Označiti: Carlos Sainz

“Nezaposleni” Sainz je svoju kvalitetu dokazao pobjedom u Australiji

Formula 1
Carlos Sainz jedini je vozač koji nije Red Bulla i koji je pobijedio u utrci Formule 2025 u posljednje dvije sezone, no Španjolac će na kraju sezone morati prepustiti svoje mjesto u Ferrarijevoj garaži Lewisu Hamiltonu i još uvijek je izvan nje. ugovora do 1. Sainz je iskoristio tehničke probleme Maxa Verstappena i slavio svoju treću FXNUMX pobjedu u Melbourneu. Kroz cilj je prošao ispred momčadskog kolege Charlesa Leclerca, a nije ga zaustavila ni operacija slijepog crijeva prije samo dva tjedna. Sin Carlosa Sainza starijeg, višestrukog svjetskog prvaka u reliju, nakon utrke je rekao da je dokazao svoje kvalitete. "Trenutno sam još bez mjesta za sljedeću sezonu, ali znam da s dobrim bolidom mogu pobijediti. Dokazao sam to u Singapuru i ponovno ovdje," rekao je.
Dvostruka pobjeda Ferrarija u Melbourneu, Verstappen podnio ostavku

Formula 1
Carlos Sainz pobjednik je utrke u Melbourneu. Španjolac je poveo u drugom krugu kada je iskoristio pogrešku tada vodećeg Maxa Verstappena. Nizozemac je potom odustao na kraju četvrtog kruga zbog problema s bolidom i tako prokockao priliku za desetu uzastopnu pobjedu. Momčadski kolega Charles Leclerc bio je drugi, a Lando Norris zauzeo je posljednju stepenicu postolja. https://twitter.com/F1/status/1771771064655258036 Lokalni Oscar Piastri bio je četvrti. Sergio Perez s Red Bullom danas nije bio konkurentan najboljima i završio je na petom mjestu. Fernando Alonso bio je šesti, a timski kolega Lance Stroll sedmi. Prvih deset kompletirali su Yuki Tsunoda, kojemu su ovo prvi bodovi ove sezone, Nico Hulkeberg i Kevin Magnussen. Tim Haas j
Verstappen: Kao da vozite s povučenom ručnom kočnicom

Formula 1
Max Verstappen doživio je prvo odustajanje u dvije godine u 4. krugu VN Australije. Trkač RB20 morao je parkirati nakon što je došlo do problema s kočnicama na stražnjem desnom kotaču, koje su se prvo počele dimiti, a potom smo vidjeli manji požar. Nizozemac je poveo na početku utrke, a zatim je izgubio mjesto od Carlosa Sainza u drugom krugu žaleći se na ponašanje bolida, te je morao završiti utrku u boksu dva kruga kasnije. "Podaci pokazuju da je od samog početka desna stražnja kočnica držala", objasnio je. "Šteta se samo povećavala i bilo je kao da vozite s podignutom ručnom kočnicom. To objašnjava zašto je auto bilo teško voziti u nekim zavojima, dok je na početku bilo dobro." Za aktualnog svjetskog prvaka
Sainz je sam sebe iznenadio drugim mjestom

Formula 1
Carlos Sainz bio je iznimno zadovoljan drugim mjestom u današnjim kvalifikacijama. Kako je istaknuo, nakon odstranjenja slijepog crijeva, zbog kojeg je propustio posljednju utrku u Jeddahu, još se ne osjeća optimalno, ali je dovoljno suveren u bolidu da se bori za prva mjesta. "Bilo je ovo dosta izazovno razdoblje za mene. Prvo operacija, pa oporavak u krevetu. Dugo nisam ni znao hoću li se moći natjecati ovaj vikend. Doći do drugog mjesta, nakon što sam bio prvi za većina kvalifikacija je nevjerojatna." "Sretan sam što se natječemo s Red Bullom. Jučer sam još bio malo van forme. Znalo se da sam propustio jednu utrku i da nisam mogao puno trenirati između. Srećom, brzo sam bio među najboljima. Moram priznati da se još uvijek ne osjećam najbolje u vezi s trkaćim automobilom, ali ne s ovim
Red Bull je slavio dvostruku pobjedu na otvaranju sezone u Bahreinu

Formula 1
Max Verstappen je na prvoj startnoj poziciji u prvoj utrci sezone 2024. u Bahreinu slavio dominantnu pobjedu u dominantnom stilu u kojem je završio i prošlu godinu. Momčadski uspjeh momčadi Red Bull Racinga upotpunio je Sergio Perez koji je završio 20 sekundi iza aktualnog svjetskog prvaka i četiri sekunde ispred Španjolca Carlosa Sainza u Ferrariju. Četvrti je bio Sainzov momčadski kolega Charles Leclerc, a peti vozač Mercedesa George Russell. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Utrka je tekla bez prekida, a svih 20 natjecatelja stiglo je do cilja. U utrci za šesto mjesto bodove je osvojio i Lando Norris, sedmi je bio Lewis Hamilton, osmi Oscar Piastri, deveti Fernando Alonso, a posljednji bod osvojio je Lance Stroll na desetom mjestu
Sainzov posljednji trening prije kvalifikacija za Veliku nagradu Bahreina

Formula 1
Carlos Sainz postavio je najbrže vrijeme u Ferrariju SF24 na posljednjem slobodnom treningu prije popodnevnih kvalifikacija za Veliku nagradu Bahreina. Fernando Alonso zauzeo je drugo mjesto ispred Maxa Verstappena, Charlesa Leclerca, Landa Norrisa i Georgea Russella. Oscar Piastri bio je sedmi, Sergio Perez osmi, Nico Hulkenberg deveti, a Lance Stroll deseti.
Leclerc je potpisao petogodišnji ugovor s Ferrarijem

Formula 1
Prema pisanju talijanske Gazzette dello Sport, Charles Leclerc bi trebao potpisati novi ugovor s Ferrarijem koji će vrijediti do kraja 2029. godine, a njime će Monačanin zaraditi 50 milijuna eura. Dok njegov timski kolega Carlos Sainz još uvijek pregovara o novom ugovoru, Leclerc navodno ima određena jamstva o konkurentnosti trkaćeg automobila u trećoj godini ugovora, što će mu omogućiti prijevremeni raskid. Očekuje se da će zaraditi 25 milijuna u prvoj godini, a zatim više svake sezone, do 50 milijuna u posljednjoj sezoni ugovora. Iako je Leclerčeva budućnost time riješena, pregovori sa Sainzom još uvijek traju. Iako je Španjolac bio jedini vozač koji nije bio Red Bull i koji je pobijedio 2023., Ferrari očito ne želi dugoročni ugovor pa mu nudi jednogodišnji ugovor
Ferrari najbrži u kvalifikacijama u Las Vegasu

Formula 1
Charles Leclerc izborio je najbolju startnu poziciju za VN Las Vegasa 2023. Njegov timski kolega Carlos Sainz završio je kvalifikacije na drugom mjestu, ali će startati kao dvanaesti, zbog zamjene oštećenih dijelova trkaćeg automobila nakon slobodnih treninga. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, koji je već postao svjetski prvak za sezonu 2023., bio je treći u kvalifikacijama, George Russell četvrti. Pierre Gasly bio je peti, ali iznenađujuće su dva Williamsova trkača stigla do Q3 u kvalifikacijama i plasirala se na odlično šesto i sedmo mjesto. Alex Albon je bio brži od domaćeg trkača, Logana Sargeanta, a nakon Sainzove kazne obojica startaju utrku mjesto više. Osmo vrijeme kvalifikacija ostvario je Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deveto Kevin Mag
Sainzova riskantna taktika uz pomoć Norrisa se isplatila

Formula 1
Na utrci u Singapuru Carlos Sainz obranio je pobjedu pametnom taktikom, dopustivši Landu Norrisu da koristi DRS, čime se mladi Britanac uspješno obranio od bržih Mercedesovih trkača. Velika nagrada Singapura živnula je kada je virtualni sigurnosni automobil vozačima Mercedesa dao priliku da promijene gume zbog zaustavljenog automobila Estebana Ocona. George Russell i Lewis Hamilton bili su brži na novim srednje tvrdim gumama od vodećeg Sainza, koji je bio neposredno iza njega dajući Norrisu priliku da koristi DRS osiguravajući da zaostatak za McLarenom na točki detekcije bude manji od sekunde. Norris se tako uspio obraniti, ali tri kruga do kraja Russell ga je napao, a Sainz je čak morao usporiti kako bi ponovno povukao McLarenov t za sobom
Carlos Sainz pobijedio je u uzbudljivoj F1 utrci u Singapuru

Formula 1
Carlos Sainz prekinuo je niz od 1 pobjeda Maxa Verstappena u uzbudljivoj F1 Velikoj nagradi Singapura. Nizozemac je zabilježio svoj najgori trkaći vikend sezone, počevši od jedanaestog do petog mjesta u uličnoj utrci bez pretjecanja, što je utješna nagrada za dvostrukog svjetskog prvaka nakon nesreće sa sigurnosnim vozilom pa je čak pao na petnaesto mjesto u dijelu utrka. https://twitter.com/F1703433766914392544/status/XNUMX Sainz je uspješno odbranio napade Britanaca Georgea Russella (Mercedes), Landa Norrisa (McLaren) i Lewisa Hamiltona (Mercedes) te slavio drugu pobjedu