Označiti: Ilirska bistrica

Manje od mjesec dana do GHD Gorjanci

Od 19. do 21. lipnja brdska brdska utrka Gorjanci ponovno će biti na dnevnom redu. Na stazi dugoj 4,3 km natjecatelji će se natjecati na slovenskom i austrijskom prvenstvu, a utrka će se smatrati i Europskim prvenstvom starih automobila, Europskim brdskim kupom. Navedena natjecanja jamstvo su za sjajnu utrku, koju vrijedi pogledati. Ovogodišnje državno prvenstvo u brdskim brzinskim utrkama tradicionalno je započelo u susjednom Verzegnisu, gdje je prošlogodišnji uspjeh ponovio aktualni državni prvak Matevž Boh (Mitsubishi Lancer EVO IX), koji na Gorjance dolazi kao vodeći u slovenskom državnom prvenstvu, na drugom i trećem mjestu. Peter Marc (Mitsubishi Lancer EVO IX) i Denis Žbogar (Renault Clio R3) završili su utrku u okolici Udina. Utrku je propustio višestruki državni prvak Milan Bubnič
Silux Cup - prijeko potrebna diverzifikacija utrka!

GHD
Vrlo uspješna slovenska momčad Lema Racing i poznati IK Sport za ovu sezonu zajedno s tvrtkom Silux pripremaju zanimljivo kup natjecanje u brdskim brzinskim utrkama. Silux Cup sastojat će se od četiri utrke, što će se računati i kao slovensko državno prvenstvo u brdskoj brzini, a natjecatelji će se u njima natjecati sa šest Renault Clio kupa dvije generacije i dva Škoda Fabia R2. Kako bi se prvenstveno dokazali trkačima, a ne trkaćim automobilima, bit će odmjereni jači automobili, tako da će omjer težine i snage svih trkaćih automobila biti jednak. Hvalevrijedno obogaćivanje slovenske trkačke scene također će uživati ​​u izvrsnom medijskom izvještavanju, jer će Planet TV nakon svake utrke pripremati izvještaje s mnogo snimaka sa staze i trkaćih automobila, brojnim razgovorima s trkačima i još ne
Markič cilja na manje od 3 minute sljedeće sezone

GHD
  Robert Markič popravio je svoj osobni najbolji rezultat za šest sekundi svojim Peugeotom 106 u brdskoj brzinskoj utrci u Ilirskoj Bistrici s vremenom 3: 06.78. Nakon utrke rekao je da je zadovoljan rezultatom, unatoč tome što mu je cilj bio vrijeme od oko tri minute i pet sekundi. "Cilj je bio vrijeme oko 3: 05.0 na glatkim gumama, a konačni rezultat na" printovima "bio je 3: 06.78", napisao je Markič na Facebooku. Prema njegovim riječima, vrijeme je postignuto prilično suzdržanom vožnjom, a napastovao ga je i ležaj u mjenjaču. "Da mjenjač nije" zaurlao ", vjerojatno bih postavio vrijeme oko 3:05, a na boljim gumama sekundu niže!" Robert, koji se također natječe u relijima, već razmišlja o utrci sljedeće sezone. “Bio sam zadovoljan položajem automobila, ali možda su za kretanje
Zorman je već kod kuće

GHD
Slavko Zorman, koji je pretrpio ozbiljnu nesreću sa svojim Renault Cliom Williamsom na prvom treningu prošle subote prije brdske brze utrke u Ilirskoj Bistrici, danas je otpušten iz bolnice i već je kod kuće. Slavko je ovu dobru vijest objavio na svom Facebook profilu, gdje je zahvalio svima na ohrabrenju nakon nesreće. Mnogi njegovi obožavatelji, kolege trkači i drugi prijatelji izrazili su svoje najbolje želje i brz oporavak i sastanak na utrkama, kojima se također pridružujemo u našoj redakciji. Video nesreće možete pogledati ovdje.
Benešu pobjeđuje, Zajelšnik izvrsnu trećinu

GHD
  Čeh Miloš Beneš bio je i najbrži u drugoj vožnji utrke u Ilirskoj Bistrici. U drugom pokušaju štoperica je pokazala 2: 05.60, a drugi najbrži Fausto Bormolini bio je 1.74 sekunde sporiji. Treći je bio Slovenac Patrik Zajelšnik, kojeg je od pobjednika dijelilo manje od pet sekundi. Na ljestvici slovenskog DP-a pobijedio je Aleš Prek s 3.33 sekunde ispred Milana Bubniča, te 8.59 sekundi ispred Rada Raspeta.
Nakon prve vožnje na vrhu opet Beneš

GHD
  Miloš Beneš, koji je jučer pobijedio na oba treninga, bio je i najbrži u prvoj vožnji u Ilirskoj Bistrici. S Osella FA30 postavio je vrijeme 2: 06.69 i bio je 1.21 sekunde brži od Talijana Fausta Bormolinija u istom trkaćem automobilu. Izvrsni treći bio je naš Patrik Zajelšnik koji je zaostajao dvije sekunde i devet stotinki od Beneša. Na razočaranje gledatelja na utrci, Austrijanac Felix Pailer nije se natjecao s atraktivnom Lancia Integrale. Nešto se očekivalo da će Aleš Prek biti najbrži u DP klasifikaciji s vremenom 2: 25.82. Milan Bubnič bio je 2.34 sekunde sporiji od njega, a Rado Raspet treći s gotovo pet sekundi manje vremena od Preka. Pozvani ste i da o tome razgovarate na našem forumu.
Subotnji trening obilježila je teška Zormanova nesreća

GHD
  Oba treninga prije sutrašnje utrke u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Čeh Miloš Beneš s Osella FA30. Najbolje doba dana bilo mu je 2: 08.75, što je postigao na drugom treningu. Najbliži je bio sunarodnjaku Otakaru Kramskom u Reynardu, koji je bio nešto manje od sekunde sporiji. Patrik Zajelšnik bio je najbrži među slovenskim formulama s Normom pobijedivši Marjana Smrdelja u Loli za gotovo dvije sekunde. Zajelšnik je bio šesti najbrži na posljednjem treningu, dok je Marjan bio za jedno mjesto lošiji. U državnom prvenstvu, Rado Raspet i Mitsubishi Lancer i Milan Bubnič vladali su na vrhu vremenske serije, postigavši ​​identično vrijeme s Rasciom kao Raspet, naime 2: 29.50. Treći najbrži bio je Aleš Prek. Današnji dan najviše je obilježila teška nesreća Slavka Zormana. Slavko, koji j
Skroman broj prijava za Ilirsku Bistricu

GHD
Popis kandidata za brdsku brzu utrku u Ilirskoj Bistrici poznat je. Trebalo bi biti 124 trkača, ali iako je broj prijava manji u odnosu na utrku na Lučinama, momčad je puno jača. Popis prijava za GHD Ilirksa Bistrica 2013 možete pogledati ovdje. U međuvremenu je pozvano još staza na naš forum gdje možete razgovarati o ovoj utrci i drugim događajima.