Označiti: Franjo Bagnaia

VN Aragona: Bagnaia počinje utrku s prvog mjesta, Marquez ispao u Q1

Francesco Bagnaia započet će motoGP utrku za VN Aragona s najbolje startne pozicije, a iz prvog reda će mu pomagati momčadski kolega Jack Miller u borbi za petu uzastopnu pobjedu, te još jedan Ducatijev vozač Enea Bastianini , stajat će pored njih. https://twitter.com/MotoGP/status/1571120346312458241 Aleix Espargaro je nakon problema na slobodnim treninzima u kvalifikacijama bio nešto bolji i osvojio četvrto mjesto, a između njega i bodovno vodećeg prvenstva Fabia Quartarara na šesto mjesto također se vratio Francuz na Ducatiju, Johann Zarco. https://twitter.com/MotoGP/status/1571120900027686912 Ducatijevi trkači Marco Bezzecchi i Jorge Martin također su startali na sedmom i osmom mjestu, dok su Alex Rins i Brad Binder bili deveti i deseti. Jedanaest i dva
Bagnaia je fotofinišem proslavio četvrtu uzastopnu pobjedu u Misanu

Pecco Bagnaia slavio je svoju četvrtu uzastopnu pobjedu na MotoGP San Marino Grand Prixu, čime se približio vodećem u svjetskom prvenstvu Fabiu Quartararu na 30 bodova. Talijan je tako ispisao novu stranicu u povijesti Ducatija, jer je postao prvi trkač koji je uspio pobijediti četiri puta zaredom. https://twitter.com/MotoGP/status/1566406590890217472 Tvornički vozač Ducatija vodio je tijekom cijele utrke, no u zadnjem dijelu utrke prijetio mu je uglavnom njegov budući timski kolega Enea Bastianini, koji je pokušao preuzeti vodstvo u zadnjem dijelu metara utrke, ali se na kraju morao zadovoljiti drugim mjestom. Maverick Vinales je bio treći nakon solidne utrke. Odličan četvrti bio je Luca Marini, aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo koji je startao utrku
Bagnaia je pobjedom u Austriji smanjio zaostatak u MotoGP prvenstvu

Francesco Bagnaia pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Austrije, smanjivši bodovni zaostatak u prvenstvu iza Fabia Quartarara, koji je završio drugi. Još jedan vozač Ducatija, Jack Miller, utrku je završio na postolju, a Luca Marini popeo se na odlično četvrto mjesto. Johann Zarco na kraju je bio peti, čime su čak četiri Ducatijeva trkača završila utrku među prvih pet. https://twitter.com/MotoGP/status/1561333221534695425 U prvom zavoju Bagnaia je preuzeo vodstvo pored Bastianinija, a na pola kruga Joan Mir je pao i odustao. U međuvremenu, Vinales je uspio prestići Quartararoa do petog mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1561322947452829698 Na kraju drugog kruga četvorica vozača Ducatija, Bagnaia, Bastianini, Miller i Martin vodili su za više
Bagnaia se bojao još jednog pada u Assn

Francesco Bagnaia priznao je da se boji pada koji bi ga, nakon dvije uzastopne ostavke na prethodnim utrkama, koštao pobjede na MotoGP utrci u Assnu. Vozač Ducatija je prije utrke za Veliku nagradu Nizozemske zaostajao 91 bod za vodećim natjecateljima prvenstva Fabiom Quartararom nakon što je podnio ostavku u Barceloni i Njemačkoj, ali je u nedjelju dobio neočekivani dar francuskog rivala kada je dao ostavku. Talijan je pobjedom smanjio zaostatak na 66 bodova, ali je priznao da se tijekom utrke bojao ponovnog povlačenja, pogotovo kada je stazu straga natopila kiša. “Stvarno sam se uplašio”, priznao je. "Pogledao sam ekran pored staze i vidio Aleixa (Espargaro) u pijesku, a pored njega plavi motocikl. Pretpostavljao sam da je pored Aleixa Fabija. Sreća nam se nasmiješila, ali
Bagnaia je pobijedila u Assnu, Quartararo je nakon pada ostao bez bodova

Talijan Francesco Bagnaia pobijedio je u utrci klase MotoGP u Assnu. Ducatijev trkač je na VN Nizozemske poveo na startu, a potom samo kontrolirao prednost u vodstvu, čemu je malo olakšao pad Fabija Quartarara koji je sa staze gurnuo Aleixa Espargara. Oba vozača su nastavili utrku od starta. Izvrstan drugi bio je Marco Bezzecchi iz VR46 tima Ducati Valentina Rossija, a treći je bio trkač Aprilije Maverick Vinales, kojemu su ovo prva postolja u Aprilijevom motociklu. https://twitter.com/MotoGP/status/1541040717660934144 Espargaro se do kraja utrke probio na četvrto mjesto, nakon što je pretekao još dva trkača u posljednjem krugu utrke. Vodeći na ljestvici prvenstva, Quartararo je još jednom pao u utrci i na kraju dao ostavku. https: // twitter
Bagnaia s rekordom do stupa u Assenu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju (1:31.504) prije utrke u Assenu. Sutra će startati Fabio Quartararo i Jorge Martin. https://twitter.com/MotoGP/status/1540679603286589440 Španjolac je vodio nakon prvih pokušaja, ali su ga na kraju prestigli Bagnaia i Quartararo. Četvrto vrijeme postavio je Marco Bezzecchi ispred Aleixa Espargara, Jacka Millera i Johanna Zarca. Miguel Oliveira, Alex Rins i Brad Binder završili su među prvih deset. KTM-ovci su u drugo poluvrijeme prošli kroz sporiju kvalifikacijsku skupinu. Maverick Vinales, koji je prošlogodišnju utrku startao s prvog mjesta, ovaj put je postavio jedanaesti put. Dvanaesti je, međutim, bio Takaaki Nakagami.
Bagnaji drugi trening u Assenu

Francesco Bagnaia osvojio je svoj drugi slobodni trening u Assenu s vremenom 1:33.274. https://twitter.com/MotoGP/status/1540318718944747521 https://twitter.com/MotoGP/status/1540306892098002944 Unatoč mokroj podlozi, situacija je ovoga puta bila bolja. Zato su trkači u startu popravili svoja vremena. https://twitter.com/MotoGP/status/1540308551905808395 Staza se u drugom poluvremenu dovoljno osušila da su se mnogi odlučili za gume za suhu stazu. Prvi od njih bio je Luca Marini. Talijan je brzo zamahnuo na vrh tablice. https://twitter.com/MotoGP/status/1540312300204220416 Vrijeme krugova naglo je palo u posljednjih deset minuta jer je staza znatno presušila. https://twitter.com/MotoGP/status/1540315188666277889 Na drugom mjestu ovoga puta je zaključak
Bagnaia najbrža u trećem treningu

Francesco Bagnaia bio je najbrži na trećem freestyle MotoGP treningu u Njemačkoj, a među prvih pet su bili Aleix Espargaro, Jack Miller, Johann Zarco, Jorge Martin i Fabio Quartararo, koji je morao odustati od posljednjeg brzog kruga nakon što mu je obrambena kaciga uklonila vizir. Sedma je bila Joan Mir ispred Takakija Nakagamija, koji je pao u posljednjim minutama treninga. Zahvaljujući Japancima, u prvom sektoru su se zavijorile žute zastave, koje su spriječile neke natjecatelje u brzom postavljanju vremena. Deveti je bio Maverick Vinales, a deseti Miguel Oliveira, koji je bio pola sekunde iza Bagnaija. Svi natjecatelji iz prvih deset kvalificirali su se u Q2 dio kvalifikacija. https://twitter.com/MotoGP/status/1538080305189470209
Bagnaia i Miller na čelu Ducatijeve dominacije u Njemačkoj

MotoGP engleski
Ducatijevi tvornički trkači Francesco Bagnaia i Jack Miller bili su najbrži na slobodnom treningu u petak. Australac je bio najbrži u prvom, a Talijan u poslijepodnevnim satima, gdje je čak pet Ducatijevih trkača svrstalo u prvih šest. https://twitter.com/MotoGP/status/1537781832619544577 Bagnaia, koji je na prvom treningu bio drugi najbrži, poslijepodne je postavio novi rekord kruga, a nakon 45 minuta svom vremenu se najbliže približio Luca Marina. Miller, koji na kraju sezone prelazi u KTM, bio je treći ispred Aleixa Espargara i Johanna Zarca. Jorge Martin bio je šesti ispred aktualnog svjetskog prvaka Fabija Quartarara, koji je ponovno bio Yamahin najbolje rangirani trkač. Osmi je bio Maverick Vinales, a deveti Fabio Di Giannantonio. Deset i jedanaest
Trkači: Ovo će biti utrka za "opstanak".

Mnogi trkači su mišljenja da brzina u današnjoj utrci do pobjede neće biti toliko važna kao trošenje stražnjih guma. Zbog visokih temperatura i skliske staze utrka je opisana kao utrka za opstanak. Kako je istaknuo drugi iz jučerašnjih kvalifikacija Francesco Bagnaia, ključ pobjede bit će što duže zadržati stražnje gume u optimalnom stanju. "Ne znam točno kako pobijediti Aleixa. Ali ključ će biti pametan u nošenju stražnje gume tijekom cijele utrke. Naravno, možete voziti punom brzinom od početka, ali onda ćete imati problema u drugom dio i kraj utrke." "Bit će to utrka za preživljavanje. Morat ćete biti nježni s ubrzanjima. U četvrtom treningu testirali smo izdržljivost stražnje gume i bili smo zadovoljni rezultatom." S Talijanom se slaže i ova sadašnja