena i Alonsa

Zhou Guanyu bio je najbrži na kraju drugog dana testiranja u Bahreinu. Kineski trkač Alfa Romea postavio je vrijeme 1:31.610 s najmekšom smjesom guma (C5), drugi je bio aktualni svjetski prvak Max Verstappen ispred Fernanda Alonsa (Aston Martin). Novopridošlica Nyck de Vries s Alpha Tauri bio je četvrti, Nico Hulkenberg (Haas) peti, a dan među deset najboljih završili su Carlos Sainz (Ferrari), Logan Sargeant (Williams), Charles Leclerc (Ferrari), Oscar Piastri (McLaren). , i Pierre Gasly (Alpine). Jedini prekid dana došao je od vozača Mercedesa Georgea Russella, koji je zapeo na stazi zbog kvara hidrauličkog sustava na svom W14. Britanac je dan završio s trinaestim vremenom, njegov momčadski kolega Lewis Hamilton, koji je ujutro izgubio malo vremena na stazi
Timovi s Mercedesovim motorima izrazili su zabrinutost zbog snage novog pogonskog sklopa

Nakon uvodne utrke, mnogi timovi i natjecatelji s Mercedesovim motorima izrazili su zabrinutost zbog snage novog pogonskog agregata njemačkog tima. Svi timovi koji koriste motore njemačke proizvodnje, s iznimkom matičnog tima, bili su u pozadini veći dio vikenda otvaranja. Čak je i tvornički tim bio više od 30 sekundi iza vodećih do dolaska sigurnosnog automobila. S obzirom na to da će razvoj motora ove godine biti zamrznut, zabrinutost oko nekonkurentnosti Mercedesovog pogonskog sklopa među timovima koji ga koriste čini se opravdanom. "Naša zapažanja pokazuju da je Ferrarijev motor trenutno jedan korak ispred Mercedesovog", rekao je novinarima voditelj tima Aston Martin Mike Krack nakon prve utrke. “Ali s druge strane, tvornički tim završio je na t
Hamilton: Red Bull i Ferrari su u "drugoj dimenziji"

Lewis Hamilton je nakon uvodnih kvalifikacija, koje je završio na petom mjestu, priznao da su Red Bull i Ferrari trenutno u "drugoj dimenziji" u odnosu na njegovu momčad. Britanac je za najbržim Leclercom zaostao 0,680 sekundi. Među njima su bili Max Verstappen, Carlos Sainz i Sergio Perez. Nakon kvalifikacija, na pitanje je li zadovoljan petim mjestom zbog Mercedesovih problema, odgovorio je: "Ne osjećam olakšanje, ali sam dijelom zadovoljan današnjim tijekom. Osvrćući se na posljednja dva tjedna, naš problemi s trkaćim automobilom Mogu biti zadovoljan petim mjestom za vožnju." "Pred nama je puno posla ako se želimo približiti najboljima, ali drago mi je da u momčadi ipak vlada pozitivna atmosfera." “Red Bull i Ferrari su trenutno