Označiti: Jorge Martin

Martin je najbrže započeo vikend u Maleziji

Jorge Martin ostvario je najbrže vrijeme prvog slobodnog treninga u Sepangu (1:59.513). Španjolac je bio 0,049 sekundi brži od drugoplasiranog Alexa Marqueza, koji je inače vodio veći dio treninga. https://twitter.com/MotoGP/status/1722820420762571242?t=aEJym0cfH7HNsS-MsEL8jA&s=19 Martin je najbolje započeo trkaći vikend u Maleziji, gdje će pokušati smanjiti zaostatak od trinaest bodova u ukupnom zbiru za vodećim Bagnaio. Treće vrijeme postavio je njegov momčadski kolega Johann Zarco. Četvrto i peto mjesto zauzeli su Yamahini trkači, Franco Morbidelli ovoga je puta bio brži od Fabia Quartarara. Luca Marini bio je šesti ispred Aleixa Espargara. Španjolac je sedamnaest minuta prije kraja uletio u zadnji zavoj, a motocikl mu se zapalio. Ispunili su desetku
Jorge Martin pobjednik napete trke za pobjedu na VN Tajlanda

Jorge Martin je pobjednik napete utrke za VN Tajlanda, gdje se većim dijelom druge polovice utrke branio od agresivnih napada Brada Bindera i Francesca Bagnaije. Binder je ciljem prošao kao drugi, ali je zbog kratke vožnje preko ruba staze u zadnjem krugu izgubio mjesto i skliznuo na treće mjesto, dok je Bagnaia napredovao na drugo mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1718549312425046119 https://twitter.com/MotoGP/status/1718548550769144072 Četvrti je bio Marco Bezzecchi ispred Aleixa Espargara i Fabia Quartarara. Marc Marquez bio je sedmi, Luca Marini osmi, Fabio Di Giannantonio Johann Zarco deseti.
Martin je osvojio najbolju startnu poziciju u Tajlandu

Jorge Martin, Luca Marini i Aleix Espargaro bili su najbrža tri MotoGP kvalifikanta na stazi Buriram. Četvrti je bio Marco Bezeechhi ispred Brada Bindera i Francesca Bagnaie, sedmo i osmo mjesto pripalo je braći Marquez, Alexu i Marcu, koji su istim redoslijedom također izborili Q2 iz prvog dijela kvalifikacija. Maverick Vinales bio je deveti, a Fabio Quartararo deseti. https://twitter.com/MotoGP/status/1718123711675383930
Bagnaia: Znao sam da Martin neće uspjeti

Rizik Jorgea Martina sa zadnjom mekom gumom danas nije uspio, što nije iznenadilo njegovog glavnog konkurenta u borbi za naslov, Francesca Bagnaiju. Kao i većina ostalih, Talijan se odlučio za srednje tvrdu stražnju gumu. U utrku je krenuo nešto rezerviranije, ali je onda polako pojačavao tempo i završio drugi, odmah iza pobjednika Johanna Zarca. Svojim drugim mjestom i činjenicom da je Martin završio na petom mjestu, povećao je prednost u ukupnom poretku za devet bodova. "Za mnom je jako dug i zahtjevan dan, jer jučer nisam uspio izboriti izravan ulazak u bržu kvalifikacijsku skupinu. To je više bio rezultat našeg rada, jer smo većinu vremena proveli na treninzima testirajući posljednje srednje tvrdoće gume." “Ove godine bilo je manje prianjanja na stazi
Martin: Ako se želim boriti za naslov, takve greške su nedopustive

Jorge Martin bio je jedan od rijetkih današnjih trkača koji je odlučio koristiti meku stražnju gumu za utrku. Španjolac je krenuo s najbolje startne pozicije i već u uvodnom dijelu stekao više od tri sekunde prednosti pred svojim progoniteljima. Međutim, do kraja mu je stražnja guma bila toliko istrošena da je gubio četiri desetinke po krugu u odnosu na progonitelje koji su se odlučili za srednje tvrdu stražnju gumu. U posljednjem krugu sustigla su ga i prestigla sva četiri najbliža suparnika. S potpuno istrošenom gumom Španjolac nije imao šanse moći se ravnopravno boriti s njima. Kako je objasnio nakon utrke, glavni razlog odabira meke gume bila je činjenica da nije previše koristio srednju tvrdoću na treninzima. “Sada svi razumijemo da je bio bi
Martin ima najbolju startnu poziciju u Australiji s rekordom staze

Jorge Martin je s rekordom staze uvjerljivo osvojio najbolju startnu poziciju (1:27.246) uoči utrke u Australiji. Španjolac je bio gotovo pola sekunde brži od najbližeg konkurenta. https://twitter.com/MotoGP/status/1715526063860666473 Uz njega, glavnu i sprintersku utrku iz prvog reda startat će Brad Binder i Francesco Bagnaia, koji su se kao najbrži probili iz sporije kvalifikacijske skupine. Četvrto mjesto zauzeo je Aleix Espargaro ispred Johanna Zarcoa i Fabia Di Giannantonija. Marc Marquez, koji se kroz sporiju kvalifikacijsku skupinu probio kao drugi, zauzeo je sedmo mjesto. Domaći as Jack Miller bacio je osmu izmjenu. Prvih deset kompletirali su Maverick Vinales i Marco Bezzecchi. Jedanaesto i dvanaesto vrijeme postavili su Pol E
Martin najbrži prije kvalifikacija

Jorge Martin postavio je najbrže vrijeme na posljednjem slobodnom treningu prije kvalifikacija za Veliku nagradu Australije. Španjolac je od samog početka bio na vrhu tablice nakon što je u prvoj rundi postavio vrijeme 1:29.343. Četiri minute prije kraja ovaj je put malo popravio (1:29.299). https://twitter.com/MotoGP/status/1715514261890281822 Marc Marquez završio je drugi, a Aleix Espargaro treći. Trkači su ovaj trening iskoristili uglavnom za pripremu za utrku. Francesco Bagnaia postavio je četvrto vrijeme ispred Johanna Zarca, Mavericka Vinalesa i Fabia Quartarara. Prvih deset kompletirali su Raul Fernandez, Alex Marquez i Pol Espargaro. Alex Rins je prije početka treninga najavio da rano završava utrku zbog jakih bolova
Martin je najbrže započeo vikend u Australiji

Jorge Martin ostvario je najbrže vrijeme prvog slobodnog treninga u Australiji. Španjolac, koji će ovog vikenda pokušati smanjiti zaostatak u ukupnom poretku za vodećim Bagnaiom, bio je na vrhu ljestvice praktički cijeli trening. Bio je i prvi koji se spustio ispod granice od 1:30. https://twitter.com/MotoGP/status/1715164851138404795?t=Ckpf6gzf7oucl6JB41KqlA&s=19 Tri minute prije kraja Maverick Vinales poveo je s vremenom 1:29.777. Ali samo nekoliko trenutaka kasnije 'Martinator' je odgovorio i postavio najbrže vrijeme od 1:29.039. Augusto Fernandez se potpuno u cilju popeo na drugo mjesto. I pored toga za najbržim je zaostao 0,720 sekundi. Fernandez i Vinales jedini su zaostajali manje od sekunde. Četvrti je bio Brad Binder ispred Johanna
Martin nakon pada: Znao sam da će se i to jednog dana dogoditi

Jorge Martin je nakon utrke u Mandaliki, koju je nakon suverenog vodstva prerano završio padom, priznao da je očekivao da će mu se to jednom dogoditi. Španjolac je prvi put u karijeri preuzeo ukupno vodstvo nakon pobjede u sprinterskoj utrci u subotu. U nedjelju je imao uvjerljivu prednost u glavnoj utrci i činilo se da će tu prednost povećati, ali je u jedanaestom zavoju trinaestog kruga pogriješio i pao. Vodstvo u ukupnom poretku ponovno je prepustio Bagnaji. Sada ima 18 bodova prednosti. Kako je objasnio nakon utrke, pogriješio je u desetom zavoju, odvezao se na prljavi dio staze, a onda u sljedećem zavoju pogriješio i pao. Ovo mu je prvo odustajanje od utrke u Austinu. "Do jeseni je sve bilo savršeno. Uspio sam sjajno startati, a onda sam htio dovesti nekog pr
Bagnaia u Lomboku do pobjede s 13. mjesta, Martin padom izgubio vodstvo u prvenstvu

Francesco Bagnaia je utrku za VN Indonezije startao s trinaestog mjesta i osam krugova zaostatka preuzeo vodstvo da proslavi važnu pobjedu, gdje je njegov suparnik za naslov Jorge Martin napravio veliku pogrešku i odustao. Drugi je bio Maverick Vinales, koji se u posljednjim krugovima borio s Fabiom Quartararom. Jorge Martin je imao uvjerljivo vodstvo do četrnaestog kruga utrke kada je napravio pogrešku i pao, ponovno izgubivši vodstvo u MotoGP prvenstvu, koje je preuzeo u subotnjoj sprinterskoj utrci. Fabio Di Giannantonio bio je četvrti ispred Brada Bindera, koji je dva puta kažnjen produženom kaznom kruga, jednom zbog sudara s Lucom Marinijem i jednom zbog incidenta s Miguelom Oliveirom.