Označiti: Državno prvenstvo

Rok Turk zadovoljan novim uspjesima

Rally
Treći ovogodišnji miting za državno prvenstvo održao se proteklog vikenda u Železnicima, gdje su natjecatelji, uz neka potpuno nova ispitivanja brzine, imali i izuzetno visoke temperature, što je zasigurno povećalo težinu mitinga. Nakon što su pobijedili na Saturnus Rallyju iz Velenja, Rok Turk i Blanka Kacin također su novi visoki poredak napali Peugeotom 208, ovaj put automobilom klase R2. U devet brzih pokusa ukupne dužine od 95 kilometara Rok i Blanka natjecali su se za najbrža vremena u pojedinačnim brzinama s natjecateljima u inače snažnijim trkaćim automobilima. Od starta pa sve do cilja držali su izvrsno 2. mjesto u ukupnoj klasifikaciji relija, postavili najbrže vrijeme u dva brzina, a istovremeno su bili nenadmašni u Diviziji 2. Tako su,
Posade ekipe Opv Šport zasluženo su slavile na mitingu u Železnicima

Rally
Momčad Opv Šport zasluženo se veselila izvrsnim rezultatima članova svoje posade na cilju na 2. mitingu u Železnicima prošlog vikenda. Postigli su popriličan broj izvrsnih rezultata, koje su članovi posade iskreno pobijedili u devet brzih proba u ukupnoj dužini od 95 km. Postigli su sljedeće rezultate: Martin Mlinar i Miran Mlinar pobijedili su u 1. diviziji. Rok Turk i Blanka Kacin završili su na 2. mjestu u Diviziji 1 i na 2. mjestu u ukupnom poretku relija. Jure Jereb i Jani Drnovšček stigli su do 1. mjesta u diviziji 5. U Yugo kupu Simon Mlinar i Rok Nartnik zauzeli su 2. mjesto. Simon je također osvojio 2. mjesto među vozačima mlađim od 21 godine. Na cilj su uspješno stigle i suvozačice Martina Lazar i Barbara Tolar. M
Rok Turk u Železnicima na mitingu državnog prvenstva

Rally
Ove subote, 4. srpnja, u Selškoj kotlini i okolnim brdima održat će se treći miting za ovogodišnje državno prvenstvo, reli Železniki. Devet brzih proba u ukupnoj dužini od 95 kilometara nesumnjivo će predstavljati veliki izazov za posade, jer će miting prvi put računati bodove državnog prvenstva. Za najbolji mogući rezultat borit će se i Rok Turk i Blanka Kacin, koji će nakon pobjede na Saturnus Rallyju Velenje s Peugeotom 208 T16 klase R5, ovoga puta ponovno nastupiti s automobilom klase R2, koji pripremaju zajedno s OPV timom. Još jednom, Rok je optimističan u pogledu početka relija: "Svaki put kad se radujem novim brzinskim ogledima, na kojima prije nisam trčao. Mnogo će ovisiti o tome koliko ćemo Blanka i ja navesti brzinske testove na turneji, i za dobar poredak tada trebaju
Stube za posadu Tim Novak-Uroš Ocvirk!

Rally
Tim Novak i Uroš Ocvirk (Škoda Fabia R2) te momčad IK Sport nisu mogli bolje započeti svoje nastupe u Mitropa kupu. Uz 9. mjesto u ukupnom poretku austrijskog Rally Rebenlanda, mladići su zauzeli drugo najviše postolje u kupu Mitropa, a Tim je pobijedio i među mladim trkačima! "Ako bi mi prije moje prve ovogodišnje utrke bilo ponuđeno deveto mjesto u ukupnom poretku, drugo mjesto u klasi R2, drugo mjesto u kupu Mitropa i naravno pobjeda među juniorima, kako nam vole reći, ugrabio bih priliku s obje ruke ", rekao je. godišnji tim presretan na cilju. Također je rekao da je u dva dana utrkivanja napravio samo jednu pogrešku i da su on i njegov suvozač u to vrijeme imali veliku sreću da ostanu na cesti nakon skretanja. Na 20. brzinskom testu stigli su do 13. puta u ukupnom poretku relija
Treći naslov prvaka za Humar

Rally
  Aleks Humar osigurao je svoj treći naslov prvaka s minutom i sedam sekundi ispred drugoplasiranog Darka Peljhana. S Renault Cliom R3 Humar je drugi i odlučujući dan Idrijskog relija započeo s nešto manje od četiri sekunde prednosti u odnosu na Roka Turka, te povećavao prednost iz testa u test. Treći je bio Aljoša Novak, a Rok Turk skliznuo je na nezahvalno četvrto mjesto s velikim gubitkom vremena u četvrtom i šestom KS do kraja relija. (Foto: Facebook)
Najbrži švicarski Ducommun na treningu

GHD
Na 32. danima Buzeta u hrvatskom Buzetu na treningu je bio najbrži Švicarac Julien Ducommun koji je stazu od 5 kilometara Osella FA 30 prevalio s vremenom 2: 17.957, a iza sebe ostavio Čeha Miloša Beneša i Otokara Kramskog. Ducommun je prvi trening propustio zbog tehničkih problema na automobilu. Buzetski festival brzine započeo je u petak defileom automobila, a u subotu je svoj trening završio 261 trkač iz dvanaest zemalja. Natjecalo se 213 vozila, uključujući promotivne trkaće automobile, kartinge i prednje automobile. Kao rezultat, prvi je trening trajao gotovo četiri sata, a drugi nešto više od tri. Akcija je nekoliko puta prekidana, jednom malo duže zbog prolivenog ulja koje je na stazi ostavio Gianfranco Muzio. Čeh Martin Šipek imao je veliku sreću da je sigurno uspio