Označiti: Federico Liber

Liber s novim rekordom za pobjedu u Lučinama

GHD, Ostali sportovi
Na Gorskoj brzinskoj utrci na Lučinama postavljen je novi rekord! Zaslužan je za Federica Libera koji je sa svojim prototipom Gloria G8P Evo gotovo 1 kilometar dugu rutu od Todraža do Lučina završio za 59,39: 119,85, s konačnom prosječnom brzinom od 20 km / h. “U drugoj vožnji koristio sam gume koje su imale bolje prianjanje. Komplet guma koji sam koristio u prvoj vožnji imao je nešto lošiji zahvat na cesti dan prije zbog kiše, proklizavao sam. Možda bih mogao voziti i malo brže, ali i dalje sam jako zadovoljan vremenom ", komentirao je zapis simpatični Talijan i odgovorio na pitanje što je glavni faktor za iznimno vrijeme na grebenima do Lučina. Drugi u ukupnom poretku bio je Čeh Vaclav Janik u MXNUMXF Standardu, a treće mjesto pripalo je najboljem Slovencu Vladimiru Stankoviću
Liber na Gorjancima do treće pobjede, Bubnič pobjednik među Slovencima

GHD
Ovogodišnji GHD Gorjanci pamtit će se ne samo po lijepom vremenu i izvrsnoj organizaciji, već i po tome što su se za trilere pobrinuli prvi favoriti utrke, Talijan Federico Liber (Gloria Formula C8F) i Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC) nakon dvije vožnje odvojene samo dobrom sekundom. Nakon jučerašnjeg prevrtljivog vremena i otkazivanja posljednjeg treninga, vrijeme je danas bilo povoljno za trkače, jer se utrka na Gorjancima odvijala po prekrasnom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledatelja. Na kraju je uspješniji bio Federico Liber, koji je treći put slavio na Gorjancima! Očito mu je suđeno da pobijedi u neparnim godinama, jer je pobijedio i 2013. i 2015. U drugoj vožnji također je postavio najbrže vrijeme 01: 39.467 i kao jedini pao ispod magične granice od 1:40. Njegova av
Liber najbrži na treningu, Bubnič najbrži među Slovencima

GHD
Međunarodna brdska brza utrka na Gorjancima započela je danas s dvije trening vožnje. Treći je otkazan zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta. U konkurenciji 108 vozila najbrži je na relaciji Gorjanci bio Talijan Federico Liber (Gloria C8P - EVO), koji je bio najbrži u obje trening vožnje. Najbrže vrijeme postavio je 01: 44.580 u 2. vožnji. Slijedio ga je Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), koji je zaostao gotovo 6 sekundi za najbržim Talijanima. Zanimljivo je da su oba dvostruka pobjednika Gorjanci Liber slavili 2013. i 2015., a Janika 2012. i 2014. Najbolji od Slovenaca u generalnom poretku bio je Milan Bubnič, koji je jedini Slovenac stazu istrčao za manje od dvije minute. Talijanska zvijezda brdskih utrka Federico Liber je u svom najboljem izdanju
Čeh Janik s novim rekordom staze do pobjede u Lučinama

GHD
Vaclav Janik i Federico Liber upriličili su izvrstan dvoboj za brojne gledatelje na Lučinama za zajedničku pobjedu, dok su tri puta poboljšali rekord staze od Todraža do Lučina. U prvoj je vožnji novi rekord postavio Liber, koji je zaustavio štopericu na 2: 01.90. Janik je zaostajao 0.8 sekundi, a u drugoj vožnji bio je još bliži, osim što je Janik postavio najbrže vrijeme. Čeh je bio sedam stotinki bolji od Liberova vremena, a Talijan je ovaj put vozio pola sekunde sporije. U odlučujućoj trećoj vožnji raspoloženi Janik vozio je još brže i postavio mjernu letvicu za 2: 01.30 za sljedeću sezonu. Prosječna brzina bila mu je gotovo 119 km / h, no kako je Liber ovaj put vozio 0.8 sekundi sporije, Janik je ukupnu pobjedu proslavio s 0.53 sekunde prednosti
U trećem današnjem treningu, rekord staze među putničkim vozilima je pao!

GHD
Na sutrašnjoj startnoj listi utrke nalazi se 80 vozača. Ako su u prvoj vožnji vozači još sramežljivije koketirali sa stazom, u drugoj su joj više vjerovali i postigli brže rezultate, a u trećoj je Švicarin Ronnie Bratschi ponovno nadmašio sebe srušivši svoj (prošlogodišnji) rekord staze prošle godine. obilazna vozila. U apsolutnoj konkurenciji očito ćemo sutra vidjeti žestoku bitku za pobjedu Čeha Vaclava Janika i Talijana Federica Libera. Kod Slovenaca Vladimir Stankovič pokazao se najboljim na prvom i drugom treningu, ali je na trećem dao ostavku. Junak današnjeg treninga je Švicarac Ronnie Bratschi, koji je već uspio srušiti svoj (prošlogodišnji) rekord staze. Lani je stazu prešao s vremenom 2: 13.55, a ove godine nekoliko desetinki brže, jer je završio na cilju
Novi gospodar Lučina je Federico Liber

GHD
Nakon jučerašnjih treninga, u nedjelju se na Lučinama održala jedna od najatraktivnijih utrka do sada. Među 90 najboljih europskih vozača utrku je završilo njih 82. Atmosferu je u prvoj vožnji podigao Švicarac Ronnie Bratschi, koji je postavio rekord staze među putničkim vozilima i nadmašio ga u drugoj vožnji s vremenom 2: 13,55 . Apsolutni pobjednik i neprikosnoveni novi gospodar Lučina je Talijan Federico Liber, koji je postavio novi rekord staze - 2: 03,98. Kod Slovenaca najbrži je bio Vladimir Stankovič na ukupno 10. mjestu. Nakon što je prva vožnja danas ponudila neke duže pauze, i druga je odgođena, uglavnom zbog duže pauze nakon nesreće Austrijanca Karla Wernera, koju je prilično dobro prihvatio. Treći je bio prilično uglađen, s prekidom neposredno prije nastupa
Liber zajednički pobjednik Gorjanaca

GHD
Talijan Federico Liber zajednički je pobjednik dvije vožnje brdske brdske utrke Gorjanci nakon što je favorit Tiziano Riva dao ostavku. S ukupnim vremenom od 3: 25.92 slavio je pobjedu s nešto manje od tri sekunde prednosti nad dvojicom Čeha, Vaclavom Janikom i Peterom Trnkom, koji je za pobjednikom zaostao sekundu i pol više. Među Slovencima se očekivalo da će Vladimir Stankovič biti najbrži u ukupnom poretku, dok je Aleš Prek (Honda Type R) osvojio državno prvenstvo, ispred Mateja Grudnika (Renault Twingo RS) i Petera Marca (Mitsubishi Lancer EVO IX). Andrej Prelc (Suzuki Swift) zauzeo je najvišu stepenicu u državnom prvenstvu Divizije I, Aleš Žakelj (Zastava Yugo 65) zauzeo je drugo mjesto, a Janko Čebron (MG ZR 105) bio je treći.
Liber pobjeđuje i na Gorjancima

GHD
Talijan Federico Liber pobjednik je brdske brdske utrke Gorjanci 2013. Talijan je prestigao Čeha Vaclava Janika za samo pola sekunde s formulom Gloria C8F nakon tri vožnje. Treća je bila još jedna Talijanka Marietto Nalon. Marjan Smrdelj bio je šesti, a sedmo mjesto pripalo je Radu Raspetu. Raspeti je ujedno i pobjednik ukupnog poretka državnog prvenstva. Drugi je bio Matej Grudnik s Renault Twingom R2, a treći Alojz Udovč s Renault Cliom. Sve rezultate i vremena možete pogledati ovdje.
Utrka u Lučinama završila je prerano

GHD
  Brdska brza utrka na Lučinama završila je prerano. U trećoj vožnji, punoj prekida, Istvan Kavecz i njegov BMW toliko su oštetili zaštitnu ogradu da se nije mogla popraviti do te mjere da se posljednja vožnja mogla sigurno izvesti do kraja. To je otkazano i rezultati nakon druge vožnje su stupili na snagu. Ovogodišnja pobjeda u Lučinama ide Talijanu Federicu Liberu s formulom Gloria C8F koji je s dobre dvije sekunde pobijedio Čeha Vaclava Janika. Treći je bio Laszlo Szazs. Mađar, koji je ovdje igrao za hrvatski klub, zaostajao je dvije sekunde za pobjednikom. Očekivalo se da će najbrži Slovenac biti Marjan Smrdelj s Lolom F3000, koji je bio sedmi najbrži među svim natjecateljima. To je u ukupnom zbroju slovenskog DP-a s ukupnim vremenom
Natjecatelji na Lučinama odradili su trening prije sutrašnje utrke

GHD
  Trkači su danas odradili tri treninga u Lučinama prije sutrašnje utrke. Treninzi, na kojima su mnogi trkači prvi put u karijeri vozili automobile na stazi prema Lučinama, protekli su bez većih posebnosti, ali vidjeli smo neke tehničke kvarove i pogreške trkača. Među njima, ako ne i najveći, vjerojatno najskuplji od svih, onaj koji je na drugom treningu odradio Englez David White, koji se svojim legendarnim Porsche Spyder Specialom zabio u zaštitnu ogradu i oštetio trkački automobil vrijedan šest stotina tisuća dolara. U sva tri treninga redoslijed na vrhu nije se mijenjao. Federico Liber bio je najbrži na svim treninzima, dok su Vaclav Janik i Laszlo Szasz bili drugi i treći. Liber je svoj najbrži niz na trećem treningu izveo kad je to učinio