Označiti: Franjo Bagnaia

Marini: Pecco je "pokazao mišiće" na testovima za bolju poziciju u pregovorima s Ducatijem

MotoGP vijesti
Francesco Bagnaia bio je najbolji u oba pripremna ogleda. Čak je i u Sepangu i u Kataru poboljšao službeni rekord staze, što sugerira da će i ove godine biti glavni konkurent za osvajanje svjetskog prvenstva. Ovo bi mu bila treća po redu. Svi njegovi konkurenti također se slažu da je Talijan taj koji treba pobijediti. Zanimljivu izjavu dao je Luca Marini na kraju testiranja u Kataru. Pritom se pozvao na činjenicu da Bagnaia još nije obnovio ugovor s Ducatijem te da bi s rezultatima testiranja trebao povećati svoju pregovaračku moć. Kao i većini trkača, ugovor mu istječe na kraju ove sezone. “Mislim da je Pecco bio posebno motiviran na ovogodišnjim testiranjima, jer očekuje da će nakon dobrih rezultata imati bolje uvjete u pregovorima s Ducatijem
Ducatijevi trkači: Znali smo da će Marc biti brz od samog početka

Niti jedan od trojice najboljih vozača Ducatija prošle sezone - Francesco Bagnaia, Jorge Martin i Marco Bezzecchi - nije bio iznenađen brzinom Marca Marqueza tijekom njegovog opsežnog testa Ducati motocikla. Španjolac je testni dan u Valenciji završio na četvrtom mjestu, a čak je sat vremena prije kraja bio najbrži. Na kraju su samo Maverick Vinales, Brad Binder i Marco Bezzecchi uspjeli popraviti njegovo vrijeme. Prvi koji je komentirao Marquezov nastup nakon testa bio je svjetski prvak Francesco Bagnaia. "Nekoliko utrka prije kraja sezone, rekao sam da će Marc biti najbrži na ovom testu. Kako se pokazalo, nisam bio daleko od istine. On je sigurno bio zadovoljan novim motociklom, s kojim smo postigli golem uspjeh ove godine. Sada će i on to moći." Gđa
Francesco Bagnaia: Nisam morao pobijediti, ali sam sanjao o tome

Francesco Bagnaia rekao je da želi potvrditi naslov svjetskog prvaka pobjedom u utrci, iako to nije ni trebao nakon pada Jorgea Martina. Pobjeda Jorgea Martina učinila bi Bagnaiu prvakom samo da je završio među prvih pet, ali Španjolac je pao u šestom krugu i Bagnaia je stigao do još jedne pobjede i zaključio uspješnu sezonu. “Osjećam se nevjerojatno”, rekao je. "Nikad nisam bio tako sretan. Tako sam sretan jer sam pobijedio u utrci. Današnja pobjeda nije bila potrebna s obzirom na okolnosti, ali sanjao sam da pobjedom potvrdim prvenstvo. Sretan sam, ali sam se bojao tijekom utrke."Pet krugova do kraja počelo mi je biti hladno i bojao sam se što će se dogoditi jer sam odabrao tvrdu prednju gumu. Danas mi nije bilo lako jer sam bio pod velikim pritiskom."
Bagnaia je obranio naslov pobjedom u posljednjoj utrci

Francesco Bagnaia pobjednik je posljednje utrke sezone u Valenciji. Talijan je tako suvereno potvrdio svoj drugi naslov svjetskog prvaka. Odlučeno je to u šestom krugu, kada je Jorge Martin pogriješio u četvrtom zavoju i zabio se u stražnji dio Marca Marqueza. Na podiju su mu se pridružili Fabio Di Giannantonio i Johann Zarco. https://twitter.com/MotoGP/status/1728786756776993156 Bio je četvrti ispred Brada Bindera ispred Raula Fernandeza i Alexa Marqueza. Franco Morbidelli završio je sedmi. Aleix Espargaro, Luca Marini i Maverick Vinales kompletirali su prvih deset. Jedanaesti je bio Fabio Quartararo. Takaaki Nakagami i Lorenzo Savadori završili su na dvanaestom i trinaestom mjestu. Rezultati: RacerCountryTeamTime/Backlog
Bagnaia: Martin bi se trebao koncentrirati na svoj posao

Francesco Bagnaia dao je savjet kandidatu za MotoGP naslov 2023. Jorgeu Martinu da se više usredotoči na svoj rad umjesto na psihološke igre. Talijan je na treningu u petak postavio tek petnaesto vrijeme i kvalifikacije će započeti u prvom dijelu. Ducatijev vozač je većinu treninga odvozio na rabljenim gumama, no ipak bi želio nešto bolji rezultat. "Trebalo bi nam još vremena da se poboljšamo", rekao je. "Imao sam nekih problema i obično ih uspijemo riješiti u zadnjem dijelu treninga. Danas je bilo još malo problema, ali već imamo neke ideje kako to poboljšati u nastavku vikenda. Telemetrija je pokazala da smo izgubili oko pola boda u tri sekunde okreta." Bagnaia je svjestan da njegov suparnik mora pobijediti u obje utrke ako želi postati prvak, pa j
Marini: Ja se drugačije utrkujem protiv Pecca

Luca Marini je priznao da se neki trkači protiv Francesca Bagnaje natječu drugačije nego protiv ostalih natjecatelja. Francesco Bagnaia ima mnogo prijatelja zahvaljujući činjenici da je član Rossijeve trkaće akademije u karavanu klase MotoGP. Naravno, Jorgea Martina ne smatraju omraženim trkačem, no na nekim se utrkama primijetilo da su mnogi trkači (uglavnom članovi Rossijeve akademije) oprezniji u izravnim dvobojima s Bagnaiom. "Trenutno na Pecca ne gledam isto kao na ostale vozače. U bilo kojem drugom dijelu sezone moj pristup je isti kao i kod ostalih. Ako budem imao priliku prestići ga, hoću, ali trenutno on se bori za naslov, a ja sam oprezniji." U utrci, koju je započeo s najbolje startne pozicije, Marini se nije mogao umiješati u borbu za pobjedu. Štoviše
Pobjednik Bastianini i Bagnaia opomenuti zbog pritiska u gumama

Nakon MotoGP utrke za Veliku nagradu Malezije još je pet vozača opomenuto zbog niskog tlaka u gumama. Među njima su pobjednik utrke Enea Bastianini i vodeći u prvenstvu Francesco Bagnaia, koji je bio treći u utrci. Osim vozača Ducatijevog tvorničkog tima, opomene su dobili i Luca Marini, Alvaro Bautista i Iker Lecuona, ali budući da im je ovo prvi prekršaj, dobili su samo opomenu, a za svaki sljedeći prekršaj slijedi kazna od 3 sekunde. Bagnaia ima 14 bodova prednosti ispred Jorgea Martina u poretku prvenstva, koji je dobio upozorenje zbog pritiska u gumama na VN Tajlanda, s dva sprinta i dvije glavne utrke preostale u sezoni. Budući da prvi prekršaj ove godine ne donosi kaznu, neki trkači ili timovi u Maleziji trebali bi se taktički nadati
Bagnaia: Utrke će morati završiti prije Martina

Francesco Bagnaia nakon današnje sprinterske utrke istaknuo je kako bi sutrašnja glavna utrka mogla biti ključna u borbi za naslov svjetskog prvaka. Unatoč dobrom startu utrke, Talijan nije uspio iskoristiti najbolju startnu poziciju te je završio treći, jedno mjesto iza Jorgea Martina, koji je tako smanjio zaostatak u ukupnom zbiru na jedanaest bodova. Na pitanje što je razlog današnjeg nešto lošijeg nastupa, odgovorio je: "Ne znamo još točno. Jednostavno nisam imao pravi osjećaj na motociklu od početka utrke. Dobro je da sada imamo puno dostupnih podataka koje možemo analizirati i bolje se pripremiti za sutrašnju glavnu utrku." “U početku mi je ritam bio sasvim solidan, ali onda sam imao velikih problema s prednjim dijelom motocikla na kočnicama.
Bagnaia je izborio najbolju startnu poziciju u Sepangu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za utrke u Maleziji, gdje će iz prvog reda startati i Jorge Martin, koji je pao u posljednjem brzom pokušaju, te Enea Bastianini. Četvrto mjesto osvojio je Alex Marquez, kojemu će se na startu pridružiti trkači momčadi VR46 Luca Marini i Marco Bezzecchi. Brad Binder bio je sedmi, Fabio Quartararo osmi, Maverick Vinales deveti, a Jack Miller, Fabio Di Giannantonio i Johann Zarco bit će u četvrtom startnom redu. https://twitter.com/MotoGP/status/1723192315865411674
Bagnaia zadovoljan današnjim nastupom: Vrlo sam brz s istrošenom gumom

Francesco Bagnaio ima vrlo pozitivan petak u Sepangu. Sam je uvjeren da je savršeno pripremljen za obje utrke ovog vikenda. Na prvom treningu uglavnom se fokusirao na pripremu za utrku, što je bio i razlog zašto ju je završio tek na petnaestom mjestu. U drugoj je utrci osmim mjestom bez većih problema osigurao izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu. "Jako dobar dan za mene. Nije bio najlakši, ali sam osigurao izravan plasman u bržu kvalifikacijsku skupinu, što je i bio glavni cilj." "Posebno sam zadovoljan brzinom koju sam pokazao s istrošenom gumom." Nakon dosta problema s mekšom stražnjom gumom na prethodnim borilištima, danas to nije bio slučaj. “U posljednjem periodu imao sam dosta problema u leđima