Označiti: DTM

Spengler se pozitivno raduje trkaćim vikendima s dvije utrke

DTM, Ostali sportovi
Bruno Spengler ima vrlo pozitivan pogled na trkački vikend u dvije utrke, što vjeruje da će biti dobro i za trkače i za navijače. Bruno će ove godine jedanaestu godinu biti u DTM prvenstvu, gdje je također osvojio naslov 2012. godine, a promjenu u dvije utrke tijekom trkaćeg vikenda opisuje vrlo pozitivno: "Svi ćemo pobijediti. Čak i vožnja petkom bit će dobra za navijače. vidjet ćemo akciju na stazi prvog dana. Sve će se odvijati kontinuirano, u jednom danu slijede treningi, kvalifikacije i također utrka. Bit će teško doći do daha, ali svejedno vjerujem da će to biti dobro za sve. Međutim, to ne znači da ćemo imati lakši posao, najteže će biti mehaničarima koji neće imati vremena za popravak i pripremu trkaćih automobila, kao ni za odmor.
Jamie Green: Važan je samo naslov

S obzirom na položaj Jamieja Greena u DTM prvenstvu, za njega se računa samo naslov. Green je uvjeren da imaju pravu formu koju će pretvoriti u pobjednika. U sezoni 2012. Britanac je osvojio peto mjesto, a zatim je napustio Mercedes i u Audiju je u prve dvije sezone završio treći i deseti. Prošle je godine Green bio čak i najbolji u sezoni u kvalifikacijama, a na utrkama su također pokazali dobru formu, ali često su imali peh sa sigurnosnim automobilom i napravili poprilično pogrešaka. Jamie kaže: "Nije mi važno hoću li završiti treći ili deseti u prvenstvu. Već sam pobjeđivao u utrkama, startao sam s najbolje startne pozicije, osvojio pobjedničko postolje, ali još uvijek mi nedostaje naslov, to je ono što čekam. Nisam dobio ono što sam učinio prošle godine. želio ono što sam zaslužio, pa mislim da nije važno koji
DTM: Revizija DRS pravila za 2015. godinu

U DTM seriji žele povećati broj pretjecanja, zbog čega će promijeniti pravilo korištenja DRS-a. Prošle godine DTM je DRS koristio tek drugu godinu, gdje je vozač morao zaostajati do dvije sekunde za onim prije sebe, a DRS se mogao koristiti samo jednom u krugu. Pa, ove godine na početku runde bit će samo drugo zaostajanje, a DRS će ga moći koristiti tri puta. Čak će i krila pasti umjesto 16, za čak 18 stupnjeva. Pa ove godine, novost će biti subotnja 40-minutna utrka, koja će biti jednaka 60 minuta u nedjelju. Na raspolaganju će im biti četiri seta guma za suhe gusjenice, a ne samo još dva.
DTM: Estoril 3. dan

Posljednji dan testiranja u Estorilu na vrhu je završio Nico Muller s Audijem, ispred suigrača Tima Scheidera. Gary Paffett našao se na trećem mjestu. Paffett je bio odličan u zadnjih pola sata, a odmah iza njega završio je još jedan Audi i kao peti Costa s BMW-om. Martin Maxime bio je najaktivniji s BMW-om, ali test dan završio je na desetom mjestu, a slijedili su ga suigrači Glock i Blomqvist. Sljedeća testiranja bit će u Oscherslebenu, od 14. do 16. travnja, a zatim sezona započinje prvom utrkom u Hockenheimu prvog vikenda u svibnju. Sati: 1. Nico Muller Audi 1m32.443s 151 2. Timo Scheider Audi 1m32.586s + 0.143s 108 3. Gary Paffett Mercedes 1m32.640s + 0.197s 136 4. Miguel Molina Audi 1m32.673s
DTM: Estoril 2. dan

Drugi dan testiranja DTM serije u Estroilu završio je najbržim vremenom Mercedesovog trkača Lucasa Auera. Iza njega nalazimo četiri Audijeva trkača, gdje je Muller bio najbrži, ispred Rockenfellera, a Molina i Tamby zauzeli su četvrto i peto mjesto. Tek šesto mjesto pripalo je najbržem BMW-ovom trkaču Martinu Tomczyku. Timo Scheider zauzeo je sedmo mjesto s Audijem ispred Gotza i Vietorisa s Mercedesom. Na repu tablice opet su BMW, i Robert Wickens s Mercedesom. Augusto Farfus danas je vozio najviše krugova, naime 97. puta: 1. Lucas Auer Mercedes 1m32.748s 74 2. Nico Muller Audi 1m32.797s 92 3. Mike Rockenfeller Audi 1m32.804s 41 4. Miguel Molina Audi 1m32.857s 57 5 Adrien Ta
DTM: Estoril 1. dan

Službeno testiranje DTM serije započelo je u Estroilu, gdje je Jamie Green prvi dan stigao s Audijem. Britanac je danas bio gotovo pola sekunde brži od suigrača Rockenfellera, koji je završio drugi. Treće i četvrto mjesto pripalo je Mercedesu (Paul di Resta i Pascal Wehelein). Vrijedno je spomenuti da je rockenfeller najbrže doba dana postavio ujutro, zbog čega Green nije imao puno konkurencije popodne, kada je formiran najbrži krug prvog testnog dana. Vrijedno je spomenuti da je bilo vrlo vjetrovito, a četiri Audijeva trkača vozila su ukupno 563 kruga. Brojeći krugove, BMW je slijedio s 490, a Mercedes s 356 krugova. Iza petog Ekstroma s Audijem nalazimo jednog BMW-a, Brunu Spenglera, ali prvaku iz 2012. godine preostale su BMW utrke
Relicross podrška utrke serije DTM u Hockenheimu

DTM
Organizatori Svjetskog prvenstva u Relicrossu potpisali su višegodišnji ugovor o suradnji sa serijom DTM. Utrka Relicross održat će se kao utrka podrške u sklopu trkaćeg vikenda u Hockenheimu, domaćin prvog događaja u sezoni. Svjetsko prvenstvo RX postiglo je ogroman uspjeh prošle godine, u svojoj premijernoj sezoni, jer su tribine na utrkama širom svijeta bile prepune. Prvu krunu svjetskog prvaka u relikvijama osvojio je Peter Solberg, poznati reli trkač za svjetsko prvenstvo i prvak sezone 2003. Ove godine se sezona relikvija proširuje s dvanaest na trinaest utrka, jer je utrka u Hockenheimu dodana u kalendar. Događaj će se održati na stazi izgrađenoj uz stazu na kojoj se održavaju DTM utrke, samo za potrebe relikvija. Bit će to takozvana utrka podrške koja će zabaviti gledatelje koji će ku
Dovizioso i Wittmann u Sloveniji

DTM, MotoGP vijesti
U Ivančnoj Gorici tvrtka Akrapovič s oduševljenjem je prihvatila posjet zvijezde Ducatija iz svijeta MotoGP-a Andree Doviziose i DTM prvaka (Deutsche Tourenwagen Masters) u sezoni 2014. Marca Wittmanna iz BMW Motorsport tima. Njihov posjet bio je iznenađenje na Akrapovićevoj novogodišnjoj skupštini zaposlenika, gdje su se gosti pridružili upravi tvrtke na pozornici. Došli su u posjet kako bi se i sami uvjerili koliko se rada ulaže u ispušne sustave koje koriste na svojim trkaćim automobilima i zahvalili svim zaposlenicima na izvanrednoj podršci. Na događaju su ostali prilično dugo. Dijelili su autograme zaposlenicima i slikali se pored njihovog trkaćeg motocikla ili automobila. Ispred skupštine zaposlenika Dovizioso i Wittmann sastali su se s vlasnikom tvrtke Igorom Akrapovičem, a iz
Formula 1 testirat će Hamiltonov izum

Karavana Formule One testirat će novi sustav u Abu Dhabiju nazvan Info Wing (u grubim prijevodima, podatkovna krila). Riječ je o LED zaslonu postavljenom na automobil iznad glave trkača, koji će pokazati kamo vozač vozi. To će gledateljima na tribinama olakšati praćenje utrka, a s tribina će se moći vidjeti i na kojim će gumama trkač voziti i tko je postavio najbrži krug. Sustav će podatke dobivati ​​izravno od uprave utrka, a izumio ga je Anthony Hamilton, otac i bivši menadžer Lewisa Hamiltona. FIA će sustav isprva testirati u četvrtak ili petak na svom sigurnosnom automobilu, a kasnije, u utorak, kada će se održati dvodnevni test, na trkaćim automobilima Force Indie. "To je sustav koji će gledatelje informirati o mjestu trkača, kao i neke druge informacije
Paffet napušta McLaren

Gary Paffett, koji je McLarnov rezervni i testni trkač od 2006. godine, nakon osam godina napušta momčad Wokinga. Međutim, u sezoni 2015. ostat će s Mercedes-Benzom jer će se utrkivati ​​u njemačkoj DTM seriji s timom HWA EURONICS. Proveo je stotine sati u simulatoru tijekom gotovo desetljeća, a njegovi su podaci bili dragocjeni za razvoj trkaćih automobila. Paffett je zahvalan timu na prilici da surađuje sa svim tim ljudima, među kojima je pronašao mnogo prijatelja. Želi im sreću u budućnosti i uspješan proboj do pobjede ili dvije sljedeće godine s Hondinim pogonskim sklopovima. Jonathan Neale, izvršni direktor McLaren Racinga, za XNUMX-godišnjeg Britanca pronalazi samo riječi hvale. Njegov doprinos tijekom godina bio je izvrstan i na stazi i na simulatoru, imao je profesiju