Označiti: Checo Perez

Perez: Ovo će biti moja najbolja sezona u Red Bullu

Uoči početka sezone 2024., Sergio Perez uvjeren je da će mu ovo biti najbolja sezona s Red Bull Racingom dok pokušava prestići momčadskog kolegu trostrukog svjetskog prvaka Maxa Verstappena. Meksikanac će ove godine započeti svoju četvrtu sezonu u Red Bullu, ali kako mu ugovor istječe na kraju sezone, bit će još motiviraniji da rezultatima uvjeri svoje poslodavce da ga obnove. Perez je prošlu sezonu započeo pobjedama u Saudijskoj Arabiji i Azerbajdžanu prije nego što je potpuno izgubio dodir s Verstappenom koji je upisao rekordnih devetnaest pobjeda i završio sezonu s 290 bodova zaostatka za Nizozemcem. Svi su svjesni izazova koji me čeka ove godine, rekao je 34-godišnji Perez. "Max je trkač kojeg možeš pobijediti samo ako daš sve od sebe, tako da je ovo veliki izazov za mene, što i ja
Lawson se neće utrkivati ​​za Williams 2024

Momčad Red Bull Racinga odbacila je mogućnost da se Liam Lawson utrkuje za momčad Williamsa 2024. godine, no vjerojatnije je da ga trkaće mjesto čeka 2025. godine, kada bi mogao postati timski kolega Maxa Verstappena. 21-godišnji Lawson impresionirao je u ulozi rezervnog vozača kada je uskočio u bolid Daniela Ricciarda, koji se ozlijedio na treningu za VN Nizozemske. No, veze Red Bulla s Hondom i potpisani ugovori ostavili su Novozelanđanina u ulozi rezervnog vozača za momčadi Red Bulla i Alpha Tauri, što bi se moglo promijeniti 2025. godine. "Williams vjerojatno neće uzeti vozača niti jednu sezonu", rekao je šef tima Red Bulla Christian Horner o mogućnosti prelaska u Williams, objašnjavajući da nema šanse da Lawson dobije mjesto u Alpha Tauri. "Svi ovi trkači su Red Bullovi koji učestvuju u utrci
Verstappen: Ne bi bilo u redu završiti sezonu zadržavanjem Leclerca

Max Verstappen bio je sretan što iz ekipe Red Bulla nisu tražili da uspori Charlesa Leclerca i tako dopusti Sergiu Perezu da stigne i prođe Monaco, jer smatra da to ne bi bio pravi kraj sezone. Dok je Nizozemac lako vodio utrku s pole positiona i držao vodstvo sve do cilja, iza njega se vodila nervozna borba između Leclerca i Pereza za drugo mjesto među vozačima. Perez je smanjio zaostatak za vozačem Ferrarija u posljednjim krugovima zahvaljujući promjeni taktike, ali je na kraju ostao bez krugova za pokušaj prestizanja. Verstappen je nakon utrke otkrio da nije dobio nikakve upute od momčadi da pomogne svom timskom kolegi, što bi, smatra, ocrnilo finale sezone. “Nisam dobio nikakve upute, ali i to je vrlo škakljiva tema”, rekao je
Perez: Ako sam najbrži ovdje, mogu biti bilo gdje

Meksikanac Sergio Perez konačno je osvojio pole position u svojim 215. kvalifikacijama. Meksikanac će utrku Formule XNUMX za Veliku nagradu Saudijske Arabije krenuti s najboljom startnom pozicijom, što će biti vrlo važno za utrku koja se odvija na uskoj stazi. No, više od toga veselila ga je činjenica da je na zahtjevnoj trkaćoj stazi uspio pobijediti sve natjecatelje u kvalifikacijama. "Ako mogu biti najbrži ovdje, onda mogu biti bilo gdje", rekao je. "Ova je staza definitivno najizazovnija za savršen krug, jer stalno puno riskirate i morate biti iznimno precizni." Perez je vrlo iznenađujuće došao do najbolje startne pozicije, jer je Ferrarijev trkač Charles Leclerc postavio najbrža vremena od sva tri slobodna treninga, a prije zadnjih brzih krugova bio je i ispred njega i Carlosa Sainzea