Označiti: Barselona

Ferrari s Vettelom prvi put povrh testiranja, Mercedesovi problemi

Sebastian Vettel postavio je najbrže vrijeme pretposljednjeg dana ovogodišnjeg predsezonskog testiranja. Prvi put ove godine dogodilo se u Barceloni da je najbrže vrijeme postavio Ferrarijev trkač. Nijemac je najbrže vrijeme postavio na najmekšoj verziji guma Pirelli - C5. Ipak, dan mu nije bio savršen jer se ujutro okrenuo u petom zavoju. Ovaj put u Mercedesu imali su puno više problema. Zbog problema s automobilom, Lewis Hamilton popodne je odradio samo 14 krugova. Drugi put ovoga puta Pierre Gasly stavio je ispred Lanca Strolla i Nicholasa Latifija. Trkač Williamsa danas je odradio najviše krugova od svih (160) i bio je jedan od šest koji su prešli granicu od 100 krugova. Na petom mjestu završio je Lando Norris ispred Maxa Verstappena, koji bi
Kubica: Biti najbrži u testiranju ne znači puno

Robert Kubica, unatoč tome što je prvoga dana drugog tjedna testiranja u Barceloni postavio najbrže vrijeme, nije izrazio pretjerano zadovoljstvo. Poljski trkač, koji se danas zadnji put natjecao u sklopu ovogodišnjih predsezonskih testiranja, naglasio je da su osjećaji u automobilu važniji od samog vremena. Nastupio je jutros kad je odredio vrijeme 1: 16.942, koje do kraja dana nitko nije uspio poboljšati. U popodnevnim satima Kimi Raikkonen bio je za volanom trkaćeg automobila Alfa. "Samo vrijeme ne znači puno, osjećaji u automobilu su puno važniji", rekao je Kubica. "Kad možete voziti dvije ili tri sekunde kao što ste mogli ovdje prošle godine, to puno govori o tome koliko je sve dobro u automobilu i kako se ponaša. Prošle godine bio sam na posljednjem mjestu, što sada nije ni važno. Osjećaji su u tome važni. dirkal
Kubica na vrhu prvog dana drugog tjedna testiranja u Barceloni

Alfa Romeo testni trkač Robert Kubica završio je na vrhu prvog dana drugog tjedna predsezonskog testiranja u Barceloni. Njegovo najbrže vrijeme od 1: 16.942, koje je postavio ujutro, bilo je 0,405 sekundi bolje od drugoplasiranog Maxa Verstappena. Odmah iza Nizozemca, Sergio Perez završio je na trećem mjestu. Ekipa Racing Pointa tako nastavlja s uvjerljivim nastupima na ovogodišnjim testovima. Daniil Kvyat stavio je četvrto vrijeme ispred Pierrea Gaslyja i Alexandera Albona. Aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton ovog je puta završio na sedmom mjestu ispred Lanca Strolla. Oba su se trkača testirala ujutro, a zatim su trkaći automobil prepustili suigračima. Valtteri Bottas završio je na devetom mjestu ispred Sebastiana Vettela, koji je završio među prvih deset. Charles Leclerc, rođ
Jerez želi ponovno biti domaćin utrka Formule 1

Karavana Formule 1 mogla bi se vratiti u Jerez u narednim godinama. Očekuje se da će potonji na kalendaru zamijeniti trkalište u Barceloni, koje je trenutno domaćin španjolskog testa. Kako je objasnio Juan Marin, španjolski političar zaposlen u lokalnoj administraciji provincije Andaluzije, gdje se nalazi trkalište, razgovori s vodećim ljudima Liberty Media već su u toku. Trkalište Jerez bilo je domaćin posljednje utrke Formule 1 1997. Sljedećih godina ovdje su se nekoliko puta održavali testovi. Ipak, Jerez već dugi niz godina ugošćuje najbolje motocikliste na svijetu. S obzirom na to da ugovor na trkalištu u Barceloni istječe na kraju sezone, moglo bi se dogoditi da se Formula 1 vrati u Jerez. Juan Marin odgovorio je na glasine: "Ne mogu vam još ništa garantirati. Neki ljudi kažu da je sve već d
Vinales je odredio najbrže vrijeme ispitnog dana u Barceloni

Maverick Vinales završio je s vremenom 1: 38.967 na vrhu test dana u Barceloni, završivši tako neposredno prije Franca Morbidellija. Trening je nakratko prekinut ujutro nakon pada Jorgea Lorenza u osmom zavoju. Njegova je Honda sletjela na zaštitnu ogradu. Nakon pregleda u medicinskom centru, Španjolac se vratio na stazu i završio dan na sedamnaestom mjestu sa šezdeset i pet krugova. Alex Rins vodio je veći dio jutra s vremenom 1: 39.618. Popodne je nedjeljni pobjednik utrke Marc Marquez pao u četvrtom zavoju. No, ubrzo nakon toga, vratio se na stazu i zamijenio Fabija Quartarara na vrhu tablice. U posljednjem dijelu dana Vinales i Morbidelli popeli su se na vrh. Vinales je također završio s najviše krugova - 98. Marquez je na kraju za
Marquez je obranio svog suigrača

Nakon današnje utrke, Marc Marquez obranio je svog suigrača Jorgea Lorenza, koji je iz utrke eliminirao Andreu Doviziosa, Valentina Rossija i Mavericka Vinalesa nakon što je prednji kotač skliznuo u desetom zavoju drugog kruga. To je pak njegovom suigraču omogućilo slobodan put do četvrte pobjede, povećavajući mu tako ukupnu prednost. Sada je 37 bodova ispred svog najbližeg sljedbenika Andree Doviziosa. Nakon utrke, Marquez je dobio i pitanja o nesreći koja se dogodila odmah iza njega. "Ljudi će se pitati što je, dovraga, Lorenzo radio, ali i ja to vidim malo drugačije", rekao je Marquez, koji je već jednom gledao snimke pada. "I sam sam imao sreće jer sam u tom trenutku pretekao Andreu, a on je vozio malo izvan idealne linije. Lor
Lorenzo: Žao mi je Valentina, Andree i Mavericka

Jorge Lorenzo ispričao se Valentinu Rossiju, Andrei Dovizioso i Mavericku Vinalesu, koje je eliminirao iz utrke u Barceloni nakon vlastite pogreške u desetom kutu druge runde. Španjolac je prekasno kočio, kliznuo mu je prednji kotač, a nakon pada sudario se s Doviziosom i Vinalesom, a Rossi tada nije uspio izbjeći kliznu Hondu. Sva četvorica vozača završili su utrku rano, a njihove ostavke snažno su utjecale na bodovanje u Svjetskom prvenstvu, jer je Marc Marquez uspio dodatno povećati svoju bodovnu prednost. Dovizioso je prije utrke zaostajao 12 bodova za Marquezom, ali sada je zaostatak narastao na 37 bodova, a njegov suigrač Danilo Petrucci i Suzukijev trkač Alex Rins već mu dišu za vratom. Lorenzo je nakon utrke priznao da je pogriješio u kočenju, ali onda
Marquez je slavio u Barceloni, Lorenzo je padom eliminirao tri trkača

Marc Marquez pobjednik je utrke u Barceloni koju je pogreškom Jorgea Lorenza obilježio. Nakon pogreške na kraju drugog kruga, iz utrke je eliminirao Andreu Doviziosa, Mavericka Vinalesa i Valentina Rossija. Na pozornici pobjednika pridružili su mu se Fabio Quartararo, najbrži iz jučerašnjih kvalifikacija i Danilo Petrucci. Za francuskog trkača ovo je prvo mjesto na postolju za pobjednike. Neposredno ispod postolja za pobjednike bio je Alex Rins, koji se inače već dugo borio za drugo mjesto. Slijedili su ga Jack Miller i Joan Mir. Pol Esparagro završio je sedmi s ekipom KTM-a. Brojne padove iskoristio je njegov suigrač Johann zarco, koji je tako završio među prvih deset. Među njima je Takaaki Na također završio u prvih deset
Morbidelli: Započeo je jako loše, završio vrlo dobro

Franco Morbidelli bio je vrlo zadovoljan svojim nastupom u kvalifikacijama pogotovo zbog jakog pada na trećem treningu. Nakon kazne Mavericka Vinalesa, talijanski trkač sutrašnju će utrku startati s trećeg startnog mjesta. Na kraju trećeg treninga izbačen je s motocikla u trinaestom zavoju, zbog čega je otišao u medicinski centar na pregled, gdje su potvrdili da može nastaviti utrkivati ​​se na stazi. Postavio je peto vrijeme na četvrtom treningu, a zatim se probio do drugog u prvom dijelu kvalifikacija kao najbrži. "Prvo bih želio zahvaliti ekipi na poslu koji su obavili na motociklu između trećeg i četvrtog treninga. Jutro je bilo stvarno bolno pa nisam znao što očekivati ​​popodne. Ali onda mi je sve prošlo jako dobro."
Rossi: Marquez nije samo brz, već i pametan

Valentino Rossi priznao je da je Marc Marquez povukao vrlo pametan potez nakon što je na kraju kvalifikacija vozio potpuno iza njega. To mu je na kraju pomoglo da dođe do drugog mjesta. To je učinio i u Mugellu, kada je uz pomoć Andrea Doviziosa izborio najbolju startnu poziciju. Na samom kraju aktualni svjetski prvak bio je na putu do najbolje startne pozicije, ali uvjerio ga je pogreškom u četvrtom zavoju. Rossi će sutrašnju utrku započeti s četvrtog mjesta nakon kazne svog suigrača Mavericka Vinalesa. Ovog smo trkaćeg vikenda nekoliko puta mogli vidjeti Marqueza kako traži trkača koji će iskoristiti povjetarac. Devetostruki svjetski prvak pronašao je razlog za to na razigran način. "Možda slijedi ostale jer nema dovoljno iskustva