Označiti: Buzetskih dana

Manje od mjesec dana do GHD Gorjanci

Od 19. do 21. lipnja brdska brdska utrka Gorjanci ponovno će biti na dnevnom redu. Na stazi dugoj 4,3 km natjecatelji će se natjecati na slovenskom i austrijskom prvenstvu, a utrka će se smatrati i Europskim prvenstvom starih automobila, Europskim brdskim kupom. Navedena natjecanja jamstvo su za sjajnu utrku, koju vrijedi pogledati. Ovogodišnje državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama tradicionalno je započelo u susjednom Verzegnisu, gdje je prošlogodišnji uspjeh ponovio aktualni državni prvak Matevž Boh (Mitsubishi Lancer EVO IX), koji na Gorjance dolazi kao vodeći u slovenskom državnom prvenstvu, na drugom i trećem mjestu. Peter Marc (Mitsubishi Lancer EVO IX) i Denis Žbogar (Renault Clio R3) završili su utrku u okolici Udina. Utrku je propustio višestruki državni prvak Milan Bubnič
Faggioli je dobio prvu vožnju

GHD
Talijan Simone Faggioli pobijedio je u prvoj vožnji brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 11.661 pretekao je drugoplasiranog Čeha Miloša Beneša za gotovo 7 sekundi, a Fausto Bormolini, treći najbrži, ipak je bio sporiji za 1.8 sekundi. Najbolji Slovenac Marjan Smrdelj bio je šesti najbrži među mnogim formulama i prototipovima, a trčao je nešto manje od 17 sekundi sporije od Faggiolija. U slovenskom državnom prvenstvu ponovno miriše na laganu pobjedu Matevža Boha (Mitsubishi Lancer EVO IX). Sva vremena prvog pokretanja možete vidjeti na ovoj poveznici: -link
Beneš je iznenađujući pobjednik Buzeta, Zajelšnik treći

GHD
Čeh Miloš Beneš iznenađujući je pobjednik ovogodišnje brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 17.562 bio je brži od sunarodnjaka Otokara Kramskog, a treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik. Favorit za pobjedu, Švicarac Julien Ducommun nije stigao na cilj zbog tehničkog kvara. Njegov trkaći automobil ugasio se nedugo nakon početka druge vožnje, pa je Ducommun ostao bez pobjede, što mu se nasmijalo nakon najbržeg vremena prve vožnje. Obje utrke obilježile su brojne ostavke i prekidi. Posljednji, koji je počeo u 13:30, završio je tek nakon XNUMX:XNUMX. Utrkom u Buzetu završilo je i slovensko državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama. Nakon ostavke Rada Raspeta i Milana Bubniča, Aleš Prek lako je izborio novu pobjedu i osigurao ovogodišnji naslov državnog prvaka.